printlogo


کد خبر: 233550تاریخ: 1400/2/27 00:00
تقدیر خانه ملت از اقدام وحدت‌آفرین قالیباف
رئیس مجلس شورای اسلامی: فرصت مناسبی است تا ایران قوی را بسازیم

گروه سیاسی: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن تشکر از عملکرد انسجام‌بخش محمدباقر قالیباف، از اقدام وحدت‌آفرین رئیس مجلس شورای اسلامی در انتخابات ریاست‌جمهوری تقدیر کردند. به گزارش «وطن‌امروز»، این بیانیه را که به امضای 240 نفر از نمایندگان رسیده است، ظهر دیروز محسن دهنوی، عضو هیات‌رئیسه مجلس در جلسه علنی قرائت کرد. بر این اساس، در بیانیه نمایندگان آمده است: انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰هم از این جهت که تشکیل‌دهنده نخستین دولت گام دوم انقلاب است و هم از جهت سیاست‌ورزی، میدان مهمی برای فعالان سیاسی جبهه انقلاب است بویژه که پس از 8 سال بی‌عملی و دوره رکود دولت‌های یازدهم و دوازدهم باید دولتی روی کار بیاید که با تمرکز بر حوزه اقتصادی و نشان دادن کارآمدی، وضعیت معیشتی مردم را سروسامان دهد. این بیانیه در ادامه می‌افزاید: از همین رو حرکت‌های سیاسی مبتنی بر مبانی انقلاب اسلامی و پا گذاشتن روی عافیت‌طلبی شخصی برای نیل به اهداف بلند، لازمه این عرصه پیچیده و خطیر است. در این میان اقدام دکتر محمدباقر قالیباف در پایبندی به عهد خود برای «وحدت جریانی» در جبهه انقلاب، با وجود آنکه بر اساس نظرسنجی‌های معتبر، تخریب‌ها و تهمت‌ها، دیگر بر محبوبیت وی تاثیر منفی نداشت بلکه برعکس به مرور بر توان رای‌آوری وی در برابر کاندیداهای جریان مقابل افزوده می‌شد، بار دیگر روحیه جهادی یک رزمنده را از جنس پا گذاشتن روی منافع شخصی که در میدان‌های نبرد دیده و شنیده‌ایم به رخ کسانی کشید که در سال‌های اخیر از هیچ تهمت و برچسبی علیه او فروگذار نکرده‌اند. نمایندگان در پایان این بیانیه آورده‌اند: عرصه انتخابات سال جاری، نیاز به رفتارهای مومنانه از نوع چنین اقداماتی دارد و همین جا از همه نامزدهای جریان انقلاب دعوت می‌کنیم با توجه به حساسیت شرایط، وحدت جریانی را مدنظر داشته و با تمسک به این راهبرد مهم و پیروزی‌ساز و با اقدام انقلابی، زمینه‌ساز پیروزی قاطع نامزد مورد اجماع جبهه انقلاب گردند، و از هرگونه چندصدایی درون‌گفتمانی در جریان رقابت‌های انتخاباتی پرهیز کنند تا ان‌شاء‌الله با تشکیل دولتی با مؤلفه‌های انقلابی که بارها در بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای ذکر شده است، شاهد پیشرفت همه‌جانبه‌، تحقق عدالت در عرصه‌های مختلف و ثبات اقتصادی در کشور و حل مشکلات معیشتی مردم عزیز باشیم. 
 
* امیدآفرینی؛ کلید افزایش مشارکت
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی دیروز مجلس تاکید کرد: حضور پرشمار نامزدهای شاخص طلیعه امیدوارکننده‌ای برای برگزاری انتخاباتی پرشور با مشارکت بالا محسوب می‌شود. جدی شدن فضای رقابتی و مشارکت بالای مردم به نفع کشور و خواسته تمام دلسوزان ایران سرافراز است. 
محمدباقر قالیباف با اشاره به اینکه انتخابات با پایان یافتن ثبت‌نام نامزدها وارد مرحله جدی خود شده است، افزود: تعداد زیاد نامزدها از طیف‌های سیاسی مختلف نشانگر آن است که نخبگان سیاسی کشور با سلیقه‌های مختلف هم فرآیند انتخاباتی در ایران را پذیرفته‌اند و هم جایگاه ریاست‌‌جمهوری را مؤثر دانسته و اختیارات کافی برای ایجاد تحول و تغییر برای آن قائل هستند. رئیس مجلس اظهار داشت: تبدیل این شور انتخاباتی به مشارکت قطعی در انتخابات در صورتی اتفاق می‌افتد که نامزدهای انتخابات و جریان‌های وابسته به آنها به این مهم اعتقاد داشته باشند که امیدآفرینی و ترسیم افق روشن پیش‌ روی کشور و ارائه راهکارهای عملیاتی برای دستیابی به آن امری ضروری برای افزایش مشارکت در انتخابات است. وی افزود: نامزدهای محترم این دوره از انتخابات و حامیان آنها باید با اهتمامی بیشتر از دوره‌های گذشته در رعایت موازین شرعی و اخلاقی از تخریب یکدیگر و طرح ادعاهای غیرمنصفانه علیه رقیبان با جدیت بپرهیزند، چرا که اینگونه اقدامات در نهایت باعث سیاه‌نمایی از وضعیت کشور شده و مردم را به غلط نسبت به آینده پیش ‌روی کشور ناامید می‌کند. قالیباف خاطرنشان کرد: ملت شریف ایران خود بهتر از هر کسی می‌داند که قدرت اصلی ایران سربلند ما در پشتوانه مردمی آن است، افزایش این قدرت مردمی مستقیما به تأمین منافع ملی در عرصه‌های مختلف بین‌المللی در برابر دشمنان مردم ایران منجر خواهد شد. مردم عزیز ما به این مسأله توجه جدی دارند که رئیس‌جمهور به عنوان عالی‌ترین مسؤول اجرایی کشور، مهم‌ترین نقش را در شئون مختلف زندگی آنان ایفا می‌کند و بدیهی است که با توجه به اهمیت این مسأله، استفاده نکردن از ظرفیت مشارکت در انتخابات برای تأثیرگذاری در سرنوشت خود، به منافع خود مردم در تمام گروه‌های اجتماعی آسیب خواهد رساند. رئیس مجلس اضافه کرد: مشارکت پایین هیچ برنده‌ای ندارد؛ مردم از حق خود برای ریل‌گذاری دستگاه اجرایی کشور استفاده کنند و آینده را با خواست و مشارکت خود بسازند. وی افزود: امروز فرصت مناسبی است که همه ما با هر سلیقه و جناح‌بندی سیاسی و با هر عقیده و نگرشی دست به دست هم دهیم تا به فرموده رهبر معظم انقلاب، ایران قوی را بسازیم. 

Page Generated in 0/0139 sec