printlogo


کد خبر: 251620تاریخ: 1401/5/13 00:00
وزیر آموزش و پرورش: قانون رتبه‌بندی معلمان از امروز اجرا می‌شود

قانون رتبه‌بندی معلمان بالاخره پس از کش‌وقوس‌های فراوان از امروز اجرا می‌شود؛ طرحی که بارها مورد بررسی و موشکافی دقیق قرار گرفت اما در نهایت دیروز وزیر آموزش‌و‌پرورش اعلام کرد که از روز پنجشنبه سامانه اجرایی قانون رتبه‌بندی معلمان راه‌اندازی خواهد شد. 
یوسف نوری، وزیر آموزش‌و‌پرورش درباره آخرین وضعیت اجرای قانون رتبه‌بندی گفت: آیین‌نامه قانون رتبه‌بندی در جلسه روز یکشنبه هیأت دولت نهایی شد و ایرادات هیأت تطبیق مصوبات طی ۲ جلسه مطرح و این ایرادات برطرف شد. وی تاکید کرد: در واقع از امروز سامانه اجرایی قانون رتبه‌بندی معلمان راه‌اندازی خواهد شد و برای اجرای این قانون میز کاری تشکیل خواهد شد تا ضمن راه‌اندازی هیأت‌های ممیزه، اجرای رتبه‌بندی بر اساس آیین‌نامه تصویب‌شده برای همکاران فرهنگی کلید بخورد. وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا برای مشمول شدن معلمانی که ۳۰ سال خدمت کرده‌اند و به آنها گفته شده باید ۲ سال دیگر در آموزش‌و‌پرورش بمانند تا مشمول رتبه‌بندی شوند، چاره‌اندیشی شده است یا خیر، گفت: این موضوع مورد ایراد کمیسیون تطبیق مصوبات نیز واقع و پس از بررسی در دولت برطرف شد، لذا نگرانی‌ای از این جهت برای همکاران فرهنگی وجود ندارد. 
وزیر آموزش‌و‌پرورش درباره رفع ۱۵ ایراد آیین‌نامه قانون رتبه‌بندی معلمان در دولت هم گفت: طی جلساتی که در دولت برگزار شد، ۱۰ ایراد آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان پس از تصویب در هیأت دولت به هیأت تطبیق مصوبات اعلام شد. بر همین اساس اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان از پنجشنبه آغاز خواهد شد. 
وی تصریح کرد: برای اجرای قانون رتبه‌بندی ابتدا لازم است هیأت‌های ممیزه ارزیابی و تشکیل شوند و سپس مطابق آیین‌نامه اجرایی کانون‌های ارزیابی نظرات خود را عنوان کنند. به طور طبیعی رتبه‌بندی در دانشگاه‌ها و آموزش‌و‌پرورش زمانبر خواهد بود ولی تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا نسبت به ارتقای تعلیم و تربیت در کشور دقت لازم را به خرج دهیم.

Page Generated in 0/0055 sec