printlogo


کد خبر: 243061تاریخ: 1400/11/2 00:00
پیروزی درخشان ملی‌پوشان هندبال ایران مقابل عربستان میزبان
کامبک تاریخی به سعودی‌‌ها

تیم ملی هندبال کشورمان در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی آسیا برابر عربستان به پیروزی رسید. تیم ملی هندبال کشورمان در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی مسابقات قهرمانی جهان- لهستان 2023، در دمام عربستان به مصاف تیم میزبان رفت و با نتیجه 24 بر 20 به پیروزی رسید و به عنوان تیم نخست راهی دور بعد شد. نیمه نخست این دیدار با نتیجه 13 بر 9 به سود عربستان به پایان رسیده بود. 
 
* نیمه اول: شکست برابر عربستان با 4 اختلاف
نیمه اول این دیدار ابتدا با تساوی ۲ تیم پیگیری شد اما در ادامه عربستانی‌ها موفق شدند اختلاف امتیاز را به عدد ۴ برسانند. حملات بازیکنان ایران در این نیمه ادامه داشت و شاگردان فرناندز تلاش کردند اختلاف امتیاز را به حداقل برسانند. سجاد استکی در نیمه نخست توانست عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشد و حتی یکی از زیباترین گل‌های مسابقات تاکنون، توسط این لژیونر ایرانی وارد دروازه عربستان شد. در کنار از دست رفتن فرصت‌ها توسط بازیکنان کشورمان، باید گفت داوری نیز تا حدودی در نتیجه نیمه اول تاثیر داشت. شاگردان فرناندز در این نیمه موفق شدند اختلاف امتیاز را به ۲ گل برسانند و حتی فرصت تساوی را داشتند اما در دقایق پایانی باز هم عربستانی‌ها موفق به باز کردن دروازه ایران شدند و در نهایت این نیمه 13 بر 9 به سود میزبان به پایان رسید. 
 
* نیمه دوم: کامبک به سبک ایرانی‌ها
نیمه دوم این مسابقه اما در شرایطی آغاز شد که تیم ایران متفاوت نسبت به نیمه اول وارد میدان شد و در همان 4 دقیقه ابتدایی ایران ۳ گل و عربستان تنها یک گل وارد دروازه‌ها کردند و در نهایت در دقیقه 5 بازی و در امتیاز 14، دو تیم به تساوی رسیدند. دیدیه دینار، سرمربی فرانسوی تیم میزبان برای جلوگیری از ادامه روند امتیازگیری ایران ناگزیر به درخواست وقت استراحت برای تیم عربستان شد. در دقیقه 9 نیمه دوم یونس آثاری موفق شد ایران را 16 بر 15 از عربستان پیش بیندازد. در دقیقه 11 عربستان صاحب یک ضربه پنالتی شد و این فرصت را داشت تا بار دیگر بازی را به تساوی بکشد اما سیاوشی موفق شد دروازه ایران را بسته نگه دارد و در ادامه با گل ایران توسط استکی، شاگردان مانوئل 17 بر 15 از میزبان پیش افتادند. ملی‌پوشان کشورمان که در نیمه دوم بازی را در دست داشتند تا دقیقه 14 و در حالی که با درخشش سیاوشی در دروازه تنها ۲ گل از حریف دریافت کرده بودند، 9 بار دروازه عربستان را باز کردند. درخشش گلادیاتورهای ایران ادامه داشت و در نهایت با افزایش اختلاف گل در این نیمه، عربستانی‌ها با روحیه ضعیف نتوانستند حرفی برای گفتن داشته باشند و سرانجام این دیدار با نتیجه 24 بر 20 به سود مردان ایران به پایان رسید. مانوئل مونتایا فرناندز هدایت تیم ‌ملی ایران را بر عهده دارد. دور دوم این مسابقات پس از یک روز استراحت تیم‌ها از امروز شنبه پیگیری می‌شود. 
 
* سجاد استکی: پله پله پیش می‌رویم/ باید به هدف‌مان برسیم
ملی‌پوش و لژیونر هندبال ایران می‌گوید در مسابقات قهرمانی آسیا پله پله پیش می‌رویم تا به هدف‌مان که حضور در جمع ۴ تیم برتر و کسب سهمیه جهانی است، برسیم. 
سجاد استکی، لژیونر هندبال ایران پس از پیروزی تیم ایران مقابل عربستان در مسابقات قهرمانی آسیا، اظهار کرد: بازی بسیار سنگینی بود، در نیمه اول کمی ضعیف شروع کردیم. برخی بازیکنان نخستین تجربه خود را در چنین جوی پشت سر می‌گذاشتند اما خدا را شکر در نیمه دوم خیلی خوب بازی کردیم و توانستیم مسابقه را کنترل کنیم. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد. ما باید بتوانیم به جمع ۴ تیم برتر راه یابیم و سهمیه مسابقات جهانی را کسب کنیم. 
لژیونر هندبال ایران درباره جو سالن و حضور هواداران عربستانی در خاک خود نیز عنوان کرد: جو سالن مثل گذشته سنگین نبود و به دلیل کرونا تنها نیمی از سالن پر بود اما باز هم کمی ما را اذیت کردند. تماشاگران حاضر در سالن خیلی دوست داشتند ما شکست بخوریم، خدا را شکر توانستیم برنده بازی شویم. 
ملی‌پوش هندبال عنوان کرد: در نیمه دوم بازیکنان کم‌تجربه‌تر توانستند خود را با جو سالن هماهنگ کنند و نمایش خوبی داشته باشند تا در نهایت به پیروزی رسیدیم. پله‌‌ پله پیش خواهیم رفت. فکر می‌کنم بازی اول ما در دور بعد با عراق باشد اما بازی به بازی جلو خواهیم رفت تا به هدف‌مان برسیم.

Page Generated in 0/0030 sec