printlogo


کد خبر: 233510تاریخ: 1400/2/27 00:00
فراخوان جشنواره «سینماحقیقت» منتشر شد

فراخوان شرکت در پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» امروز منتشر شد. 
به گزارش «وطن‌امروز»، جشنواره پانزدهم «سینماحقیقت» آذرماه ۱۴۰۰ - در صورت فراهم شدن شرایط و واکسیناسیون عمومی - به شکل فیزیکی و آنلاین برگزار می‌شود، در غیر این صورت مانند چهاردهمین دوره، جشنواره به شکل آنلاین برگزار خواهد شد. ثبت‌نام اینترنتی اول خردادماه آغاز می‌شود و تا ۱۵ مردادماه ادامه دارد. 
بازنمایی تاریخ و فرهنگ جامعه ایرانی- اسلامی، صیانت از هویت ملی مبتنی بر انگاره‌های دینی و ایرانی، وضعیت امروز و چشم‌انداز ایران با نگاه ویژه به فرصت‌های قرن جدید، تقویت سینمای مستند خلاق ایران و آشنایی فیلمسازان کشور با تحولات نوین سینمای مستند جهان، از اصول و اهداف این دوره جشنواره سینماحقیقت است. در بخش مسابقه ملی این دوره، فیلم‌هایی که بعد از فروردین ۱۳۹۹ تولید شده‌اند، در ۳ دسته تقسیم‌بندی شده و با هم رقابت می‌کنند: الف- مستندهای کوتاه (آثار کوتاه‌تر از ۴۰ دقیقه)، ب- مستندهای نیمه‌بلند (آثار از ۴۰ تا ۶۰ دقیقه) و ج- مستندهای بلند (آثار بیش از ۶۰ دقیقه).
یکی از بخش‌های مسابقه پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت»، بخش ویژه ایران ۱۴۰۰ (فرصت‌های قرن جدید) است، همچنین بخش بین‌الملل این دوره بر خلاف سال گذشته به شکل رقابتی برگزار خواهد شد. متقاضیان حضور در جشنواره باید فرم شرکت در پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» را روی وب‌سایت جشنواره به صورت آنلاین تکمیل کرده، از اطلاعات ثبت‌شده پرینت گرفته، به امضای تهیه‌کننده رسانده و در سامانه ثبت‌نام اینترنتی جشنواره بارگذاری کنند.

Page Generated in 0/0060 sec