printlogo


کد خبر: 242772تاریخ: 1400/10/25 00:00
رئیس‌جمهور در نشست خبری پایانی سفر 2 روزه به هرمزگان:
در 4 سال 4 میلیون مسکن می‌سازیم

گروه سیاسی: رئیس‌جمهور روز پنجشنبه در چهاردهمین سفر استانی خود راهی استان هرمزگان شد. حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در بدو ورود به استان هرمزگان اظهار داشت: این استان در عرصه‌های تجاری، معدنی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری و اقتصاد دریا، زمینه‌ها و ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه دارد و با وجود این ظرفیت‌ها نباید شاهد برخی نارسایی‌ها، فقر و بیکاری در استان باشیم. بازدید از آخرین وضعیت سیل‌زدگان منطقه هشت‌بندی شهرستان میناب نخستین برنامه رئیس‌جمهور در سفر 2 روزه خود به استان هرمزگان بود. رئیسی در جمع مردم این منطقه گفت:‌ با تلاش دولت و صبر و همت مردم نسبت به جبران خسارت‌های سیل به این منطقه و احیای کشاورزی اقدام خواهد شد. رئیس‌جمهور با اشاره به مطالبات مردم در زمینه تغییر در تقسیمات کشوری و ایجاد جاده، افزود: از صبر، تلاش و روحیه انقلابی شما تشکر می‌کنم و اطمینان می‌دهم دولت سیزدهم تمام تلاش خود را برای پیگیری مطالبات شما به کار خواهد گرفت. رئیس‌جمهور در ادامه در بازدید از منطقه زلزله‌زده گیشان غربی با تشکر از اقدامات استاندار هرمزگان و بنیاد مسکن در رسیدگی به مشکلات مردم زلزله‌زده این منطقه، به اقدامات عمرانی صورت‌گرفته اشاره کرد و گفت: نیاز به بودجه بیشتری برای حل مشکلات در این منطقه است که در جلسه شورای اداری استان در این باره تصمیم‌گیری خواهد شد. رئیسی اظهار داشت: خدمت به این مردم عزیز وظیفه دولت است و در این راه از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد. 
 
* صندوق پیشرفت در استان‌های کشور ایجاد می‌شود
رئیسی همچنین در دیدار قشرهای مختلف مردم استان هرمزگان، این استان را برخوردار از منابع متنوع توصیف کرد و گفت: هرمزگان دریا، معادن، صنایع، نیروی انسانی کارآمد و تحصیلکرده و آماده کار و تلاش دارد. رئیس‌جمهور یکی از نوآوری‌های بودجه ۱۴۰۱ را ایجاد صندوق پیشرفت برشمرد و گفت: با تشکیل صندوق پیشرفت در استان‌ها از ابتدای سال آینده، دولت یک تنخواه به همه صندوق‌ها پرداخت می‌کند و درآمدهای استان همچون مازاد مالیات، حق مالکانه معادن و اموال مازاد دولت به این صندوق واریز خواهد شد به نحوی که بتواند با اشتغال‌زایی پروژه‌های نیمه‌تمام را تکمیل کند. وی با اشاره به فروش محصولات کشاورزی به همسایگان، اظهار داشت: موافق ایجاد بازار مشترک مرزی برای فروش محصولات کشاورزی استان به کشورهای همسایه هستیم.  
 
* بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های ندسا
رئیس‌جمهور همچنین در بازدید از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه یکم دریایی استان هرمزگان، ضمن تقدیر و تشکر از فرماندهان و پرسنل این یگان، تصریح کرد: این نمایشگاه اثبات کرد تحریم و تهدید مانع پیشرفت نیست. رئیسی افزود: اقدامات شما به بهترین شکل جلوه «ما می‌توانیم» است. آنچه در این نمایشگاه دیده شد نماد توانایی و اقتدار برای سپاه پاسداران و کشور است. وی با تاکید بر اینکه این حجم محدودیت و تحریم‌های نظامی و هسته‌ای در هیچ صنعت دیگری وجود ندارد، اظهار داشت: به‌رغم این تحریم‌ها بیشترین پیشرفت را در این حوزه داشته‌ایم. رئیسی با اشاره به اراده قوی و توانمندی در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: تا وقتی این روحیه انقلابی و بسیجی باشد، دشمن هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد. آنچه امروز به کشور قدرت داده اراده پولادین است. 
 
* رویکرد دولت سیزدهم جلوگیری از خام‌فروشی است
رئیس‌جمهور ظهر روز گذشته در دومین روز سفر به هرمزگان پس از افتتاح فاز اول پروژه پالایشگاه نفت فوق‌سنگین قشم در گفت‌وگو با خبرنگاران، در پاسخ به این سوال که افتتاح این طرح چه تأثیری در جلوگیری از خام‌فروشی دارد؟ گفت: هدف احداث این پالایشگاه جلوگیری از خام‌فروشی و ایجاد ارزش افزوده است. رئیسی با بیان اینکه محصولات این پالایشگاه از جمله قیر موارد استفاده گسترده‌ای دارد، اظهار داشت: این اقدام از آن گام‌های بسیار خوبی است که وزارت نفت با همکاری بخش خصوصی برداشته است. رئیس‌جمهور گفت: بانک‌های کشور در این طرح مهم سرمایه‌گذاری کرده‌اند که هم خودشان سود می‌برند و هم محصولش برای مردم خواهد بود. 
 
* شعار ساخت 4 میلیون مسکن را محقق می‌کنیم
سیدابراهیم رئیسی روز جمعه در نشست خبری پایانی سفر ۲ روزه به هرمزگان گفت: رفع مشکل مسکن و مرکز درمانی و بهداشتی جزیره هرمز باید هر چه سریع‌تر در دستور کار قرار گیرد. رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه احداث مراکز بهداشتی و درمانی از مهم‌ترین نیازهای مردم جزیره هرمز است، گفت: مساله دیگر کمبود مسکن در جزیزه هرمز است. از مواردی که وعده داده شده، ساخت 4 میلیون مسکن در 4 سال در کشور است که امری است که هم وعده ما است و هم مصوب قانونی بوده و هم نیاز بسیاری از مناطق کشور است. برخی رسانه‌ها می‌پرسند مگر این کار شدنی است، ما می‌گوییم حتما انجام خواهد شد. وی تصریح کرد: مساله ساخت مسکن برای خانواده‌ها بویژه زوج‌های جوان در این دولت یک امر جدی و ضروری است که حتما این کار انجام می‌شود. رئیس‌جمهور اظهار داشت: دولت مصمم است این کار (ساخت مسکن) را دنبال کند و ان‌شاءالله با ظرفیت‌ها و امکانات کشور این کار شدنی است. وی ادامه داد: نیاز فعلی جزیره هرمز ساخت ۳۰۰ تا ۴۰۰ مسکن است که این کار باید هرچه زودتر آغاز شود، البته این کار توسط بسیج و سپاه آغاز شده اما باید به صورت گسترده‌تر انجام شود.
***
    رئیسی: فروش نفت افزایش داشته است   
 رئیس‌جمهور در توئیتی تاکید کرد: هر چند پیگیری برای رفع تحریم‌ها در دستور کار جدی دولت است اما در دولت سیزدهم تلاش برای خنثی‌سازی تحریم‌ها موکول به مذاکرات نشده است. در ادامه توئیت سیدابراهیم رئیسی آمده است: امروز در همین شرایط تحریم، فروش نفت ما به قدری افزایش داشته که دیگر نگرانی نداریم و درآمد حاصل از آن نیز در حال بازگشت به کشور است.

Page Generated in 0/0041 sec