printlogo


کد خبر: 256807تاریخ: 1401/9/3 00:00
اخبار

جریمه گل‌محمدی و باقری اعمال می‌شود؟
جریمه سرمربی و مربی تیم پرسپولیس در حالی رسانه‌ای شده که باشگاه پرسپولیس موضع رسمی در این باره نگرفته است. به گزارش فارس، در پی برخی موضع‌گیری‌های اخیر یحیی گل‌محمدی و کریم باقری در صفحات مجازی، این دو مربی به کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس دعوت شدند تا در این باره پاسخگوی اعضای این کمیته باشند. بعد از چند روز گمانه‌زنی و در حالی که باشگاه پرسپولیس موضع رسمی خود را درباره رای کمیته انضباطی برای سرمربی و مربی خود اعلام نکرد، در برخی رسانه‌ها صحبت از جریمه 15 درصدی گل‌محمدی و 20 درصدی باقری به میان آمد. این در حالی است که شایعه‌ای در این میان به راه افتاده که باشگاه پرسپولیس قصد اعمال این جرایم را ندارد و به نظر می‌رسد این آرا به صورت صوری صادر شده است! باید دید باشگاه پرسپولیس در قبال این جریمه چه رویکردی خواهد داشت؛ آیا جریمه‌ای در نظر گرفته شده یا نه و اینکه در صورت جریمه کردن، این رای قابلیت اجرا دارد یا موضوع دیگری در میان است؟!
 
***
دلبری مهاجم ایران برای غول‌های ایتالیا
طارمی در میلان یا رم؟
مهدی طارمی، مهاجم تیم‌ملی ایران بعد از گلزنی مقابل انگلیس در جام‌جهانی ۲۰۲۲ به یکی از سوژه‌های نقل و انتقالاتی فوتبال اروپا تبدیل شده است و احتمال دارد بزودی به یک باشگاه بزرگ برود. عملکرد درخشان مهدی طارمی در تیم فوتبال پورتوی پرتغال و ادامه این روند در جام‌جهانی با پیراهن تیم‌ملی ایران باعث شده رسانه‌های معتبر در کشورهای اروپایی از احتمال انتقال این مهاجم به یک تیم بزرگ خبر بدهند. یکی از کسانی که توانایی‌های طارمی را پیش از بازی با انگلیس تمجید کرده بود، «ریو فردیناند» مدافع سابق منچستریونایتد بود: «این پسر می‌داند چگونه گل بزند. او تقریبا ترکیبی بین پست ۹ و ۱۰ است. مشکلی با توپ‌گیری از عقب و حرکت به سمت دروازه ندارد». شاید به خاطر همین تمجیدها بود که نام طارمی برای حضور در لیگ برتر انگلیس و تیم‌هایی چون آرسنال و یونایتد بر سر زبان‌ها افتاد. روز گذشته بعضی رسانه‌های انگلیس پیشنهاد دادند این مهاجم ایرانی می‌تواند گزینه مناسبی برای خط حمله منچستریونایتد به جای «کریستیانو رونالدو» باشد. همزمان روزنامه «آبولا» چاپ پرتغال که در هفته‌های گذشته و قبل از جام‌جهانی از علاقه آرسنال به جذب طارمی خبر داده بود، ضمن انتشار خبر جدایی رونالدو از یونایتد، تایید کرد ۲ گل طارمی به انگلیس باعث افزایش علاقه بازار نقل و انتقالات به این مهاجم ایرانی شده است. علاوه بر این، نشریه calciomercato ایتالیا هم بعد از بازی ایران و انگلیس نام طارمی را در کنار 2 باشگاه بزرگ این کشور یعنی میلان و آ.اس‌رم قرار داد و اعلام کرد این مهاجم می‌تواند گزینه خوبی برای تقویت خط حمله ۲ تیم باشد. در بخشی از گزارش این نشریه با اشاره به شکست سنگین ایران مقابل انگلیس آمده است: «در هر صورت طارمی با وجود این شکست، یک بار دیگر نشان داد یک مهاجم سطح بالاست. مهاجم ایرانی ۳۰ ساله یکی از اعضای اصلی تیم تحت رهبری سرجیو کونسیسائو است. جام‌جهانی به سختی آینده او را تغییر خواهد داد اما نام او می‌تواند برای تیم‌های ایتالیایی بین بازار نقل و انتقالات ژانویه و ژوئن دوباره مطرح شود». رسانه ایتالیایی سپس به بحث انتقال طارمی به میلان که در نقل و انتقالات تابستانی مطرح شده بود، پرداخت و نوشت: تابستان گذشته صحبت از طارمی برای میلان استفانو پیولی بود. با این حال، در پایان به دلیل تقاضای بالا از سوی پورتو، از بررسی ساده فراتر نرفت. قرارداد این بازیکن تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۴ است و پورتو به دنبال تمدید قرارداد است اما هنوز توافقی به دست نیامده است. بنابراین تلاش جدید در ژانویه منتفی نیست، حتی اگر باشگاه پرتغالی همچنان به دنبال ارقام بزرگ برای مهاجمش باشد: حداقل برای ربودن او از چنگ پینتو داکاستا (رئیس پورتو) ۲۵ میلیون یورو نیاز است. در تابستان اما اگر او قرارداد خود را تمدید نکند، 12 ماه پس از انقضا شرایط ممکن است تغییر کند و در این صورت، رم با سرمربیگری ژوزه مورینیو نیز می‌تواند با ارقام پایین‌تر وارد رقابت شود. ۲ باشگاه ایتالیایی نیاز به تقویت خط حمله دارند و طارمی مطمئنا می‌تواند ایده خوبی باشد».
 
***
غیبت ادامه‌دار بیرانوند در تمرین تیم‌ملی ایران
دروازه‌بان تیم‌ملی فوتبال ایران در تمرین غایب بود تا به غیبتش برای بازی با ولز اینگونه قطعیت دهد. علیرضا بیرانوند در جریان تمرین تیم‌ملی ایران در ورزشگاه الریان قطر حاضر نبود. شکستگی بینی بیرانوند در بازی با انگلیس، باعث شد در تمرین دیروز غایب باشد و به غیبت خود از ترکیب ایران برای بازی روز جمعه با ولز احتمال بیشتری دهد. وضعیت درمانی و بهبود بیرانوند تفاوتی نکرده است و او فعلا شرایط تمرین ندارد.

Page Generated in 0/0041 sec