printlogo


کد خبر: 239289تاریخ: 1400/7/27 00:00
طلسم‌شکنی حسن یزدانی به فرنگی‌کاران هم روحیه داد
روایت جالب دلخانی از شکست تیلور

یکی از مردان طلایی کشتی ایران در رقابت‌های جهانی معتقد است قهرمانی حسن یزدانی در این مسابقات حتی به فرنگی‌کاران اعزامی به نروژ هم امید و انگیزه فراوانی داد. طبق برنامه رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ، ابتدا مسابقات کشتی آزاد شروع شد و سپس نوبت به فرنگی‌کاران رسید تا به میدان بروند. در این میان حسن یزدانی توانست در همان روزهای آغازین رقابت‌های جهانی طلسم شکست‌ناپذیری دیوید تیلور را بشکند و انتقام ناکامی المپیک توکیو را از او بگیرد و گو پیروزی دلچسب حسن یزدانی بر دیوید تیلور آمریکایی در فینال رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ نه تنها بارقه‌ای از شور و افتخار را در کاروان کشتی آزاد ایران ایجاد کرد، بلکه فرنگی‌کاران ملی‌پوش را نیز که در خانه کشتی و در آستانه اعزام به جهانی بودند، از این افتخارآفرینی به وجد آورد. 
در همین راستا میثم دلخانی که توانست در همین مسابقات به عنوان قهرمانی وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی دست یابد، روایت جالبی از لحظه پیروزی حسن یزدانی در دیدار فینال رقابت‌های جهانی دارد. دلخانی با اشاره به اینکه پیروزی حسن یزدانی مقابل تیلور در روحیه فرنگی‌کاران پیش از اعزام تأثیر داشت، گفت: «شبی که ما به جهانی اعزام می‌شدیم، در خانه کشتی در حال تماشای کشتی فینال حسن یزدانی با تیلور آمریکایی بودیم. تمام فرنگی‌کاران که در آستانه اعزام به جهانی بودند با پیروزی حسن یزدانی در فینال و طلسم‌شکنی او از شدت خوشحالی ذوق‌زده شده بودند و گریه می‌کردند».
دلخانی ادامه داد: «به واقع دیوید تیلور مثل سدی شده بود برای کشتی ایران که برتری یزدانی بر او خیلی لذت‌بخش و افتخارآفرین بود و واقعا به همه ما انگیزه زیادی داد. شاهکار آزادکاران در نروژ این امید را به ما داد که ما هم می‌توانیم نتایج درخشانی در جهانی کسب کنیم که خوشبختانه شرایط به گونه‌ای رقم خورد که حتی بهتر از آزادکاران هم نتیجه گرفتیم».

Page Generated in 0/0075 sec