printlogo


کد خبر: 261194تاریخ: 1401/12/28 00:00
«برادران لیلا» بعد از قاچاق باز هم اکران می‌شود؟
جواد نوروزبیگی: امیدواریم به دیده شدن!

گروه فرهنگ و هنر: طی چند شب گذشته، بعضی منابع از انتشار نسخه دیجیتال و اکران آنلاین فیلم «برادران لیلا» در فرانسه خبر دادند. همزمان با اعلام این خبر بود که نسخه قاچاق و غیرقانونی این فیلم در فضای مجازی در ایران منتشر شد. «طبق صحبت‌های وزیر ارشاد، دوستان سازمان سینمایی تصمیم به تنبیه ما گرفتند و این تنبیه علاوه‌ بر ما، شامل حال مخاطبان سینمای ایران هم شد که امکان تماشای یک فیلم خوب در شرایط مناسب را از دست دادند»، این بخشی‌هایی از صحبت تهیه‌کننده فیلم سینمایی «برادران لیلا» است. جواد نوروزبیگی، تهیه‌کننده فیلم سینمایی «برادران لیلا» به کارگردانی سعید روستایی پس از انتشار گسترده نسخه غیرقانونی این فیلم در فضای مجازی گفت: پیش از این سابقه داشته است که نسخه قاچاق فیلمی در فضای مجازی منتشر و بعد از آن به اکران عمومی هم رسیده و یا به ‌صورت رسمی در پلتفرم‌ها عرضه شده است. اتفاقا بیشتر هم دیده شده‌ است. بالاخره تعدادی از افراد هستند که منتظر عرضه رسمی فیلم باقی می‌مانند و نمی‌خواهند نسخه قاچاق یک فیلم را ببینند.
وی افزود: در حال حاضر درصدی از مخاطبان این فیلم، آن را دیده‌اند و طبیعتاً وقتی فیلم اکران شود -‌امید هم داریم که با تصمیم‌گیری عاجل سازمان سینمایی این اتفاق رخ دهد- می‌توانیم با استقبال مناسب‌تری از فیلم هم مواجه شویم، بویژه که خیلی‌ها به لینک‌های غیرقانونی فیلم دسترسی ندارند و هنوز فیلم را ندیده‌اند. باقی علاقه‌مندان فیلم هم بهتر است نسخه موجود را تماشا نکنند و در انتظار عرضه نسخه رسمی بمانند، چرا که استقبال از این نسخه کمک به جریان قاچاق در سینمای ایران است.
* تنبیهی که شامل حال مخاطبان هم شد!
وی ادامه داد: طبق صحبت‌های وزیر ارشاد، دوستان سازمان سینمایی تصمیم به تنبیه ما گرفتند و این تنبیه علاوه ‌بر ما، شامل حال مخاطبان سینمای ایران هم شد که امکان تماشای یک فیلم خوب در شرایط مناسب را از دست دادند. شاید اگر این فیلم زودتر از اینها اکران می‌شد، حتی به اقتصاد سینمای ایران هم بیشتر کمک می‌شد. در یک سال گذشته سینماها حال و روز خوبی نداشت و ما هم خیلی تلاش کردیم فیلم به اکران راه پیدا کند. اگر از آقایان ایل‌بیگی و سهرابی پیگیری کنید، متوجه می‌شوید ما چه تلاش ویژه‌ای برای عبور از این مشکلات کردیم و حتی گفتیم حاضر به اعمال اصلاحات هم هستیم.
تهیه‌کننده «برادران لیلا» درباره امکان عرضه این فیلم سینمایی در قالب مینی‌سریال در پلتفرم‌های خانگی هم گفت: هنوز در این زمینه قراردادی امضا نشده اما مذاکراتی داشته‌ایم. حتی با وزارت ارشاد و سازمان سینمایی هم مشورت کردیم تا مسؤولیت عرضه این فیلم از دوش ارشاد هم برداشته و به ساترا موکول شود. می‌خواستیم قبل از انتشار نسخه قاچاق، نسخه خودمان را عرضه کنیم. به ‌رغم میل‌مان این مسیر را انتخاب کردیم اما هنوز اقدامی در این زمینه نداشته‌ایم. هنوز هم آنها که علاقه‌مند سینما هستند، اگر فیلم را هم دیده باشند، دوست دارند نسخه‌ای از آن را روی پرده هم ببینند. ما به همین اندازه هم بسنده می‌کنیم و امیدواریم دوستان سازمان سینمایی هم کوتاه بیایند تا فیلم بتواند اکران نصفه‌ونیمه را تجربه کند. 

Page Generated in 0/0059 sec