printlogo


کد خبر: 238519تاریخ: 1400/7/4 00:00
انتشار ۶۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع‌مقدس

مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی با بیان اینکه ۸ سال دفاع‌مقدس بخشی از تاریخ و هویت ملی ما را می‌سازد، گفت: انتشارات «به‌نشر» تاکنون ۶۰ عنوان کتاب با محوریت دفاع‌مقدس منتشر کرده است. به گزارش «وطن‌‌امروز»، محمد سعیدی گفت: انتشارات به‌نشر در راستای اهداف و رسالت‌هایی که برعهده دارد، در تمام رده‌های سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال آثاری در زمینه دفاع‌مقدس تولید کرده است و با توجه به زبان شیوا، روان و جذابی که این کتاب‌ها دارند، علاوه بر جذب مخاطب بسیار تاثیرگذار نیز بوده‌اند. 
وی با اشاره به اینکه انتشارات به‌نشر تاکنون ۶۰ عنوان کتاب با محوریت دفاع‌مقدس منتشر کرده است، گفت: از میان این آثار، ۴۵ عنوان مربوط به حوزه کودک و نوجوان و ۱۵ اثر در قالب داستان و رمان بزرگسال منتشر شده که در جشنواره‌های مختلف از جمله پاسداران اهل قلم، کتاب سال بانوان، ایثار و شهادت و... حائز رتبه‌های برتر شده‌اند. 
مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی افزود: همچنین با همکاری مؤسسه رسانه‌های صوتی و تصویری آستان قدس رضوی، همزمان با آغاز هفته دفاع‌مقدس ۹عنوان کتاب صوتی در به‌نشر تولید شده است که کتاب‌های «پیرمرد و حوری» و «سنگر علاف‌ها»، به نویسندگی اکبر صحرایی از نویسندگان برجسته حوزه داستان دفاع‌مقدس و کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» از مریم عرفانیان به ترتیب با گویندگی سینا خدادادی، مصطفی جلالی و سمانه هادی از جمله این آثار است. سعیدی با اشاره به انتشار کتاب‌های صوتی مجموعه «روزهای جنگ» اظهار کرد: «آب و زنجیر»، «روشنای خاموش»، «وقتی در آغوش کوه بودیم»، «مرد قورباغه‌ای»، «پل جغاتو» و «آرزوی چهارم» از جمله آثار به‌نشر با موضوع جنگ و دفاع‌مقدس است که ویژه کودکان و نوجوانان به نویسندگی حسین قربانزاده‌خیاوی، علی‌اکبر والایی، فاطمه فروتن‌اصفهانی، فرخنده حق‌شنو، مجید مجبوبی و اکبر صحرایی نوشته شده است. وی ادامه داد: این آثار با گویندگی محمد جهان‌پا، محمد سخایی‌مهر، سارا رفوگران، مهناز آسوده، سیداحمد هاشم‌آبادی و صادق سفیدباغی روانه بازار کتاب شده‌اند. مدیرعامل انتشارات به‌نشر گفت: به خاطر تغییر سبک زندگی مردم به دلیل شیوع کرونا تلاش کردیم تا با بهره‌گیری از نشر الکترونیک، آثار فاخری در این زمینه تولید و منتشر کنیم. سعیدی همچنین از انتشار ۲ عنوان کتاب «نوشانوش» و «رنجهور» با محوریت دفاع‌مقدس همزمان با آغاز هفته دفاع‌مقدس خبر داد و اظهار کرد: این آثار به قلم محمد محمودی‌نورآبادی از نویسندگان برجسته حوزه دفاع‌مقدس نوشته شده که تاکنون ۱۸ مقام در جشنواره‌های ملی از جمله کتاب سال دفاع‌مقدس، داستان انقلاب، کتاب سال رضوی، حبیب غنی‌پور و... را کسب کرده است. وی در ارتباط با موضوع داستان کتاب «نوشانوش» گفت: این کتاب روایت‌کننده خاطرات جنگ در ۲ جبهه ایران و عراق است و دغدغه‌ها، آداب و رسوم، خاستگاه‌های فکری، ذهنی، قلبی و عقیدتی ۲ رزمنده ایرانی و عراقی به نام‌های شهید علی شیر شفیعی و رشیدالتکریتی را به تصویر می‌کشد و نگاه‌شان به عشق و زندگی، انسانیت و جنگ را نشان می‌دهد. 
سعیدی با اشاره به اینکه در رمان «رنجهور»، قصه از محیط بکر عشایری در دامنه‌های قله‌ای به نام رنج در فارس شروع می‌شود، عنوان کرد: داستان رُنج از این قرار است که سال‌ها پیش قتلی در ایل رخ می‌دهد و طبق قانون «خون بس» که تا پیروزی انقلاب اسلامی هم رواج داشت، دختری از خانواده قاتل به عقد خانواده مقتول درمی‌آید، بعد از گذشت مدتی پسر مقتول برای گرفتن انتقام از قاتل پدرش راهی جبهه و جنگ می‌شود و نزاع‌هایی بین این ۲ نفر در منطقه هور رخ می‌دهد که بسیار جذاب و خواندنی است. 

Page Generated in 0/0042 sec