printlogo


کد خبر: 256981تاریخ: 1401/9/7 00:00
رئیس‌جمهور در دیدار با مردم جاسک، تبدیل سواحل مکران به مرکز اقتصادی و تجاری برای کشور را از اولویت‌های دولت دانست
توسعه سواحل مکران برای توسعه همه ایران

گروه سیاسی: حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی روز گذشته به منظور شرکت در مراسم رژه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفتم آذر، روز نیروی دریایی، به بندر جاسک سفر کرد و با استقبال استاندار هرمزگان، فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران، فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمعی از مقامات محلی وارد منطقه دوم دریایی ولایت شد. رئیسی با حضور در ناوشکن سهند به عنوان ناو سرفرماندهی، از رژه یگان‌های نمونه زیرسطحی، سطحی و پروازی ارتش جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد. ناوشکن‌های سهند، البرز، ناوچه‌های کلاس فجر و کلاس سیریک، ناو تنب، لندینگ کرافت کلاس هرمز، هواناوها، زیردریایی‌های غدیر و فاتح و دسته بالگردی جزو یگان‌های حاضر در این رژه بودند. رئیس‌جمهور پیش از حضور بر عرشه ناوشکن سهند برای سان دیدن از رژه یگان‌های ارتش، از نمایشگاه دستاوردهای نیروی دریایی ارتش بازدید کرد. رئیس دفتر رئیس‌جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده نیروی دریایی ارتش در این مراسم رئیس‌جمهور را همراهی کردند. 
رئیسی در ارتباط تصویری با ناوگروه‌های ۸۵، ۸۶ و ۸۷ نیروی دریایی ارتش با فرماندهان این ناوگروه‌ها، فرماندهان ناوشکن بایندر و ناو پشتیبانی رزمی بندرعباس در آب‌های دریای سرخ و فرماندهان ناوبندر مکران و ناوشکن دنا در آب‌های اقیانوس آرام گفت‌وگو کرد و از آخرین وضعیت ماموریت این ناوگروه‌ها مطلع شد. رئیس‌جمهور ضمن آرزوی موفقیت برای فرماندهان و افسران نیروی دریایی ارتش مستقر در این ناوگروه‌ها، از نقش‌آفرینی آنها در تامین امنیت جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد. رئیس‌جمهور در ادامه برنامه‌های سفرش به جاسک، با حضور در اجتماع پرشور مردم شهرستان جاسک به سخنرانی پرداخت. وی ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند نیروهای مسلح بویژه بسیجیان دلاور، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی دریایی ارتش، فعالیت تجاری و اقتصادی و اقتصاد دریا را از محوری‌ترین مسائل این منطقه عنوان کرد و گفت: در کنار برخی مشکلات زیرساختی نظیر احداث جاده و تامین آب شرب روستایی، بحث تجارت و داد و ستد و صید و صیادی از مسائل مهم و محوری در زمینه درآمدزایی و ایجاد اشتغال برای مردم این منطقه است که باید به آن توجه جدی داشت. رئیس‌جمهور افزود: امروز یکی از اولویت‌های دولت جبران عقب‌ماندگی‌ها در این منطقه و تبدیل سواحل مکران به مرکز اقتصادی و تجاری نه فقط برای استان‌های هرمزگان و سیستان‌وبلوچستان، بلکه برای سراسر کشور است. رئیسی با بیان اینکه ظرفیت‌های این منطقه می‌تواند این سواحل را به نقطه بسیار مهم و راهبردی اقتصادی، تجاری، گردشگری و تولیدی در کشور تبدیل کند، تصریح کرد: دولت خدمتگزار بنا دارد با کمک شما مردم عزیز، با انگیزه و پرتلاش برای آبادانی این منطقه تلاش کند. 
رئیس‌جمهور صنایع دستی تولید شده به دست بانوان این منطقه را از دیگر ظرفیت‌های مهم اقتصادی جاسک برشمرد و افزود: به همه مسؤولان و همچنین کارآفرینان و سرمایه‌گذاران اطمینان می‌دهم جاسک از جمله مناطقی است که سرمایه‌گذاری در آن هم تضمین سرمایه و هم تضمین سود را به همراه دارد. رئیسی همچنین فرهنگ غنی و صدق و صفای مردم جاسک را ستود و تصریح کرد: این منطقه همچنین از جمله مناطقی در کشور است که جلوه انسجام ملی و همزیستی شیعه و سنی بوده و مردمان بافرهنگ و باصفای آن سال‌ها در کنار هم بخوبی زندگی کرده‌اند. 
رئیس‌جمهور در ادامه با یادآوری قانون مسؤولیت‌های اجتماعی شرکت‌های بزرگ صنعتی از جمله شرکت ملی نفت، تصریح کرد: شرکت‌های فعال منطقه باید در کنار فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی حتماً مسؤولیت‌های اجتماعی خود از جمله احداث جاده، تأمین آب آشامیدنی و ایجاد مراکز درمانی و آموزشی را در اولویت قرار دهند تا ان‌شاءالله بار دیگر که به این منطقه برای دیدار با مردم عزیز جاسک به این شهر ساحلی سفر می‌کنیم، شاهد مرتفع شدن مشکلات آنها باشیم. 
رئیسی با بیان اینکه حضور در این منطقه و در اجتماع پرشور مردم جاسک برای دولت مسؤولیت مضاعفی در راستای حل مشکلات آنها ایجاد کرده است، اظهار داشت: به تعبیر رهبر عظیم‌الشأن انقلاب هیچ مشکل غیرقابل حلی در کشور وجود ندارد اما راه‌حل این مشکلات نه در خارج از مرزها، بلکه در دست و بسته به همت جوانان، نخبگان و متخصصان کشورمان است، چرا که سلطه‌گران تا به حال از مشکل هیچ کشور و ملتی گره‌گشایی نکرده‌اند. 
رئیس‌جمهور اتکال به خدای متعال و اعتماد به داشته‌ها را رمز موفقیت ملت ایران در مسیر توسعه و پیشرفت عنوان کرد و افزود: با اتکا به این دو عنصر امیدبخش، این منطقه و بلکه سراسر کشور می‌تواند شاهد جلوه‌های پیشرفت و آبادانی باشد. 
رئیسی با اشاره به هفته بسیج، مسؤولان را به بهره‌گیری از روحیه و فرهنگ بسیجی برای گره‌گشایی از مشکلات مردم و پیشبرد امور کشور توصیه کرد و گفت: روحیه و فرهنگ بسیجی یعنی کار و فعالیت پرتلاش و پرامید برای خدا و بدون چشمداشت از مردم در جهت گشایش مشکلات کشور و انتظار داریم همه مدیران و مسؤولان در همه سطوح با این روحیه و فرهنگ در جهت حل مشکلات مردم قدم بردارند. رئیس‌جمهور تصریح کرد: دولت مردمی گره‌گشایی از مشکلات مردم را وظیفه خود می‌داند و هیچ منتی بر مردم ندارد و تا زمانی که مشکلات مردم این منطقه و دیگر نقاط کشور به طور کامل رفع نشده باشد، باز هم به این سفرها ادامه خواهیم داد. 
رئیسی با بیان اینکه نوکری و خدمتگزاری برای مردمی که از جان و مال و همه چیز خود گذشتند و دشمن را در توطئه اخیر هم ناکام گذاشتند افتخاری برای دولت است، تاکید کرد: دشمن در طول ۴۳ سال گذشته از جنگ تحمیلی و غائله منافقین و ترورهای پی در پی در سال‌های آغازین پیروزی انقلاب گرفته تا تحریم و تهدید و فتنه‌های متعددی را علیه ملت ایران به کار بست تا این ملت را از مسیری که در پیش گرفته پشیمان کند اما ملت بزرگ ایران از همه این توطئه‌ها سربلند بیرون آمد و امروز به عنوان یک ملت پرافتخار در دنیا به همه عالم اعلام می‌دارد که ۴۳ سال تهدید، تحریم، فتنه، فشار و جنگ نظامی نتوانست ما را از رسیدن به اهداف‌مان مأیوس کند و همچنان بر آرمان‌های بلند انقلاب شکوهمند اسلامی‌مان تأکید داریم.

Page Generated in 0/0055 sec