printlogo


کد خبر: 242761تاریخ: 1400/10/25 00:00
اخبار

ساماندهی افراد بی‌خانمان در قالب طرح زمستان گرم
طرح زمستان گرم از ابتدای آذر ۱۴۰۰ در راستای ساماندهی افراد بی‌خانمان همزمان با برودت هوا، با همکاری خیرین در منطقه ۱۵ تهران در حال اجراست. محمد‌حسن رجبی، سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه 15 تهران با اعلام این خبر گفت: طرح ساماندهی افراد بی‌خانمان و معتادان در شب‌های سرد سال با آماده‌باش شبانه‌روزی مرکز خدمات اجتماعی منطقه از اول آذر‌ماه به اجرا درآمده و تا پایان فروردین‌ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت. او اضافه کرد: در این راستا ستاد اجرایی طرح با حضور اعضای این ستاد شامل معاونان، شهرداران نواحی، رئیس مرکز خدمات اجتماعی و فرمانده اجرائیات به ریاست شهردار منطقه تشکیل شد. رجبی افزود: مسؤولیت اجتماعی ما در مقابل افراد بی‌خانمان ایجاب می‌کند تا از همه ظرفیت‌ها مانند خیرین، «NGO»‌ها و نیز فضاهای موجود برای عبور از این زمستان سخت بهره ببریم. سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه گفت: گشت‌زنی ۲۴ ساعته شهرداران شب نواحی به منظور انتقال افراد آسیب‌دیده به گرمخانه‌ها، استقرار اتوبوس برای انتقال مددجویان به گرمخانه، توزیع غذای گرم میان آنان طی گشت‌زنی و چکاپ پزشکی آنان از جمله بخش‌های این طرح است. 
***
یک ویروس معمولی عامل ابتلا به بیماری «‌ام‌اس»
بر اساس نتایج یک مطالعه جدید، یک ویروس معمولی می‌تواند باعث بروز بیماری ‌ام‌اس شود. ام‌اس یک بیماری خودایمنی است که بر مغز و نخاع تاثیر می‌گذارد و ممکن است پس از عفونت با ویروس اپشتین- بار (EBV) ظاهر شود. این ویروس در کودکان به طور معمول باعث عفونت بدون علامت یا بسیار خفیف می‌شود اما در نوجوانان و بزرگسالان، اپشتین-بار می‌تواند باعث مونونوکلئوز عفونی شود. به‌رغم اینکه اپشتین- بار یک ویروس رایج است، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ابتلا به این ویروس عامل خطر در بروز بیماری ‌ام‌اس است. مطالعه جدیدی که اخیرا در مجله ساینس منتشر شد، شواهدی برای این ایده ارائه داده است. محققان با جمع‌آوری داده‌های مربوط به حدود ۱۰ میلیون نفر از اعضای ارتش ایالات‌متحده در طول ۲ دهه، دریافتند خطر ابتلا به بیماری ‌ام‌اس به دنبال عفونت با ویروس اپشتین- بار ۳۲ برابر افزایش می‌یابد. 
***
۵ مصدوم و ۳ مفقود در پی حریق یک شرکت در بویین‌زهرا
رئیس مرکز مدیریت حوادث و اورژانس استان قزوین گفت: حادثه آتش‌سوزی در یک واحد تولیدی در مجتمع صنعتی چرم‌سازی بویین‌زهرا ۵ مصدوم و ۳ مفقود در پی داشت که امدادگران در جست‌وجوی افراد مفقود هستند. سهیل سلطانی اظهار کرد: ۳ مصدوم این حادثه یک آقای ۳۰ ساله تروما به قفسه سینه، مصدوم دیگر نوجوان ۱۷ ساله تروما به دست و نفر سوم یک آتش‌نشان ۳۸ ساله تروما به پا بود که پس از اقدامات اولیه، ۲ مورد توسط آمبولانس اورژانس پایگاه آراسنج و یک مورد توسط آمبولانس اورژانس پایگاه بویین‌زهرا جهت انجام اقدامات درمانی بیشتر به بیمارستان امیرالمومنین(ع) بویین‌زهرا منتقل شدند. بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و اورژانس استان قزوین، سلطانی همچنین خاطرنشان کرد ۲ مورد هم مصدوم سرپایی در محل حادثه حضور داشتند که اقدامات درمانی در محل حادثه انجام شد. رئیس مرکز مدیریت حوادث و اورژانس استان قزوین در ادامه از اقدام امدادگران برای جست‌وجوی افراد مفقود شده خبر داد و گفت: آتش‌سوزی درنهایت با تلاش فراوان عوامل آتش‌نشانی مهار شد. 
***
هشدار پلیس فتا درباره پیامک‌های حاوی لینک‌های آلوده و جعلی
رئیس مرکز مبارزه با جرائم ملی و سازمان‌یافته پلیس فتا درباره پیامک‌های جعلی بانکی و حقوقی گفت: یکی از شگردها و ترفند‌های مجرمان فضای مجازی هدایت کاربران و فریب‌خوردگان به لینک‌های جعلی یا حاوی بدافزار است. به گزارش تسنیم، سرهنگ مصطفی نوروزی درباره پیامک‌های جعلی بانکی و حقوقی به پیام‌های ارسال‌شده توسط کلاهبرداران اشاره کرد و گفت: پیامک‌هایی با این عنوان که از شما شکایتی شده برای شهروندان ارسال می‌شود؛ این نوع پیام‌ها سبب می‌شود تعادل فکری هموطنان از بین برود و ناخواسته لینک جعلی را باز کنند و در چنین شرایطی است که هموطنان در دام کلاهبرداران می‌افتند و به واسطه پرداخت مبلغ اندکی پول، اطلاعات کارت از طریق بدافزارهای نصب‌شده، در اختیار کلاهبرداران قرار می‌گیرد. به گفته نوروزی، در فرآیند ارسال پیامک‌های جعلی 9/99 درصد پیامک‌های ارسالی به شهروندان از سرشماره شخصی ارسال می‌شود که متن پیامک ارسالی حاوی مضامین اغواکننده است. شهروندان باید به سرمنشأ پیامک‌ها توجه داشته و با هوشیاری و آگاهی عمل کنند. وی افزود: هیچ نهادی از طریق پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی تماس نمی‌گیرد و هیچ فرد و نهادی هم حق گرفتن اطلاعات حساب شما را ندارد و درخواست مراجعه به خودپرداز یعنی کلاهبرداری.

Page Generated in 0/0030 sec