printlogo


کد خبر: 247725تاریخ: 1401/1/29 00:00
آتش‌بازی طارمی با هت‌تریک در لیگ پرتغال و خط‌و‌نشان برای اهانت‌کنندگان
موقعیت مهدی

این از شانس بد پیام نیازمند بود که در بدترین موقع ممکن درست بعد از اهانت یک روزنامه‌نگار به مهدی طارمی، برابر او ظاهر شد. تاوان خشمگین کردن مهاجم ملی‌پوش ایران، یک آتش بازی تمام‌عیار بود. چه کسی باور می‌کرد پورتو 7 بر صفر از سد رقیب بگذرد و طارمی با هت‌تریک پرفکت (زدن ۳ گل با پای چپ و راست و ضربه سر) و یک پاس گل، اینچنین کوبنده ظاهر شود؟ این خوشبختی ما است که یکی از آماده‌ترین مهاجم‌های حال حاضر اروپا یک ایرانی است. 
بعد از هفته‌ها نیمکت‌نشینی، سیدپیام نیازمند در شرایطی شنبه‌شب با پیراهن و شورت سرخ‌رنگ وظیفه حراست از دروازه پورتیموننزه را بر عهده گرفت که با گذشت ۶۰ دقیقه از بازی دروازه او ۷ بار فرو ریخت. این اتفاق اما با درخشش فوق تصور مهدی طارمی باانگیزه رقم خورد؛ بازیکنی که پس از طعنه‌ها و متلک‌های هواداران اسپورتینگ با به ثمر رساندن 3 گل و ارسال یک پاس گل، نقش اول را در تیره‌روزی گلر ایرانی پورتیموننزه داشت. طارمی قبلا این کار را مقابل علیرضا بیرانوند در بازی با بوویشتا نیز انجام داده بود، او کاری کرد که ۲ بار دروازه گلر شماره یک تیم ‌ملی فرو ریخت و حالا این کار را شنبه‌شب در همان نیمه اول بازی مقابل تیم پائولو سرجیو (سرمربی سابق صنعت نفت آبادان) انجام داد. 
مهدی طارمی پس از ثبت گل دست خود را به علامت هیس روی صورتش گرفت که این پاسخی به مطالب، توئیت‌ها و کنایه‌هایی بود که خطاب به او از سوی هواداران تیم‌های رقیب منتشر شده بود. فوق ستاره ایرانی پورتو در هفته دهم فصل ۲۲-۲۰۲۱ لیگ برتر پرتغال مقابل بوویشتا که علیرضا بیرانوند را درون دروازه داشت، ۲ پاس گل داد و یک گل هم زد که VAR اجازه نداد ثبت شود اما پریشب به بهترین شکل درخشش خود را برابر گلرهای ایرانی تکمیل کرد و یک نمایش خیره‌کننده داشت. طارمی که علاوه بر درخشش مقابل نیازمند و بیرانوند، در مسابقه هفته بیستم فصل گذشته لیگ برتر پرتغال مقابل ماریتیمو هم موثر کار کرده و یک پاس گل برای باز شدن دروازه امیر عابدزاده داده بود، بهترین نمایش خود را شنبه‌شب برابر پورتیموننزه اجرا و برابر پیام هت‌تریک کرد. سرجیو کونسیسائو، سرمربی پورتو پس از اینکه تیمش در نیمه اول به برتری ۴ گله رسید، در شروع نیمه دوم ۲ تغییر برای کم شدن قدرت هجومی تیمش انجام داد اما حملات آنها باز هم ادامه پیدا کرد و دوباره به مهدی طارمی ختم شد تا این ملی‌پوش ایرانی برای سومین بار دروازه هموطن خود را باز کند. طارمی که با جا‌گیری عالی بارها موقعیت‌سازی و دروازه پورتیموننزه را تهدید کرده بود، دقیقه ۴۷ ارسال فابیو ویرا از جناح راست زمین را با ضربه سر دیدنی و در حالی که پیام نیازمند دفع ناقصی روی توپ داشت، تبدیل به گل کرد تا بازی ۵ بر صفر شود و یک نتیجه عجیب رقم بخورد. 
بازی توفانی یاران طارمی پس از این گل نیز ادامه پیدا کرد و دقیقه ۵۵ با یک گل دیگر برای آنها همراه بود. این بار نوبت به په‌په، مدافع جلوکشیده پورتو رسید تا ارسال ویتینیا از روی کرنر سمت چپ زمین را روی خروج اشتباه پیام نیازمند، با ضربه سر تبدیل به گل کند و شب تلخ دروازه‌بان ایرانی پورتیموننزه تلخ‌تر شود. 
طارمی که علاوه بر درخشش در مسابقه تا میانه زمین هم عقب آمده و توپ‌گیری و بازیسازی هم می‌کرد، با هت‌تریک مقابل پورتیموننزه آمار گل‌های ‌زده خود در این فصل را به عدد ۱۸ رساند تا در رده دوم جدول برترین گلزنان لیگ برتر پرتغال قرار بگیرد و فاصله ۶ گله با نونز، مهاجم گلزن بنفیکا پیدا کند. 
ستاره ایرانی پورتو که با دادن یک پاس گل مقابل پورتیموننزه با آمار ۱۲ پاس گل در رده سوم جدول برترین پاسورهای لیگ برتر پرتغال قرار گرفته بود، دقیقه ۶۰ به زیبایی پشت مدافعان حریف توپ‌گیری کرد که شوت پای چپ زمینی او به دور از دستان نیازمند به تیرک عمودی دروازه خورد و برگشت و در ریباند اوانیلسون توپ را در عرض زد تا هفتمین گل پورتو را به ثمر رساند. آتش‌بازی مهدی طارمی در دقیقه ۶۴ با تعویض این ستاره ایرانی به پایان رسید و کونسیسائو تصمیم گرفت 3 تعویض همزمان انجام دهد و مهاجم ایرانی خود را که هت‌تریک کرده و یک گل ساخته بود، تعویض کند و برای بازی‌های بعد به او استراحت بدهد. پس از خروج مهدی طارمی و پایان 5 تعویض پورتو که در همان لحظه انجام شد، بازی بر وفق مراد پیام نیازمند پیش رفت و دیگر خبری از حملات بی‌امان یاران طارمی روی دروازه پورتیموننزه نبود تا تیم پورتو با همان ۷ گل و نتیجه‌ای شگفت‌انگیز در ورزشگاه دراگائو به برتری دست پیدا کند. ستاره ایرانی پورتو که پنجشنبه‌شب هفته جاری در بازی برگشت نیمه‌نهایی جام حذفی پرتغال باید مقابل اسپورتینگ قرار بگیرد، با خوشحالی گلی که داشت به استقبال تیم سبزپوش شهر لیسبون رفت و کری‌خوانی کرد. بهترین برد فصل پورتو در مسابقه هفته سی‌ام لیگ برتر پرتغال مقابل پورتیموننزه، آنها را ۸۲ امتیازی و با ۹ امتیاز فاصله و البته یک بازی بیشتر نسبت به اسپورتینگ لیسبون، در صدر جدول حفظ کرد. یاران نیازمند هم با ۳۲ امتیاز در رده دوازدهم ماندند. 
***
    روزه می‌گیرد و شب گرسنگی‌‌اش را با گل رفع می‌کند   
اکانت رسمی لیگ پرتغال تمجید جالبی از مهدی طارمی و درخشش مقابل پورتیموننزه کرد. مهدی طارمی مقابل پورتیموننزه هت‌تریک کرد و یک پاس گل هم برای هم‌تیمی‌هایش ساخت. درخشش مهدی طارمی واکنش هواداران و روزنامه‌های پرتغال را به همراه داشت. اکانت رسمی لیگ پرتغال در تمجید مهدی طارمی نوشت: طارمی در روز روزه می‌گیرد و شب گرسنگی‌‌اش را با گل رفع می‌کند. مهدی طارمی مقابل پورتیموننزه مهارنشدنی بود و برای اژدها هت‌تریک کرد.

Page Generated in 0/0038 sec