printlogo


کد خبر: 243179تاریخ: 1400/11/5 00:00
«اسپایدرمن» ششمین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد

فیلم «اسپایدرمن: راهی به خانه نیست» موفق شد رکورد دیگری کسب کند و تا عنوان ششمین فیلم پرفروش تاریخ سینما خودش را بالا بکشد. به گزارش «وطن‌امروز»، «اسپایدرمن: راهی به خانه نیست» با فروشی که این هفته در سینماهای جهان کرد و با رساندن آمار فروشش به 69/1 میلیارد دلار در باکس‌آفیس جهانی ششمین فیلم پرفروش تاریخ شد. هر چند این رقم بدون محاسبه نرخ تورم است اما این فیلم موفق شد با پشت سر گذاشتن «دنیای ژوراسیک» با فروش 67/1 میلیارد دلار و «شیر شاه» با فروش 66/1 میلیارد دلار این جایگاه را کسب کند. با وجود نگرانی‌هایی که نسبت به شیوع «کووید-۱۹» بویژه سویه اُمیکرون وجود داشت، «اسپایدرمن: راهی به خانه نیست» همچنان در سراسر جهان دارد سینمادوستان را به خود جذب می‌کند. 
این فیلم آنقدر محبوب بوده که در برنامه «شنبه‌شب زنده» تلویزیون آمریکا جیمز آستین جانسون که در «هجو جو بایدن» بازی می‌کند به مردم گفت که این فیلم از عوامل شیوع سویه اُمیکرون بوده است. با این حال عبور از جایگاه ششم باید برای «اسپایدرمن» سخت‌تر باشد، زیرا ۵ فیلم باقیمانده که شامل «آواتار»، «انتقام‌جویان: پایان بازی»، «تایتانیک»، «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» و «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» است، هر یک بیش از ۲ میلیارد دلار فروخته‌اند و رسیدن به این مرز برای «مردعنکبوتی» می‌تواند غیرواقعی باشد. 
این فیلم ابرقهرمانی که تام هالند در نقش مرد عنکبوتی ظاهر شده است، تاکنون ۷۲۱ میلیون دلار در سینماهای آمریکا و 1/970 میلیون دلار در دیگر نقاط جهان فروش کرده است. 
در بریتانیا که زادگاه هالند است این فیلم فروش ۱۱۶ میلیون دلاری را ثبت کرده و مکزیک با فروش 4/73 میلیون دلار و کره‌جنوبی با فروش 6/60 میلیون دلار دیگر نقاطی بودند که از این فیلم استقبال زیادی به عمل آوردند. این فیلم هنوز در چین اکران نشده است.

Page Generated in 0/0032 sec