printlogo


کد خبر: 248565تاریخ: 1401/2/24 00:00
اخبار

بازی سپاهان - پرسپولیس و فولاد - استقلال بدون تماشاگر
2 بازی حساس هفته بیست‌و‌هفتم لیگ برتر به احتمال فراوان بدون تماشاگر برگزار خواهد شد. به گزارش فارس، دیدارهای هفته بیست‌و‌هفتم لیگ برتر امروز برگزار خواهد شد که مهم‌ترین بازی‌های این هفته که اهمیت زیادی در تعیین تکلیف تیم قهرمان دارد، در شهرهای سیرجان و اهواز انجام خواهد شد. تیم پرسپولیس که طبق رای کمیته انضباطی باید در زمین بی‌طرف از سپاهان میزبانی کند، در نهایت از بین گزینه‌های مختلف ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان را برای این بازی انتخاب کرد که البته با وجود کش‌و‌قوس‌های فراوان درباره حضور تماشاگران در این بازی، ظاهرا مجوزهای لازم در این زمینه صادر نشد تا 2 تیم در ورزشگاه بدون تماشاگر به مصاف هم بروند. البته این موضوع به شکل شفاهی به سازمان لیگ اعلام شده و تاکنون نامه کتبی در این باره به کمیته مسابقات این سازمان ارسال نشده است. همچنین درباره بازی فولاد و استقلال که در ورزشگاه شهدای فولاد انجام می‌شود هم شفاهی به سازمان لیگ اعلام شده این مسابقه بدون تماشاگر خواهد بود اما مدیران این مجموعه همچنان منتظر دریافت نامه کتبی هستند. 
***
مشکل بزرگ قرمزها برای جذب بیرانوند چیست؟
باشگاه پرسپولیس برای جذب دروازه‌بان سابق خود با سد بزرگی روبه‌رو شده است. علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان ملی‌پوش فوتبال کشورمان که به صورت قرضی به تیم بواویشتا پرتغال رفته بود با پایان تمرینات این تیم از بواویشتا جدا شد. درباره بیرانوند شایعاتی مطرح است مبنی بر اینکه او به پرسپولیس بازخواهد گشت اما از آنجا که بیرانوند به صورت قرضی به بواویشتا رفته بود و در اصل این دروازه‌بان بازیکن تیم آنتورپ بلژیک به حساب می‌آید به همین دلیل باشگاه پرسپولیس برای جذب این دروازه‌بان با باشگاه بلژیکی مذاکراتی انجام داده است. باشگاه پرسپولیس در نامه‌ای خواهان جذب بیرانوند شده اما باشگاه بلژیکی مبلغ 700 هزار یورو برای صدور رضایت‌نامه این دروازه‌بان درخواست کرده که به نظر می‌رسد پرداخت چنین پولی از عهده باشگاه پرسپولیس در شرایط فعلی خارج باشد. با این همه بیرانوند روز یکشنبه هفته پیش رو به تهران بازخواهد گشت و سپس با شروع تمرینات تیم ‌ملی به اردوی این تیم خواهد رفت. بیرانوند بعد از بازی تدارکاتی با کانادا که در این کشور برگزار خواهد شد به تمرینات تیم آنتورپ بلژیک بازخواهد گذشت تا احتمالا آینده او در این تیم بلژیکی رقم بخورد، مگر اینکه اتفاق دیگری رخ بدهد. 
***
تعیین سهمیه آسیا در اختیار فدراسیون‌ها قرار گرفت
سخنگوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد تعیین سهمیه‌های لیگ قهرمانان ۲۴-۲۰۲۳ آسیا با توجه به فرمت جدید در اختیار فدراسیون‌ها خواهد بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا اسفند سال گذشته اعلام کرد زمان‌بندی لیگ قهرمانان آسیا از فصل آینده به سال ۲۰۲۳ موکول می‌شود، چون زمان برگزاری لیگ قهرمانان آسیا مثل فرمت اروپا از پاییز شروع می‌شود. این بدان معناست که بعد از برگزاری لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲، فصل آینده یعنی فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲ لیگ قهرمانانی وجود ندارد و آغاز فصل جدید به فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ موکول می‌شود. این تغییر در زمان‌بندی آغاز لیگ قهرمانان آسیا که از فصل بهار به پاییز موکول شد باعث می‌شود این شائبه به وجود آید که این فصل از لیگ‌های غرب آسیا بدون سهمیه آسیایی باشند اما کنفدراسیون فوتبال آسیا در نهایت به صورت رسمی به این موضوع واکنش نشان داد. 
«نضال بحران» سخنگوی AFC در این باره به خبرگزاری آلمان (DPA) گفت که انتخاب باشگاه‌های شرکت‌کننده در اختیار فدراسیون‌های ملی است. بحران تصریح کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا مشتاق حضور فعال فدراسیون‌های ملی در چنین تصمیماتی است و لازم به ذکر است باشگاه‌های واجد شرایط با توجه به سهمیه‌های مشخص شده نیازمند دریافت مجوز آسیایی هستند. به گزارش مهر، به این ترتیب فدراسیون فوتبال ایران باید تصمیم بگیرد از بین قهرمان لیگ و جام حذفی این فصل و قهرمان لیگ و جام حذفی فصل آینده در کنار تیم‌های دوم و سوم لیگ هر دوره، در نهایت کدام باشگاه‌ها را برای لیگ قهرمانان ۲۰۲4-۲۰۲3 به کنفدراسیون آسیا معرفی می‌کند. این در حالی است که باشگاه‌ها باید مجوز حرفه‌ای هم داشته باشند؛ چیزی که استقلال و پرسپولیس در این فصل از رقابت‌های لیگ قهرمانان فاقد آن بودند و کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم به کنار گذاشتن این ۲ باشگاه گرفت. 
***
اهدای جام قهرمانی صلح و دوستی به خانواده مرحوم آقایی
فدراسیون جودو اعلام کرد مدال و جام قهرمانی مسابقات بین‌المللی صلح و دوستی عراق به خانواده مرحوم آرش آقایی اهدا می‌شود. رقابت‌های بین‌المللی جام صلح و دوستی عراق پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ در بخش تیمی پیگیری شد که تیم ‌ملی جودوی کشورمان با شکست حریفان خود در نهایت جام قهرمانی را بالای سر برد. در پایان این مسابقات، مسؤولان فدراسیون جودوی عراق به رسم یادبود، مدال قهرمانی این دوره از مسابقات را به مرحوم آرش آقایی اهدا کردند. ضمن اینکه جمعه‌شب با تصمیم آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو کشورمان، کاپ قهرمانی مسابقات تیمی نیز به خانواده مرحوم آرش آقایی اهدا شد. قرار است طی مراسمی مدال و کاپ قهرمانی این دوره از مسابقات از طرف مسؤولان فدراسیون جودوی کشورمان به خانواده مرحوم آرش آقایی اهدا شود. آرش آقایی، عضو تیم ‌ملی جودوی کشورمان و قهرمان آسیا فروردین‌ماه سال جاری، متأسفانه به دلیل برق‌گرفتگی در باشگاه بدنسازی جان خود را از دست داد.

Page Generated in 0/0034 sec