printlogo


کد خبر: 250096تاریخ: 1401/4/2 00:00
اخبار

تجدید میثاق رئیس دستگاه قضا با آرمان‌های امام خمینی(ره)
روز گذشته حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی‌اژه‌ای، رئیس قوه ‌قضائیه و مسؤولان عالی دستگاه قضا، همزمان با نخستین روز هفته قوه ‌قضائیه با حضور در حرم امام خمینی(ره) با آرمان‌های امام راحل(ره) تجدید میثاق کردند. 
اژه‌ای در سخنانی با بیان اینکه قوه‌ قضائیه طی بیش از ۴ دهه اخیر شهدای گرانقدری را تقدیم اسلام و انقلاب و کشور کرده و در ایام کرونا نیز از خانواده دستگاه قضا شهدایی تقدیم میهن اسلامی شده است، اظهار کرد: امروز‌ در نخستین روز هفته قوه ‌قضائیه و در آستانه سالگرد شهادت معمار دستگاه قضا آیت‌الله بهشتی و یاران ایشان، در جوار مرقد مطهر امام راحل، با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدا و مردم تجدید میثاق می‌کنیم تا بتوانیم مسؤولیت خطیری را که قانون اساسی، شرع انور و رهبر معظم انقلاب بر دوش ما نهاده‌اند به نحو احسن ایفا کنیم و از آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و امامین انقلاب پاسداری کنیم. رئیس دستگاه قضا با اشاره به مسؤولیت‌های قانونی قوه ‌قضائیه بیان داشت: خداوند به ما این توفیق را دهد که بتوانیم در سنگر قوه ‌قضائیه دست مفسدان و تطاول‌کنندگان به جان، مال، عرض و حقوق مردم و نظام اسلامی را کوتاه کنیم و بتوانیم در این جایگاه به استیفای حق مظلوم از ظالم و بسط و گسترش عدالت که از اهداف والای امام راحل بود بپردازیم. 
***
تبریک امیرعبداللهیان به مردم کلمبیا
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک به مردم کلمبیا به خاطر مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری در فضایی آزاد و دموکراتیک، پیروزی «گوستاوو پترو» در این انتخابات را به وی تبریک گفت. 
حسین امیرعبداللهیان بامداد روز گذشته (چهارشنبه یکم تیر) در پی برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در کلمبیا و پیروزی «گوستاوو پترو» در این انتخابات در توئیتی نوشت: جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک به مردم کلمبیا به خاطر مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری در فضایی آزاد و دموکراتیک، پیروزی جناب آقای «گوستاوو پترو» به عنوان رئیس‌جمهور منتخب را تبریک گفته و در راستای توسعه و رفاه این کشور برای ایشان و مردم کلمبیا آرزوی موفقیت دارد. 
گفتنی است یک نامزد چپ‌گرا برای نخستین‌بار در انتخابات ریاست‌جمهوری کلمبیا پیروز شد. 
***
9 لایحه و طرح از سوی هیأت‌رئیسه مجلس اعلام وصول شد
احمد نادری، عضو هیات‌رئیسه مجلس با اعلام اینکه ۹ لایحه و طرح اعلام وصول شد، موارد اعلام وصولی را به شرح ذیل قرائت کرد:
- لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی مازندران
- لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی سرخس
 - لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی دوغارون
- لایحه استفساریه ماده 106 قانون کار
- طرح اصلاح بند ب ماده 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده
- طرح تاسیس نهاد مستقل تنظیم‌گر بخش برق
- طرح مدرسه قانون تربیت و پیشرفت محله
- طرح اصلاح بند ب ماده 167 قانون شورای کار مصوب 29 آبان 1369
- طرح اصلاح قانون افزایش تعطیلی عید سعید فطر 
***
پدافند هوایی ارتش هیمنه ابرقدرت‌ها را به چالش کشیده است
جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به اشراف اطلاعاتی و عملیاتی این نیرو اظهار داشت: این نیرو نقش ارزنده، حساس و شگرفی در به چالش کشیدن هیمنه ابرقدرت‌ها و نیز تغییر معادلات نظامی در منطقه غرب آسیا ایفا می‌کند. 
امیر سرتیپ علیرضا الهامی، جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در دیدار با دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا‌(ص) این نیرو، اظهار داشت: امروز نیروی پدافند هوایی نقش ارزنده، حساس و شگرفی در به چالش کشیدن هیمنه ابرقدرت‌ها و نیز تغییر معادلات نظامی در منطقه غرب آسیا ایفا می‌کند. 
وی افزود: پیشرفت علمی بویژه در حوزه علوم پدافندی و همچنین ارتقای دستاورد‌های نظامی، برگ برنده و متضمن قدرت بازدارندگی و توان دفاعی کشورمان است. 
امیر سرتیپ الهامی با اشاره به اینکه پدافند هوایی ارتش متناسب با انواع تهدیدات موجود در حال توسعه و کسب موفقیت است، خاطر‌نشان کرد: کاهش امنیت دفاعی کشورمان تمام ابعاد اقتصادی، فرهنگی، پزشکی، صنعتی و... را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 
وی ادامه داد: پژوهش‌محوری پایه و اساس پیشرفت علمی در مجموعه پدافند هوایی است که به طور متعدد بر توجه ویژه به تحقیق و پژوهش در توصیه‌های فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) تاکید شده است. 
جانشین نیروی پدافند هوایی ارتش در پایان تصریح کرد: اعتماد به نفس در مجموعه پدافند، شعار «ما می‌توانیم» را تجلی بخشید و شاهد قطع وابستگی کشور در تمام عرصه‌ها هستیم. 
***
سی‌ان‌ان: 
اسرائیل در ترور صیاد خدایی دخیل بود
شبکه سی‌ان‌ان در گزارشی درباره گسترش تنش‌ها میان رژیم صهیونیستی و ایران در آستانه سفر رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه، با استناد به اظهارات مقامات اطلاعاتی، تاکید کرد رژیم صهیونیستی پشت پرده ترور شهید صیادخدایی بوده است. در گزارش سی‌ان‌ان آمده است: یک مقام آمریکایی و یک منبع آگاه که در جریان اطلاعات مورد تایید سی‌ان‌ان قرار داشتند، گفتند اسرائیل پشت پرده ترور حسن صیاد‌خدایی، سرهنگ سپاه پاسداران در تهران بوده است. سفارت اسرائیل به درخواست ارائه توضیحاتی در این باره پاسخ نداد. 

Page Generated in 0/0045 sec