printlogo


کد خبر: 261195تاریخ: 1401/12/28 00:00
فیلم‌های جدید در سینماهای کشور چقدر فروش داشتند؟
کمدی؛ پرچمدار فروش در گیشه

فروش هفتگی سینماها در هفته گذشته نشان می‌دهد کمدی هنوز پرچمدار فروش در سینماهای کشور است. به گزارش «وطن امروز»، 4 فیلم جدید اکران سینماهای کشور در نخستین هفته نمایش خود (چهارشنبه تا جمعه) مجموعا یک میلیارد و 300 میلیون تومان فروش داشتند. بر اساس اطلاعات سایت سمفا، «فسیل» با 27 هزار و 872 مخاطب در ژانر کمدی پرفروش‌ترین فیلم بود که یک میلیارد فروش داشت.
«غریب» با 4 هزار و 220 مخاطب در گونه دفاع‌مقدس در رتبه بعد قرار دارد که 164 میلیون تومان فروش داشته است. فیلم کمدی «عروس خیابان فرشته» نیز با یک هزار و 904 بلیت، 77 میلیون تومان فروش کرده است.
فیلم «بچه‌های طوفان» در ژانر کودک و نوجوان نیز آخرین فیلم جدول فروش سینمای ایران است که 25 بلیت فروخته و 900 هزار تومان هم فروش کرده است. نکته مهم اینکه بر اساس اطلاعات سایت‌های فروش بلیت، هنوز بلیت‌ها 45 هزار تومان است و قیمت بلیت‌ها افزایش نداشته است. از فیلم‌‌های قبل نیز پالتوشتری، ملاقات خصوصی، بخارست، لوپتو، پسر دلفینی، خط استوا، چپ راست و جزیره فضایی به اکران خود ادامه می‌دهند. این فیلم‌ها، چنانچه کف فروش خود را حفظ کنند تا عید فطر روی پرده خواهند بود تا رنگ‌بندی اکران نوروز هم تا حد امکان رعایت شود. در این فیلم‌ها نیز «بخارست» فروش بیشتری از کل فیلم‌های قدیم و جدید دارد و یک میلیارد و 135 میلیون تومان فروش داشته است. جمع فروش فیلم‌های قدیم نیز 3 میلیارد و 700 میلیون تومان است که با حساب فروش فیلم‌های جدید، سینمای ایران در هفته گذشته 5 میلیارد تومان فروش داشت.
 

Page Generated in 0/0056 sec