printlogo


کد خبر: 242775تاریخ: 1400/10/25 00:00
فرمانده نیروی هوافضای سپاه از آزمایش موفق موتور سنگین ماهواره‌‌بر سوخت جامد خبر داد
جهش در صنعت فضایی ایران

گروه سیاسی: فرمانده نیروی هوافضای سپاه از موفقیت این نیرو در آزمایش موتور سنگین ماهواره‌بر با سوخت جامد و بدنه غیرفلزی کامپوزیتی و توانمندی تغییر بردار تراست با نازل متحرک خبر داد. 
سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر دیروز در دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد، ضمن ارائه گزارشی از آخرین پیشرفت‌های دفاعی و نظامی کشور بویژه در حوزه هوا فضا، گفت: اخیرا آزمایش موتور سنگین ماهواره‌بر با سوخت جامد و بدنه غیرفلزی کامپوزیتی که توانمندی تغییر بردار تراست با نازل متحرک را داراست، با تلاش دانشمندان ایرانی و متخصصان نیروی هوافضای سپاه با موفقیت انجام شد. وی ضمن تبریک این موفقیت راهبردی به ملت ایران، با بیان اینکه در حوزه فضایی ۲ عامل مهم، یکی ماهواره و دیگری ماهواره‌بر است که کار ساده‌ای هم نیست، افزود: ما ۲ سال پیش نخستین پرتاب ترکیبی مایع و جامد را انجام دادیم که موتور اول مایع و موتورهای دوم و سوم جامد بود. وی با تاکید بر اینکه این دستاورد سبب افزایش بیشتر انرژی موشک و صرفه‌جویی در هزینه‌ها خواهد شد، خاطرنشان کرد: این فناوری فقط در ۴ کشور جهان وجود دارد. در تمام حوزه‌های مرتبط به هوافضا تولید قدرت ادامه دارد و ایران به قدری در مساله هوافضا و ماهواره پیشرفت کرده است که این اقتدار با ترور، تهدید و تحریم از بین رفتنی نخواهد بود. فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امروز این امکان فراهم شده است با موتور‌های ارزان ماهواره‌های زیادی را در مدار قرار دهیم. 
سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه امروز قدرتی داریم که اگر صدام همین امروز و در سال ۱۴۰۰ جنگ را بر ما تحمیل می‌کرد، به جای ۸ سال ۸ روزه جنگ را تمام می‌کردیم و این معیار توانمندی ما است، اظهار داشت: امروز به جایی رسیده‌ایم که فرمانده سنتکام می‌گوید در شرایطی که ما تحریم‌های اقتصادی فلج‌کننده را به اجرا گذاشتیم، ایران یک موشک بالستیک درجه یک ساخته و با پهپاد‌های ایرانی برتری هوایی آمریکا را با چالش مواجه کرده است. وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها توان موشکی ایران را وحشتناک توصیف می‌کنند و عملیات عین‌الاسد را شاهد این توانمندی می‌دانند که این مساله نشان‌دهنده عجز آنها در برابر ایران است. فرمانده نیروی هوافضای سپاه پیشرفت‌های به‌ دست آمده را محصول هدایت‌ها و تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا دانست و خاطرنشان کرد: در مجموعه نیرو‌های مسلح و سپاه این تدابیر جدی گرفته می‌شود و در نتیجه آن بحمدالله این قدرت امروز در کشور متولد شده است. سردار حاجی‌زاده افزود: اگر می‌خواستیم دنباله‌رو آنها (دشمنان) باشیم سالیان سال زمان می‌گذشت تا به پیشرفت‌های محدود دست یابیم اما امروز با راه‌های میان‌بر، با کسری از هزینه‌های خارجی‌ها به چندین برابر قدرت دست یافته‌ایم و این می‌تواند الگویی برای سایر بخش‌ها باشد. وی با بیان اینکه در حوزه فضایی نخستین‌بار بعد از 10 سال، جلسه شورای عالی فضایی به ریاست رئیس‌جمهور محترم تشکیل شد، گفت: ایشان ۶ ساعت برای جلسه و بازدید از توانمندی‌های حوزه فضایی کشور وقت گذاشتن و مسیر آینده را روشن و هموار، تصویب و مشخص کرد و ان‌شاءالله در آینده شاهد موفقیت خواهیم بود. فرمانده نیروی هوافضای سپاه ضمن مقایسه وضعیت امروز دفاعی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران با قبل از انقلاب اسلامی، گفت: در جنگ اول جهانی بر اثر قحطی‌ای که انگلیسی‌ها بر ملت ایران تحمیل کردند، ۸ میلیون نفر جان خود را از دست دادند و این یک هولوکاست واقعی است که متاسفانه درباره آن مطالبه نمی‌کنیم. 

Page Generated in 0/0068 sec