printlogo


کد خبر: 229408تاریخ: 1399/10/25 00:00
سعید معروف و یک سال دوری از والیبال!
بدشانس مثل کاپیتان

سعید معروف یک سال است از مسابقات دور مانده؛ اتفاقی که برای مغز متفکر والیبال ایران نگران‌کننده است. 
22 دی‌ سال 98 بود که تیم ‌ملی والیبال ایران با هدایت ایگور کولاکوویچ با شکست چین در فینال انتخابی المپیک توانست مجوز صعود به المپیک توکیو را کسب کند. 
تنها کسی که از تیم‌ ملی ایران بعد از این مسابقات در چین ماند و به ایران بازنگشت، سعید معروف بود. کاپیتان تیم ‌ملی ایران که بویژه در بازی حساس با کره‌جنوبی یکی از عوامل اصلی پیروزی ایران بود، از چند ماه قبل از این مسابقات قراردادی را با تیم «بایک موتور» چین امضا کرده بود. 
سعید معروف که پیش از آن حضور در سری آ ایتالیا و ترکیب سیه‌نا را تجربه کرده بود، نمی‌خواست به ایران بازگردد و به پیشنهاد مالی چشمگیر چینی‌ها جواب مثبت داد. البته چند بازیکن مطرح دیگر مثل اندرسون، پشت خط‌‌زن تیم‌ ملی آمریکا هم در سال 2020 قرار بود در لیگ چین به میدان بروند اما شیوع ویروس کرونا ناگهان همه چیز را به هم ریخت. کاپیتان تیم‌ ملی ایران بعد از چند هفته حضور در چین و تمرینات تیم بایک موتور به خاطر شناسایی یک ویروس[کرونا] که آن مقطع ناشناخته بود، مجبور به ترک این کشور شد. معروف البته قرارداد خود را با این باشگاه چینی فسخ نکرد و بعد از مدتی راهی آمریکا شد. مغز متفکر والیبال ایران هم مثل دیگر بازیکنان دنیا چند ماهی در قرنطینه بود و خانه‌نشین شد؛ به امید اینکه کرونا شکست بخورد و محو شود اما این اتفاق رخ نداد. هر روز شرایط بدتر شد و بعد از مدتی که همه لیگ‌های ورزشی در حال آغاز شدن بودند، مسؤولان فدراسیون والیبال چین تصمیم گرفتند لیگ این کشور را بدون حضور بازیکنان خارجی و طی ۲ هفته برگزار کنند. با اینکه به نظر می‌رسید قرارداد سعید معروف با تیم چینی پایان یافته تلقی می‌شود و او راهی تیم دیگری برای فصل جدید خواهد شد اما باز هم کاپیتان تیم‌ ملی منتظر باشگاه چینی ماند، چون از نظر قانونی برای عقد قرارداد با تیم دیگری موانعی در کار بود. بعد از اینکه خبر رسید قرار است لیگ والیبال چین در فصل جدید با حضور بازیکنان خارجی برگزار شود، معروف هم به آینده‌اش با بایک موتور امیدوار شد. آبان ماه بود که دعوتنامه‌ای برای حضور او در این کشور فرستاده شد و در نهایت اواسط آذرماه معروف با پروازی از آمریکا به پکن رفت و دوره قرنطینه ۲ هفته‌ای را هم سپری کرد.  طبق برنامه قرار بود روز 24 دی‌ماه لیگ چین آغاز شود و سعید معروف برای نخستین بار در ترکیب تیم بایک موتور به میدان برود اما بار دیگر با بالا رفتن آمار کرونا در چین، لیگ والیبال این کشور به تعویق افتاد. 
گویا بدشانسی دست‌بردار سعید معروف نیست و حالا او دقیقا یک سال است در هیچ مسابقه‌ای به میدان نرفته. این در حالی است که حامد حدادی، ستاره بسکتبال ایران بارها و بارها در ماه‌های اخیر در لیگ بسکتبال چین به میدان رفته اما ستاره والیبال ایران بعد از یک سال با بدشانسی‌های مداوم و شاید سختگیری مسؤولان والیبال چین مواجه می‌شود. این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که این روزها شنیده می‌شود ستاره‌های خارجی باز هم در حال ترک خاک چین هستند، چون گویا فعلا امیدی به شروع لیگ والیبال این کشور وجود ندارد. 
سعید معروف باید تا چند ماه دیگر کار خود را در تیم‌ ملی ایران آغاز کند و مشخص نیست بدون انجام مسابقه در یک سال اخیر با چه آمادگی‌ای زیر نظر آلکنو تمرین خواهد کرد.

Page Generated in 0/0063 sec