printlogo


کد خبر: 256827تاریخ: 1401/9/3 00:00
وعده رئیس‌جمهور محقق شد
واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان

حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان پس از مدت‌ها انتظار دیروز به حساب آنها واریز و وعده دولت در این طرح محقق شد. بنا بر این گزارش، موضوع رتبه‌بندی معلمان یکی از وعده‌های رئیس‌جمهور بود که این وعده با صدور احکام و واریز مزایای رتبه‌بندی و معوقات، فرآیند تحقق را طی می‌کند. 
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌و‌پرورش دیروز اعلام کرد: امروز چهارشنبه (دیروز) حقوق آبان معلمان به همراه مزایای رتبه‌بندی به حساب آنها واریز می‌شود. صادق ستاری‌فرد در گفت‌وگو با فارس ضمن  عذرخواهی از فرهنگیان به دلیل تأخیر در پرداخت حقوق آبان، اظهار کرد: با پیگیری‌های وزیر آموزش‌و‌پرورش، دفتر رئیس‌جمهور و با موافقت سازمان برنامه و بودجه، حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان، امروز چهارشنبه واریز می‌شود. وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه تخصیص اعتبار را داده و خزانه در حال واریز مبالغ است، ادامه داد: احکام اولیه معلمان مشمول صادر شده است که رتبه یک یعنی «آموزشیار معلم» برای آنها لحاظ شده است و مزایای آن به همراه معوقات 8 ماهه آن، امروز به همراه حقوق آبان به حساب معلمان واریز می‌شود. 
ستاری‌فرد با بیان اینکه فرآیند تعیین رتبه معلمان و صدور احکام قطعی آنها در جریان است، گفت: معلمانی که در فرآیند نقل و انتقال بودند و احکام خود را دریافت نکردند نگران نباشند، چرا که احکام آنها و کسانی که جا مانده‌اند، آذرماه صادر می‌شود و از مزایای رتبه‌بندی بهره‌مند خواهند شد. موضوع رتبه‌بندی معلمان یکی از وعده‌های رئیس‌جمهور بود که این وعده با صدور احکام و واریز مزایای رتبه‌بندی و معوقات، فرآیند تحقق را طی می‌کند. 
* نحوه استخدام در آموزش‌و‌پرورش تغییر می‌کند
وزیر آموزش‌و‌پرورش با بیان اینکه قرار است برای حل مشکل نیروی انسانی آموزش‌و‌پرورش در کوتاه‌مدت از روش «3-1» استفاده کنیم، گفت: این روش همان دو مدرکی است، یعنی دانشجو ۳ سال در دانشگاه‌های دیگر و یک سال در دانشگاه فرهنگیان درس بخواند. 
یوسف نوری درباره کمبود نیروی انسانی آموزش‌و‌پرورش و آخرین اخبار از استخدام در این وزارتخانه، اظهار کرد: در بخش‌های کیفیت‌بخشی مثل مربی پرورشی، مشاور، مربی بهداشت و مربی تربیت‌بدنی کمبود نیروی انسانی داریم؛ ضمن اینکه به سرایدار و خدمتگزار هم در آموزش‌و‌پرورش نیاز داریم. وی ادامه داد: مجوزی برای جذب نیروهای کیفیت‌بخشی دریافت کردیم که اقدامات آن در دانشگاه فرهنگیان و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌و‌پرورش در حال انجام است. نوری با اشاره به اینکه قرار است برای حل مشکل نیروی انسانی آموزش‌و‌پرورش در کوتاه‌مدت از روش «3-1» استفاده کنیم، افزود: این روش همان دو مدرکی است، یعنی دانشجو ۳ سال در دانشگاه‌های دیگر درس بخواند و با شرایط ویژه جذب شود؛ به عنوان مثال نمره کل او کمتر از 7500 نباید باشد. 
وزیر آموزش‌و‌پرورش اضافه کرد: در این روش دانشجو، یک سال هم در دانشگاه فرهنگیان درس می‌خواند تا برای تدریس به اول مهر سال آینده برسد. وی با بیان اینکه قرار نیست دیگر آزمون ماده 28 داشته باشیم، تصریح کرد: جذب ما در آموزش‌و‌پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان خواهد بود.

Page Generated in 0/0039 sec