printlogo


کد خبر: 233532تاریخ: 1400/2/27 00:00
اخبار

شکایت دوباره ایران از فدراسیون جهانی جودو به CAS
مسؤولان فدراسیون جودو بار دیگر قصد دارند در اعتراض به محرومیت ۴ ساله از سوی فدراسیون جهانی جودو، به دادگاه CAS شکایت کنند. به گزارش ایسنا، مسؤولان فدراسیون جودو برای دومین مرتبه قصد دارند شکایتی را علیه فدراسیون جهانی جودو پس از صدور رای ۴ ساله محرومیت ایران از همه میادین بین‌المللی در دادگاه CAS مطرح کنند. 
مسؤولان فدراسیون جودو پس از هماهنگی‌های لازم و جلسات مشترک با مسؤولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و مشاوره با وکلای مجرب ورزش به این نتیجه رسیدند که در فرصت باقیمانده برای احقاق حق قانونی جودوی ایران باز هم در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) علیه این رای کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو - که غیرمنطبق با موازین حقوقی است - شکایت کنند. 
پیش از این در پی اقدام فدراسیون جهانی جودو در محرومیت نامحدود جودوی ایران، فدراسیون جودو با پرداخت هزینه‌های مربوط به دادگاه CAS شکایت کرد و دادگاه با بازگرداندن پرونده به فدراسیون جهانی ضمن مردود دانستن محرومیت نامحدود، خواستار صدور رای با قید زمان آغاز و پایان شد که در نهایت کمیته انضباطی فدراسیون جهانی، جودوی ایران را از شهریور ۱۳۹۸ به مدت ۴ سال محروم کرد. صدور رای محرومیت ۴ ساله جودوی ایران در حالی بود که وکیل پرونده از پیروزی بزرگ برای جودوی ایران خبر داده بود!
***
AFC انصراف کره‌شمالی را تأیید کرد
کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما اعلام کرد تیم ‌ملی فوتبال کره‌شمالی از حضور در ادامه رقابت‌های انتخابی مشترک جام‌جهانی و جام ملت‌های آسیا انصراف داده است. کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز با انتشار اطلاعیه‌ای به صورت رسمی اعلام کرد تیم ‌ملی فوتبال کره‌شمالی از ادامه مسابقات انتخابی مشترک جام‌جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا انصراف داد. 
AFC خاطرنشان کرده است این موضوع به کمیته مسابقات فیفا ارجاع می‌شود تا درباره جزئیات جدول گروه هشتم انتخابی جام‌جهانی تصمیم‌گیری کند. در این گروه ترکمنستان با ۹ امتیاز و یک بازی بیشتر صدرنشین است و کره‌جنوبی، لبنان و کره‌شمالی ۸ امتیازی هستند. پیش از این عنوان شده بود احتمال دارد امتیاز بازی‌های رو در روی کره‌شمالی به حریفانش داده شود که در این صورت کار برای تیم ‌ملی ایران سخت خواهد شد. ایران در گروه سوم این رقابت‌ها بعد از عراق و بحرین در جایگاه سوم قرار دارد. مسابقات انتخابی مشترک جام‌جهانی و جام ملت‌های آسیا در 8 گروه برگزار می‌شود که 8 تیم صدرنشین به علاوه 4 تیم برتر رده دوم راهی مرحله نهایی خواهند شد. اگر امتیازات کره‌شمالی به حریفانش داده شود، می‌توان پیش‌بینی کرد که تیم‌های اول و دوم این گروه صاحب امتیازات بادآورده‌ای می‌شوند که معادلات صعود به مرحله بعد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 
***
غیبت ستاره‌های لژیونر عراق و حضور بشار و طارق مقابل ایران
سرمربی اسلوونیایی عراق فهرست تیم ‌ملی این کشور برای حضور در انتخابی جام‌جهانی را اعلام کرد که در این بین نام ۲ ستاره لژیونر عراق دیده نمی‌شود. سرکو کاتانچ اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ‌ملی عراق برای حضور در اردوهای آماده‌سازی پیش از اعزام به بحرین و حضور در انتخابی جام‌جهانی را اعلام کرد. عراق در بحرین ۳ دیدار مقابل تیم‌های کامبوج، هنک‌گنگ و ایران برگزار خواهد کرد. 
«شیرهای بین‌النهرین» با ۱۱ امتیاز صدرنشین گروه هستند و از بیشترین شانس برای صعود به عنوان تیم نخست برخوردارند. آنها در دور رفت، ایران، مدعی صعود از این گروه را در اردن شکست دادند. 
در فهرست بازیکنان دعوت شده به این تیم، نام ۲ بازیکن لژیونر عراق دیده نمی‌شود. علاء عباس، بازیکن ژیل ویسنته پرتغال و همین‌طور روبین سولاکا، بازیکن لفسکی صوفیه بلغارستان به علت مصدومیت این مسابقات را از دست داده‌اند. این دو در بازی رفت مقابل ایران در ترکیب اصلی تیم ‌ملی کشورشان حضور داشتند. در عوض در این فهرست ۲۶ نفره، بازیکنانی از تیم‌های الشرطه، الزوراء و نیروی هوایی دعوت شده‌اند که در لیگ قهرمانان آسیا مغلوب تیم‌های ایرانی شدند. همچنین بشار رسن و طارق همام، ۲ بازیکنان پیشین پرسپولیس و استقلال که در حال حاضر به ترتیب برای القطر قطر و نیروی هوایی عراق بازی می‌کنند، به تیم‌ ملی دعوت شده‌اند. علاوه بر این یک بازیکن از لیگ روسیه، یک بازیکن از لیگ آمریکا و ۲ بازیکن از لیگ قطر به عنوان لژیونر در ترکیب عراق حضور دارند. 

Page Generated in 0/0055 sec