printlogo


کد خبر: 252107تاریخ: 1401/5/30 00:00
اول اکران سینمایی در ایران و ترکیه، سپس اکران مینی‌سریال 5 قسمتی
شیوه پخش «مست عشق» مشخص شد

صفحه رسمی اینستاگرام فیلم «مست عشق» درباره نحوه اکران این فیلم توضیحاتی ارائه داد. 
به گزارش «وطن‌امروز»، تهیه‌کننده فیلم «مست عشق» نحوه اکران این فیلم را که تاکنون کش و قوس‌های فراوانی را پشت سر گذاشته است، معین کرد. طبق این توضیحات، مهران برومند تهیه‌کننده فیلم سینمایی «مست عشق» اعلام کرده است این فیلم ابتدا در سینماها اکران می‌شود و سپس نسخه مینی‌سریالی آن منتشر خواهد شد؛ ضمن اینکه هنوز با هیچ پلتفرمی توافقی نشده است. این کار کماکان یک فیلم سینمایی است که بزودی در ایران و ترکیه به صورت همزمان اکران خواهد شد. بعد از اکران سینمایی، یک نسخه مینی‌سریال ۵ قسمتی هم خواهیم داشت. 
چند روز پیش در خبری اعلام شده بود پروژه «مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی قرار است بزودی در قالب یک مینی‌سریال شش قسمتی عرضه شود و قرارداد پخش آن هم با یکی از پلتفرم‌های پرمخاطب بسته شده است اما تهیه‌کننده این پروژه در واکنش به این موضوع گفت: «هنوز با هیچ‌ یک از پلتفرم‌ها برای انتشار این مینی‌‌سریال قراردادی نبسته‌ایم و فقط مذاکره کردیم. ضمن اینکه اطلاعات دقیق درباره زمان اکران فیلم را هم بزودی اعلام می‌کنیم».
برومند پیش از این درباره زمان اکران «مست عشق» در شهریور و مهرماه خبرهایی داده بود و علت انتخاب این زمان را اینگونه مطرح کرده بود: «ابتدا قصد داشتیم در همین فصل بهار و نوبت عید فطر فیلم را اکران کنیم ولی بنا بر نظر پخش‌کننده ترکیه‌ای و دیگر کشورهایی که قرار است همراه با ایران، فیلم را نمایش دهند، تصمیم گرفتیم همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در ماه سپتامبر میلادی مصادف با شهریور و مهر فیلم «مست عشق» را اکران عمومی کنیم».
«مست عشق» به کارگردانی حسن فتحی، برشی از زندگی مولوی و شمس تبریزی در سال‌های ۶۴۰ تا ۶۴۵ هجری قمری است. شهاب حسینی در نقش شمس تبریزی و پارسا پیروزفر در نقش مولانا در این اثر بازی دارند. حسام منظور دیگر بازیگر ایرانی این پروژه است. ابراهیم چلیکول، هانده ارچل، سلما ارگچ، بوراک توزکوپاران، بوران کوزوم، بنسو سورال و... بازیگران ترک پروژه «مست عشق» هستند. 
«مست عشق» آخرین فیلم سینمایی حسن فتحی است که در مقطعی تا مرز پخش شدن در قالب سریال از شبکه‌های ترکیه هم پیش رفت اما با پیگیری‌هایی که صورت گرفت، راش‌های فیلم به طور کامل در اختیار سازندگان ایرانی قرار گرفت.

Page Generated in 0/0088 sec