printlogo


کد خبر: 249423تاریخ: 1401/3/17 00:00
یک نفر قربانی کرونا در شبانه‌روز

آمار جان‌باختگان و مبتلایان به بیماری «کووید-19» کماکان نزدیک به صفر است به طوری که در شبانه‌روز گذشته فقط یک نفر مبتلا به این بیماری در کشور جان خود را از دست داد. به گزارش «وطن‌امروز»، روابط عمومی وزارت بهداشت دیروز اعلام کرد طی شبانه روز گذشته ۵۹ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند و یک‌ بیمار نیز جان خود را از دست داد. بر این اساس از ظهر دوشنبه تا ظهر سه‌شنبه ۱۶ خردادماه و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۵۹ بیمار جدید مبتلا به «کووید-19» در کشور شناسایی و ۱۶ نفر از آنها بستری شدند. متاسفانه در طول این مدت، یک بیمار مبتلا به «کووید-19» در کشور جان خود را از دست داد و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۳۳۲ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون ۷ میلیون و ۵۶ هزار و ۲۰۶ نفر از بیماران بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۴۱ نفر از بیماران مبتلا به «کووید-19» در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. در حال حاضر هیچ یک از شهرستان‌های کشور در وضعیت قرمز و نارنجی قرار ندارد. 
 
* تزریق واکسن‌ کرونا در کشور از ۱۵۰ میلیون دوز گذشت
بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور از ۱۵۰ میلیون دوز فراتر رفت. بر این اساس تاکنون ۶۴ میلیون و ۵۵۶ هزار و ۲۴۹ نفر دوز اول، ۵۷ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۶۹۱ نفر دوز دوم و ۲۷ میلیون و ۵۷۴ هزار و ۷۰۸ نفر دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور نیز به ۱۵۰ میلیون و ۶ هزار و ۶۴۸ دوز رسید. 
 
* جهش جدیدی از کرونا به وجود نیامده است
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه جهش جدید نگران‌کننده‌ای از کرونا به وجود نیامده است، گفت: البته احتمال اینکه سویه جدیدی از کرونا شکل بگیرد، وجود دارد. دکتر عباس شیراوژن در این باره گفت: بر اساس آنچه که رسما در آزمایشگاه‌های کشور از سویه‌های کرونا به ثبت رسیده است، آخرین سویه موجود همان اُمیکرون است که شکل غالبی دارد، بنابراین سویه جدیدی از کرونا وجود ندارد. تظاهرات بالینی بیماری که در برخی افراد خود را به صورت علائم گوارشی نشان می‌دهد ممکن است همان اُمیکرون باشد. وی در عین حال با اشاره به اینکه احتمال اینکه سویه جدیدی از کرونا شکل بگیرد وجود دارد،‌ تصریح کرد: درصد زیادی از مردم دنیا واکسن نزده‌اند و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی خیلی در کشورهای دیگر کم است و این عوامل سبب می‌شود چرخه انتقال بیماری به سرعت ایجاد شود و احتمال اینکه سویه‌های جدیدی ایجاد شود، وجود دارد. شیراوژن ادامه داد: فعلا جای نگرانی وجود ندارد و امیدواریم با سطح ایمنی خوب در برابر سویه‌های جدید کرونا، مقاومتی که در بدن مردم هست فضای ایمنی مناسبی در جامعه ایجاد کند تا ابتلای خفیف‌تر و سبک‌تری داشته باشند. 

Page Generated in 0/0045 sec