printlogo


کد خبر: 240660تاریخ: 1400/9/2 00:00
رئیس‌جمهور با قطعی دانستن گشایش‌های جدی در آینده:
امیدوارتر شده‌ام
هر روز که از عمر دولت می‌گذرد به پیشرفت کشور امیدوارتر می‌شوم

گروه سیاسی: رئیس‌جمهور در دیدار بسیجیان نهاد ریاست‌جمهوری و سازمان‌های تابعه با گرامیداشت هفته بسیج، با بیان اینکه مسؤولیت‌پذیر بودن و خطرپذیری از ویژگی‌ها و شاخصه‌های اصلی بسیجیان است، اظهار داشت: اگر در نهاد ریاست‌جمهوری کارکنان مسؤولیت‌پذیر بوده و به مردم و ارباب رجوع پاسخگویی‌ای شایسته و مناسب داشته باشند، بدون تردید بقیه سازمان‌ها نیز از این نهاد الگو خواهند گرفت. حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی اصلاح نظام اداری و تلاش برای تقویت کارآمدی در سازمان‌ها و ادارات را ضروری دانست و گفت: کارآمدی در سیستم اداری به این است که کارکنان نسبت به وظیفه خود شناخت کامل داشته و با احساس مسؤولیت و محبت نسبت به رفع مشکلات مردم و ارباب رجوع عمل کنند. وی با تاکید بر اهمیت روحیه مسؤولیت‌پذیری انسان در نهاد خانواده و جامعه، اظهار داشت: در فرهنگ دینی، همه مسؤول هستند و باید نسبت به موضوعات اطراف خود احساس مسؤولیت کنند و همه وظیفه داریم برای ترویج عدالت، صفا و صمیمیت، امانت‌داری، گسترش خوبی‌ها و نهی از منکر در جامعه تلاش کنیم. 
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در جامعه قرآنی، صبر در مقابل ناملایمات و مصائب و ایستادگی در برابر دشمنی‌ها از اصول اساسی است، خاطرنشان کرد: در جامعه دینی صالح بودن به تنهایی کافی نیست، بلکه انسان باید مصلح باشد و دیگران را نیز به کارهای خوب دعوت و از منکرات نهی کند و باید فرد بسیجی در اداره و سازمان خود، روحیه بسیجی و جهادی را در بین همکارانش نیز گسترش دهد. رئیسی با انتقاد از نارسایی‌ها و مشکلات موجود در سیستم اداری کشور، گفت: یقینا اگر نظام اداری کشور از روحیه بسیجی برخوردار باشد، شاهد بسیاری از مشکلات و ناکارآمدی‌های موجود نخواهیم بود، لذا برای کارآمدی نظام اداری، لازم است این روحیه را ترویج و گسترش دهیم. 
رئیس‌جمهور در ادامه وظیفه‌شناسی و عمل به وظیفه را مورد تأکید قرار داد و گفت: همه باید وظیفه خود را به‌‌درستی شناخته و به بهترین نحو ممکن آن را انجام دهند. در اصول فکری حضرت علی(ع)، اگر کسی در سنگر وظیفه‌شناسی و عمل به وظیفه‌ خود فوت کند این فرد از درجه شهادت برخوردار است. رئیسی با تأکید بر اینکه با روحیه بسیجی می‌توان مشکلات کشور را برطرف کرد، گفت: تفاوت و وجه امتیاز نظام اداری ایران اسلامی با سایر کشورها برخورداری از روحیه بسیجی است. رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه تحریم هرگز کشور را متوقف نخواهد کرد، گفت: هر روز که از عمر دولت می‌گذرد به پیشرفت کشور امیدوارتر می‌شوم و یقین دارم گشایش‌های جدی در مسائل مختلف ایجاد خواهد شد و امروز دشمنان بخوبی متوجه شده‌اند ایران در موضع اقتدار ایستاده است و این اقتدار را از خون شهیدان خود داریم و اجازه نمی‌دهیم آثار خون شهدا از بین برود. رئیسی افزود: ما به هیچ‌کس در دنیا باج ندادیم. فروش نفت و منافع مالی‌مان بیشتر شده و ارتباطات منطقه‌ای و جهانی‌مان بهبود یافته است. وی تصریح کرد: باید با روحیه بسیجی و همت و کار مضاعف در مسیر رفع مشکلات و ایجاد گشایش حرکت کنیم و بی‌تردید اگر درست حرکت کنیم، یاری خداوند نیز برای جبهه حق حتمی خواهد بود. رئیسی در پایان تأکید کرد: با پیشرفت در ابعاد مختلف، روزهای روشنی را برای کشور انتظار می‌کشیم. 

Page Generated in 0/0035 sec