printlogo


کد خبر: 259090تاریخ: 1401/10/29 00:00
دبیر هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت عنوان کرد
فیلم مقاومت پذیرای آثار تراز در حوزه انقلاب اسلامی

دبیر هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، از روند مطلوب و قابل قبول ارسال آثار به این جشنواره خبر داد. به گزارش «وطن‌امروز»، جلال غفاری‌قدیر با بیان این خبر گفت: خوشبختانه روند ارسال آثار به دبیرخانه شتاب خوبی گرفته است ولی با نقطه آرمانی و ایده‌آل فاصله داریم. شاخص کیفی ما در ارسال آثار، نسبت اثرها با مبانی نظری و گفتمان معرفتی سینمای مقاومت است که خوشبختانه شاهد رویش‌های مثمر ثمری در این عرصه هستیم. 
وی افزود: ما در این دوره از جشنواره بخشی را به عنوان نسل روایت داریم که مختص جوانان متولد ۱۳۶۸ به بعد است و بنا داریم در کنار پرداختن به سینماگران حرفه‌ای و تراز اول داخلی و خارجی، به نسل نو سینمای ایران نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم تا به مرور زمان شاهد حضور این چهره‌ها در بدنه سینمای حرفه‌ای کشور باشیم. 
جلال غفاری‌قدیر همچنین بیان کرد:تاکنون سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی انقلاب اسلامی حمایت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف از جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت انجام داده‌اند ولی باید با توجه به ابعاد جهانی این رویداد عظیم فرهنگی، دستگاه‌های بیشتری بویژه در حوزه بین‌الملل توجه ویژه خود را به این رویداد معطوف دارند. 
وی شکل‌گیری ایده برگزاری جشنواره در خلیج‌فارس را منحصر به فرد توصیف کرد و گفت: باتوجه به موضوعیت مکانی و ژئوپلیتیک خلیج‌فارس و موثر بودن این نقطه بر جریان مقاومت، تصمیم گرفتیم این نقطه را برای برگزاری مرحله نهایی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت انتخاب کنیم و امیدواریم که با برگزاری شکوهمند جشنواره در اسفندماه، بتوانیم در کنار اقتدار نظامی، سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، اقتدار فرهنگی کشور را هم در عرصه جهانی به منصه ظهور برسانیم. 
 

Page Generated in 0/0055 sec