printlogo


کد خبر: 248550تاریخ: 1401/2/24 00:00
وزارت دفاع گواهی صنف سینمایی را تمدید کند
افزایش دستمزد جلوه‌های ویژه میدانی

رئیس انجمن جلوه‌های ویژه میدانی می‌گوید امیدوار است در شرایط فعلی، وزارت دفاع بدون برگزاری کلاس، گواهی فعالان این حوزه را تمدید کند. به گزارش «وطن‌امروز»، ایمان کرمیان با اشاره به اهمیت توجه به وضعیت اقتصادی اقشار مختلف سینمایی گفت: با توجه به افزایش هزینه زندگی در جامعه، انجمن جلوه‌های ویژه میدانی نیز تصمیم گرفت سروسامانی به بحث دستمزدها و میزان قراردادهایی که در پروژه‌ها بسته می‌شود بدهد، چرا که در سال جاری دستمزد تمام رشته‌های سینمایی افزایش پیدا کرده اما این مساله در حوزه جلوه‌های ویژه میدانی اتفاق نیفتاده است. 
وی ادامه داد: شرایط به گونه‌ای است که گاهی پیشنهادهای عجیب دستمزدی برای کار در پروژه‌های طولانی مانند سریال‌ها می‌شود که بسیار خنده‌دار است. البته به مدیران جلوه‌های ویژه میدانی اعلام کرده‌ایم حداکثر دستمزد برای سریال‌ها و پروژه‌های سینمایی در سال جاری روزانه ۵ میلیون تومان باشد که تاکید می‌کنم این قرارداد شامل پرداخت دستمزد از سوی مدیر جلوه‌های ویژه میدانی به دستیاران خود نیز می‌شود. 
رئیس انجمن جلوه‌های ویژه میدانی به مهر گفت: در حال حاضر، مساله تمدید این گواهینامه‌ها نیازمند برگزاری دوره‌های جدید است. این در حالی است که برگزاری چنین دوره‌هایی هزینه‌های بالایی برای شرکت‌کنندگان به همراه دارد، به همین دلیل دنبال این هستیم تا برای مدتی گواهینامه‌های مورد نظر بدون برگزاری دوره‌های جدید تمدید شود تا شرایط اقتصادی مناسب فراهم شود. 
کرمیان در پایان گفت: متاسفانه هزینه‌ها آنقدر سنگین است که برگزاری چنین کلاس‌هایی بسیار سخت شده و این در حالی است که بارها درخواست کرده‌ایم ما در این انجمن نیازمند مواردی هستیم که کمک به ارتقای این رشته کند.

Page Generated in 0/0029 sec