printlogo


کد خبر: 253468تاریخ: 1401/7/4 00:00
اژه‌ای با حضور در مقر فرماندهی یگان امداد فراجا بر برخورد با عوامل ناامنی‌های اخیر تأکید کرد
بدون مماشات با اغتشاشگران

گروه سیاسی: رئیس عدلیه با چند تن از نیروهای فراجا که طی روزهای اخیر به صورت شبانه‌روزی در راستای تأمین امنیت شهروندان فعالیت کرده‌اند، گفت‌و‌گو کرد. 
حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای روز گذشته با حضور سرزده در مقر فرماندهی یگان امداد فراجا، از زحمات و خدمات نیروهای این یگان و تمام اعضا و پرسنل فرماندهی انتظامی کشور که در روزهای اخیر با جانفشانی و اقتدار، از امنیت و آرامش شهروندان حفاظت و صیانت کردند، قدردانی به عمل آورد. رئیس قوه ‌قضائیه در جریان حضور سرزده در مقر یگان امداد فراجا، ضمن برقراری تماس تلفنی با سردار رحیمی، فرمانده انتظامی تهران، با چند تن از نیروهای فراجا که طی روزهای اخیر به صورت شبانه‌روزی در راستای تأمین امنیت شهروندان فعالیت کرده‌اند به گفت‌وگو پرداخت و از این جهت که همه این نیروها حتی در روز تعطیل نیز به ایفای مأموریت و خدمت به شهروندان مشغولند، به صورت ویژه از آنها قدردانی کرد. 
محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه نیروهای فراجا در راستای حفاظت و صیانت از امنیت و اموال مردم در برابر اقدامات اغتشاشگران، حضوری فعال و اثرگذار در میدان دارند، گفت: به مقامات قضایی ذی‌ربط که مسؤول رسیدگی و تکمیل پرونده‌های عناصر اغتشاشگر هستند، تاکید کرده‌ام در روند بررسی‌ها و تحقیقات خود، به دقت همه مستندات و ادله موجود از جمله موارد و مطالب ارائه‌شده از ناحیه نیروهای انتظامی و اقاریر و اظهارات افراد دستگیرشده را مورد لحاظ قرار دهند. رئیس عدلیه تاکید کرد: توصیه می‌کنم مقام قضایی قبل از حکم دادن واقعیات میدانی پرونده را از نزدیک ببیند و اگر خود از نزدیک و در میدان هم مسائل را مشاهده کند حتما حکم متقن‌تری خواهد داد. 
رئیس قوه ‌قضائیه در جریان بازدید از مقر فرماندهی انتظامی تهران و یگان امداد فراجا، با اشاره به تلاش دشمنان و پیاده‌نظام آنها برای ایجاد آشوب و اغتشاش در کشور و تهدید و تحدید امنیت شهروندان از این طریق، گفت: نیروهای فراجا به عنوان حافظان امنیت مردم، از ناحیه دشمنان و اذناب آنها، مورد بیشترین هجمه‌ها قرار گرفتند اما این هجمه‌ها و دروغ‌پراکنی‌ها کوچک‌ترین خللی در اراده نیروهای جان بر کف فراجا در راه تأمین امنیت و آرامش مردم ایران اسلامی ایجاد نکرد. وی در جریان بازدید از مقر یگان امداد فراجا بار دیگر بر برخورد قاطعانه و بدون مماشات با عناصر اصلی و حرفه‌ای اغتشاشات تاکید کرد و گفت: قوه ‌قضائیه در کنار سایر دستگاه‌ها از جمله نیروهای فراجا به هیچ وجه اجازه نخواهد داد، روند زندگی روزمره مردم و شهروندان بازیچه دست عناصر اغتشاشگر و آشوب‌طلب شود. رئیس قوه ‌قضائیه در ادامه بازدید خود از یکی از بازداشتگاه‌های تهران که تفهیم اتهام تعدادی از بازداشت‌شدگان وقایع اخیر نیز آنجا انجام می‌شود بازدید کرد و با تعدادی از متهمان به صورت چهره به چهره گفت‌وگو کرد و از نزدیک در جریان مسائل و پرونده آنها قرار گرفت. 
 
* تماس تلفنی رئیس‌جمهور با خانواده شهیدان اجاقی و دوست‌محمدی
رئیس‌جمهور نیز در تماس‌های تلفنی جداگانه با خانواده شهیدان مدافع امنیت محمدرسول دوست‌محمدی و حسین اجاقی گفت‌وگو کرد. حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در تماس با خانواده شهید دوست‌محمدی ضمن ابراز مراتب تسلیت خود درباره این واقعه دلخراش و دلجویی از خانواده این شهید بزرگوار، بر پیگیری و برخورد قاطعانه با مسببان شهادت وی تاکید کرد. رئیس‌جمهور همچنین با تاکید بر ضرورت تفکیک میان اعتراض و اخلال در نظم و امنیت عمومی، بروز وقایعی از جنس آنچه را  که به شهادت شهید دوست‌محمدی انجامیده است، آشوبگری و شرارت خواند و ضرورت برخورد قاطع با معارضان امنیت و آرامش کشور و مردم را به دستگاه‌های مسؤول متذکر شد. رئیسی حضور غیرتمندانه شهید دوست‌محمدی در صحنه دفاع از امنیت را نماد زمان‌شناسی، ولایت‌مداری و میهن‌دوستی این شهید برشمرد و گفت: امنیت ایران اسلامی و ملت شریف ایران، مرهون مجاهدت و خون هزاران شهید همچون شهید دوست‌محمدی است و دولت و ملت ایران با جان و دل قدر این امنیت و همه مدافعان و مجاهدان این عرصه را می‌دانند. 
شهید محمدرسول دوست‌محمدی از بسیجیان و رزمندگان مدافع حرم در مشهد مقدس بود که در جریان آشوب‌های چند روز گذشته در این شهر، به درجه رفیع شهادت نایل آمد. 
رئیسی همچنین در تماس با خانواده شهید اجاقی حضور پرشکوه مردم در مراسم تشییع شهید اجاقی را نماد دلبستگی جامعه با فرهنگ ایثار و شهادت دانست و خاطرنشان کرد: حضور حماسی مردم شهر تبریز در مراسم تشییع پیکر این شهید بزرگوار، نشانه قدرشناسی این مردم نسبت به مدافعان امنیت و انزجار آنان از آشوب‌طلبان و اخلال‌گران نظام و امنیت عمومی است. رئیسی خطه قهرمان‌پرور آذربایجان را گرانیگاه مبارزه برای استقلال و آزادی ایران در تاریخ معاصر خواند و گفت: تبریز چه در جریان انقلاب اسلامی و چه در پیش از آن، همواره یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های دفاع از استقلال و آزادی ایران بوده است و امروز نیز مردم ولایتمدار و میهن‌دوست این شهر، اجازه نخواهند داد امنیتی که به بهای خون صدها هزار شهید به‌دست آمده، از سوی گروه‌های سازماندهی‌شده و معارضان جمهوری اسلامی ایران، خدشه‌دار شود. وی در پایان این گفت‌وگو بر پیگیری پرونده شهادت شهید اجاقی از سوی مراجع مسؤول تاکید کرد و به خانواده این شهید اطمینان داد دولت با جدیت در کنار دستگاه‌های امنیتی و قوه قضائیه، در راستای مجازات عاملان این جنایت تلاش خواهد کرد. شهید حسین اجاقی از بسیجیان شهر تبریز بود که در جریان مقابله با اغتشاشات اخیر در این شهر، از سوی آشوبگران مورد اصابت چاقو قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نایل آمد. 
***
    وزیر کشور: دستگاه قضا با سران اغتشاشات«قاطع، سریع و عبرت‌آموز» برخورد کند     
وزیر کشور با حضور در بیمارستان ولیعصر(عج) فراجا، از ۱۱ تن از نیروهای فراجا که در اغتشاشات اخیر با چاقو، شمشیر، نارنجک، زیر گرفتن با ماشین و سنگ‌پرانی مورد حمله قرار گرفته و آسیب دیده بودند، عیادت کرد و با برخی از آنها به گفت‌وگو پرداخت. این افراد دارای شکستگی‌ها و جراحت‌های متعدد هستند که باید تحت عمل جراحی قرار گیرند. 
احمد وحیدی در این عیادت از نزدیک در جریان چگونگی مجروح شدن این افراد و آنچه در صحنه این اغتشاشات رخ داده، قرار گرفت. وی از صدماتی که از ناحیه گروه‌های آشوبگر به نیروهای فراجا به دلیل مدارا با معترضان وارد شده بود، متاثر شد و گفت: از دستگاه قضا انتظار داریم با عاملان اصلی و سران این اغتشاشات به شکل قانونی، قاطع، سریع و عبرت‌آموز برخورد کند. 

 


Page Generated in 0/0041 sec