printlogo


کد خبر: 256953تاریخ: 1401/9/7 00:00
در ماه‌های گذشته موجی از عملیات‌های مسلحانه و هک در فلسطین اشغالی، زندگی صهیونیست‌ها را مختل کرده است
اسرائیل روی دور هک و حمله!

گروه بین‌الملل: کارشناس صهیونیست با اشاره به پیامدهای بازگشت نتانیاهو و راست‌های افراطی به عرصه قدرت این رژیم اعلام کرد اسرائیل اکنون در سیاه‌ترین و بدترین دهه خود قرار دارد. بعد از اینکه احزاب راست افراطی رژیم صهیونیستی به رهبری بنیامین نتانیاهو به عرصه قدرت این رژیم بازگشتند، هشدارهای متعددی در محافل داخلی و خارجی اسرائیل درباره پیامدهای منفی رویکرد کابینه راست بر زندگی صهیونیست‌ها مطرح شده است. در همین چارچوب یک کارشناس صهیونیست نسبت به عواقب بحران‌های متعدد اسرائیل در دهه گذشته که به طور مستمر به این رژیم ضربه وارد و شکاف جامعه صهیونیستی را تعمیق کرده و اسرائیل را در معرض فروپاشی قرار داده است، هشدار داد. 
«افرایم گانور» کارشناس امور امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی طی مقاله‌ای که در روزنامه معاریو منتشر شد، اعلام کرد: این دهه یکی از سیاه‌ترین و دشوارترین دوره‌های تاریخ سیاسی و اجتماعی اسرائیل به شمار می‌رود که طی آن اسرائیل با «بحران رهبری» مواجه شده است. کارشناس صهیونیست ادامه داد: بنیامین نتانیاهو، رئیس حزب لیکود که اکنون مسؤولیت تشکیل کابینه جدید اسرائیل را بر عهده دارد، از سال 2009 تا 2021 به طور مستمر پست نخست‌وزیری را اشغال کرده بوده و بحران رهبری برای اسرائیل که در این دهه مشخصا خود را نشان داد، برای نخستین‌بار زمانی ظاهر شد که «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر وقت اسرائیل به دریافت رشوه و تقلب و فساد و همچنین «موشه کاتساو» هشتمین رئیس اسرائیل به تجاوز و اعمال شنیع و آزار جنسی محکوم شدند. نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی تمهیدات لازم به منظور ارتقای سطح حفاظت از مسؤولان این رژیم در خارج از سرزمین‌های اشغالی را آغاز کرده‌اند. منابع رسانه‌ای در سرزمین‌های اشغالی مدعی شدند نهادهای امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی قصد دارند در سایه افزایش تهدیدات علیه مقامات و مسؤولان این رژیم سطح حفاظت و مراقبت از این افراد را در سراسر کشورهای جهان ارتقا دهند. بر همین اساس گفته می‌شود قرار است حفاظت از مسؤولان اسرائیلی ساکن در خارج از سرزمین‌های اشغالی بویژه افسران سابق موساد که در انجام اقدامات تروریستی و خرابکارانه علیه جمهوری اسلامی ایران نقش داشته‌اند، تقویت شود. از سوی دیگر اسرائیل در چند ماه گذشته صحنه حملات سایبری و عملیاتی از سوی فلسطینی‌ها بوده که این رژیم را با چالش جدی روبه‌رو کرده است. 
هک چند هزار صفحه رسمی دولت رژیم صهیونیستی، خارج شدن سرور کل قطارهای اسرائیل، افزایش انفجارهای مشکوک روزهای اخیر دکل‌ها و ترانسفورماتورهای انتقال برق، قطع گسترده برق در شهر «اشدود» فلسطین اشغالی، هک دوربین‌های امنیتی بسیار حساس شهر بیت‌المقدس، توقف فعالیت خطوط حمل‌ونقل عمومی در اسرائیل، ۲ انفجار در قدس اشغالی، تیراندازی در تل‌آویو و انفجار و قطع برق در شهر لود در فلسطین اشغالی از جمله این موارد است. در روزهای گذشته چند اتفاق مهم در مناطق فلسطین اشغالی رخ داده که زندگی بسیاری از صهیونیست‌ها را مختل کرده است. در یکی از اتفاقات بیش از 5 شهر بزرگ رژیم ‌صهیونیستی از جمله هازور، گدرا، یاونه، رحووت و حیفا در خاموشی گسترده فرو رفتند. چندی پیش نیز شهر یاونه با اختلال و قطع برق عجیبی روبه‌رو شد که این شهر را چند روز در تاریکی مطلق فرو برد. همچنین طی چند روز اخیر، انفجار و آتش‌سوزی‌های عجیب و پی‌در‌پی در پست‌های برق در تل‌آویو و شهرهای تابعه رخ داده است. بسیاری از اهالی سرزمین‌های اشغالی با شکایت از اداره‌ برق این رژیم اعلام کرده‌اند دستگاه‌های برقی‌شان دچار حوادثی نظیر ازکارافتادگی و آتش‌سوزی شده است. 
در این‌ بین دستگاه سانسور رژیم صهیونیستی مانع انتشار اخبار کامل این اتفاقات در رسانه‌های عمومی شده است. نکته مهم‌تر اینکه اداره برق رژیم صهیونیستی با سلب مسؤولیت از خود در این باره، اعلام کرده همچنان به دنبال یافتن دلایل این رخدادهاست! قطع گسترده برق در سرزمین‌های اشغالی در شرایطی است که رژیم صهیونیستی مدعی شده با همکاری شرکای غربی به کشورهای اروپایی برق صادر می‌کند. از طرفی چندین انفجار در سرزمین‌های اشغالی رخ داده، از جمله انفجار در تل‌آویو و حیفا که منجر به قطع برق این شهرها شد اما رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند صدای انفجار صرفا شکستن دیوار صوتی توسط جنگنده‌ها در یک رزمایش نظامی بوده است! بلافاصله تمام اخبار مرتبط با این رخداد که توسط رسانه‌ها و اکانت‌های عبری‌زبان انتشار یافته بود، از فضای مجازی حذف شد اما بررسی‌ها نشان می‌دهد اولاً این حادثه با صدا، نور و دود غلیظ همراه بوده و ثانیاً بلافاصله بعد از انفجار، قطع برق گسترده رخ داده است. همچنین ترانس‌ها و پست‌های برق منفجر و بیشتر وسایل متصل به برق دچار سوختگی و آتش‌سوزی شده‌اند. در اتفاق دیگری یکی از کارخانه‌های تولید و توزیع تجهیزات و زیرساخت‌های صنعتی رژیم صهیونیستی به نام Rych-tech با انفجار و آتش‌سوزی مواجه شد. همچنین چندی پیش آتش‌سوزی وسیعی در ساختمان تجاری قیصریه در یکی از مراکز تجاری نزدیک به ویلای شخصی نتانیاهو رخ داد.

Page Generated in 0/0169 sec