printlogo


کد خبر: 238516تاریخ: 1400/7/4 00:00
وزیر ارشاد در آیین بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای کشور:
مسأله مربوط به «ساترا» بدون جنجال حل می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام خبر معرفی مدیران جدید وزارت ارشاد طی هفته پیش رو، به پرسش‌هایی پیرامون نحوه نظارت‌های ساترا، بیمه هنرمندان و موارد دیگر پاسخ داد. 
به گزارش «وطن‌امروز»، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیروز شنبه سوم مهرماه در حاشیه آیین بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای کشور در جمع خبرنگاران به پرسش‌های آنها پاسخ داد. اسماعیلی در پاسخ به پرسش مهر مبنی بر تازه‌ترین اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره انتصاب مدیران جدید معاونت‌های مختلف این وزارتخانه و احتمال ابقای برخی مدیران فعلی ارشاد تا زمان فرا رسیدن رویدادهای هنری فجر گفت: فرآیند تغییر و تحولات مدیریتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقریبا انجام شده و ما بزودی انتصابات جدید را خواهیم داشت. البته برخی دوستان هم در بخش‌های مختلف ابقا شدند. چند تغییر هم داشتیم که طی هفته پیش رو به طور رسمی معرفی خواهند شد. 
وی در جواب سوالی مبنی بر مواضع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به برخی حاشیه‌های پیرامونی «ساترا» و انتقاداتی که تعدادی از هنرمندان و صنوف مختلف خانه سینما درباره نحوه مدیریت این مجموعه روی مجوز آثار تصویری داشته‌اند، توضیح داد: من در جریان جزئیات این شرایط طی سال‌های اخیر بوده‌ام و معتقدم بدون جنجال رسانه‌ای این بحث باید حل شود و چند روز پیش هم گفته‌ام. موضوع نیز کاملا روشن است و ما باید همه اقدامات را در چارچوب قانون انجام بدهیم. اسماعیلی گفت: ما طی روزهای اخیر با شورای عالی فضای مجازی، دوستان مجلس شورای اسلامی و سازمان صداوسیما گفت‌وگوهای خوب و فشرده‌ای داشتیم و کار در حال جمع‌بندی است که بزودی در مراکز قانونی تصمیم‌گیری این ماجرا اتفاق می‌افتد. قطعا ما معتقد هستیم که جایگاه نظارتی و شأن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مسیری که تا به امروز ادامه داشته باید ادامه پیدا کند و اگر ابهامی در این زمینه هست و مسائل جدیدی پیش آمده که نیازمند تصمیم‌گیری جدید است باید با رعایت قوانین و رویه‌های موجود تصمیم‌گیری شود. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از پاسخ به پرسش‌ها، با اشاره به جزئیات بسته‌های حمایتی دولت از هنرمندان حوزه‌های مختلف که طی روزهای گذشته از سوی وی در فضای مجازی مطرح شده بود، گفت: در حوزه حمایت‌های کوتاه‌مدت اخیرا یک بسته حمایتی به تصویب آقای رئیس‌جمهور رسید که در اختیار صندوق اعتباری هنر نیز قرار گرفته است، بنابراین این بسته حمایتی از ماه آینده در قالب تسهیلات بلاعوض یا کم‌بهره به اصحاب فرهنگ و هنر تعلق خواهد گرفت. این موضوع اولویت اول ما بود. اولویت دوم ما هم از سرگیری تدریجی همه فعالیت‌های فرهنگی- هنری است که امیدواریم با تکمیل چرخه واکسیناسیون شاهد بازگشایی همه فعالیت‌ها با در نظر گرفتن شیوه‌نامه‌های بهداشتی در این زمینه باشیم. 
اسماعیلی در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به برگزاری آیین بازگشایی هنرستان‌های هنرهای زیبای کشور در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا وزارت ارشاد در رابطه با موضوع آموزش موسیقی در حوزه‌های مختلف برنامه خاصی دارد یا خیر؟ تصریح کرد: ما در حوزه هنرآموزی اصلا معتقد به تفاوت‌های جنسیتی نیستیم حتی خانم‌ها در بسیاری از حوزه‌های هنر جلوتر از آقایان هستند. ما به عنوان مجموعه دولت باید حضور خانم‌ها در این عرصه‌ها را تسهیل کنیم. برنامه ما هم این است که حلقه هنرستان‌ها در سراسر کشور تکمیل شود. به هر حال مطلع هستید که آموزش رشته‌های تخصصی هنر در انحصار وزارت ارشاد است. 

Page Generated in 0/0029 sec