printlogo


کد خبر: 233513تاریخ: 1400/2/27 00:00
اعلام اسامی فیلم‌های بلند راه‌یافته به جشنواره جهانی فیلم فجر

 اسامی ۳ فیلم بلند سینمایی ایرانی راه‌یافته به سی‌و‌هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد. 
به گزارش «وطن‌امروز»، در سی‌و‌هشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر در بخش سینمای سعادت، ۱۲ فیلم خارجی و ۳ فیلم ایرانی مورد داوری قرار خواهند گرفت. 
فیلم‌های ایرانی راه‌یافته به بخش آثار بلند سینمای سعادت عبارتند از «میجر» به کارگردانی احسان عبدی‌پور، «شهربانو» به کارگردانی مریم بحرالعلومی و «گیسوم» به کارگردانی نوید به‌تویی. 
«میجر»، فیلمی به نویسندگی و کارگردانی احسان عبدی‌پور است. در خلاصه داستان آن آمده است: «ورود یک سگ ردیاب آلمانی به اسکله گمرک که به هیچ‌وجه من‌الوجوه قابل مذاکره و معامله نیست، نظم شهر را به هم ریخته است».حمید فرخ‌نژاد، تهیه‌کنندگی این فیلم را بر عهده دارد. همچنین فرخ‌نژاد، اکبر اودود، آرش ملکی، فروغ قجابگلو، ایرج صغیری، رامتین بالف و حمید باغکی از جمله بازیگران این فیلم هستند. 
«شهربانو» دیگر فیلم ایرانی پذیرفته‌شده در بخش سینمای سعادت جشنواره جهانی فیلم فجر به نویسندگی پژمان تیمورتاش و کارگردانی مریم بحرالعلومی است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «شهربانو مادر ۳ فرزند است که به جرم انتقال مواد مخدر به حبس ابد محکوم شده است. او پس از 11 سال زندان، برای شرکت در عروسی پسرش برای چند روز از زندان آزاد شد. با این حال، این آزادی موقت او را با جنبه دیگری از زندگی خود و خانواده‌اش قبل از بازگشت به زندان روبه‌رو می‌کند».
پگاه احمدی و مریم بحرالعلومی تهیه‌کنندگی این فیلم را بر عهده دارند. فرشته صدرعرفایی، بهناز جعفری، گلاره عباسی، سامان صفاری، محمد ولیزادگان، علی کیان‌ارثی، بهرنگ علوی، یوسف تیموری، ترنم کاظمی و مه‌لقا باقری از بازیگران این فیلم هستند. 
فیلم «گیسوم» دیگر فیلم راه‌یافته به بخش سینمای سعادت جشنواره جهانی فیلم فجر به نویسندگی و کارگردانی نوید به‌تویی درباره زن جوانی است که پس از مرگ مادرش متوجه می‌شود پدرش زنده است. او که به دلیل کنجکاوی مجبور می‌شود از فرانسه به ایران بیاید تا پس از ۳۰ سال او را پیدا کند، به همراه همسر و گروهی از دوستان قدیمی‌اش برای یافتن پدرش به شمال ایران سفر می‌کند اما بتدریج در طول این سفر، همسر این زن جوان و دوستانش می‌فهمند که او رازهای نگفته بسیاری دارد.  سعید سعدی، تهیه‌کنندگی فیلم «گیسوم» را بر عهده دارد. 
پگاه آهنگرانی، شاهرخ فروتنیان، رضا داوودنژاد، مارال بنی‌آدم، حسین صفویان، شبنم گودرزی و سلمان فرخنده از بازیگران این فیلم سینمایی هستند. 

Page Generated in 0/0058 sec