printlogo


کد خبر: 250087تاریخ: 1401/4/2 00:00
اخبار

تشکر فرمانده کل انتظامی از رهبر انقلاب
فرمانده کل انتظامی طی مرقومه‌ای از حمایت حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای از عملکرد فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی در کشف سرقت صندوق امانات بانک ملی تشکر کرد. در متن نامه سردار حسین اشتری آمده است: «عنایت و حمایت حضرت مستطاب عالی از عملکرد فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در کشف سرقت صندوق امانات بانک ملی که در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای جامعه عشایری کشور بیان فرمودید، باعث مسرت و دلگرمی بیش از پیش کارکنان این فرماندهی شد. برای سربازان ولایت چه عزتی بالاتر از اینکه رضایت خاطر فرمانده و ولی‌امرشان را جلب کنند. فرمایشات حکیمانه، ناصحانه و پدرانه حضرت عالی همچون گذشته روشنایی‌بخش مسیر همه مسؤولان کشوری و لشکری به خصوص فرزندان و سربازان‌تان در فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از مرکز تا مرز گردید. بار دیگر با ولی امر و فرمانده خود تجدیدمیثاق می‌کنیم و با شهدا عهد و پیمان می‌بندیم در مسیر دفاع از عزت و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی و صیانت از جان و مال و ناموس مردم ایران اسلامی تا پای جان دفاع کرده و همچون گذشته با جهاد مومنانه و روحیه انقلابی اهل اقدام و عمل باشیم».
***
تردد انفرادی زائران کربلا از مرز مهران ممنوع است
مدیر حج و زیارت استان ایلام با اعلام پذیرش زائران از مرز مهران در قالب کاروان، گفت: امکان تردد زائران در مرز مهران به‌ صورت انفرادی امکان‌پذیر نیست. سجاد رحمانی در گفت‌وگو با تسنیم، با اعلام پذیرش زائران از مرز مهران در قالب کاروان، گفت: امکان تردد زائران در مرز مهران به ‌صورت انفرادی امکان‌پذیر نیست. مدیر حج و زیارت استان ایلام گفت: زمینه ثبت‌نام زائران عتبات در دفاتر حج و زیارت استان ایلام مهیاست و 4 دفتر در شهرستان‌های مهران، دره‌شهر، چرداول و ایلام نیز به این امر اختصاص یافته است. وی با تأکید بر اینکه شهروندان با ثبت‌نام در قالب کاروان‌های رسمی حج و زیارت با اطمینان‌خاطر عازم کشور عراق شوند، افزود: از روز چهارشنبه (دیروز) کاروان‌های حج و زیارت به ‌تعداد روزانه یکهزار و 850 نفر عازم عتبات عالیات خواهند شد. به ‌گفته رحمانی، در جلسه‌ای با حضور مسؤولان عراقی و رئیس اداره گذرنامه، تمام تمهیدات جهت آسودگی خاطر زائران اندیشیده شده است. مدیر حج و زیارت استان ایلام اضافه کرد: متولی امر زائرین، سازمان حج و زیارت است و اگر مساله‌ای رخ دهد سازمان هلال‌احمر، بیمه و سایر دستگاه‌ها به این موضوعات رسیدگی می‌کنند. رحمانی با بیان اینکه این زیارت فقط کاروانی است، یادآور شد: امکان زیارت به ‌صورت انفرادی امکان‌پذیر نیست. 
***
ورود اسکوتر برقی در معابر تهران منوط به تصویب آیین‌نامه و تأیید پلیس
معاون توسعه حمل‌و‌نقل پاک و آموزش سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک، درباره آخرین وضعیت ورود اسکوترهای برقی اشتراکی در تهران گفت: مدتی است اسکوترهای برقی در برخی بوستان‌های تهران فعال هستند و مردم می‌توانند از این وسیله استفاده کنند اما آن چیزی که ما در معاونت حمل‌و‌نقل به دنبال آن هستیم این است که از اسکوتر برقی به عنوان یک مد حمل‌و‌نقلی استفاده کنیم. یعقوب آزاده‌دل در گفت‌وگو با ایسنا افزود: در حال تدوین آیین‌نامه استفاده از اسکوتر به عنوان یک مد حمل‌ونقلی هستیم که البته به طور موازی پلیس نیز در حال بررسی ورود اسکوترهای برقی به خیابان برای تردد عموم است تا پس از بررسی، نظر نهایی خود را در این مورد اعلام کند. وی افزود: براساس این آیین‌نامه اسکوتر به عنوان یک مد حمل‌ونقلی مثل دوچرخه، موتور، خودرو و... توسط مردم استفاده می‌شود. ما در این آیین‌نامه نوع اسکوتر، شاخص‌ها، مسیرها و... را تعیین می‌کنیم و پس از آن در صورت موافقت پلیس این آیین‌نامه در سازمان حمل‌ونقل ترافیک تصویب می‌شود و بعد از تصویب نسبت به فراخوان شرکت‌ها بر اساس الزاماتی که در آیین‌نامه مشخص شده، اقدام می‌کنیم. 
***
اعلام آمادگی ایران برای کمک به زلزله‌زدگان افغانستان
رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران از اعلام آمادگی کامل این جمعیت جهت کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان افغانستانی خبر داد. در پی وقوع زمین لرزه 6.1 ریشتری در شرق افغانستان و جان باختن ده‌ها نفر از شهروندان افغانستانی، رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران از آمادگی کامل جهت امدادرسانی، ارائه کمک‌های بهداشتی و درمانی و پشتیبانی از عملیات امدادرسانی به شهروندان افغانستانی خبر داد. در همین راستا تیم‌های جست‌وجو و نجات، درمان اضطراری، نیروهای امدادی، داوطلبان و کادر درمان جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در آمادگی کامل به سر می‌برد تا در صورت درخواست کمک، نیروهای جمعیت هلال‌احمر به محل سانحه اعزام شوند. منابع محلی در افغانستان اعلام کردند تعداد قربانیان زلزله اخیر در ولایات پکتیا و خوست به بیش از هزار نفر افزایش یافته است. زمین‌لرزه در ولسوالی‌های گیانی و برمل این ولایت نیز تلفات و خسارات زیادی بر جا گذاشته است. 
***
پوشش ۹۰ درصدی خدمات ناباروری
وزیر بهداشت از پوشش ۹۰ درصدی خدمات درمانی ناباروری خبر داد. بهرام عین‌اللهی، در حاشیه برگزاری اجلاس معاونان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، درباره اقدامات حمایتی وزارت بهداشت در زمینه درمان ناباروری گفت: یکی از اولویت‌های اصلی وزارت بهداشت، بحث جوانی جمعیت است. وی ادامه داد: سه و نیم میلیون فرد نابارور در کشور داریم و این افراد چنانچه از خدمات درمانی خوبی بهره‌مند شوند، می‌توانند صاحب فرزند شوند. وزیر بهداشت افزود: با توجه به اهمیت این اولویت، به بیمه‌ها تاکید شد هزینه افرادی را که نابارور هستند پرداخت کنند و باید این مژده را به ملت عزیز بدهیم که ۹۰ درصد خدماتی که برای افراد نابارور انجام می‌شود، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

Page Generated in 0/0029 sec