printlogo


کد خبر: 261204تاریخ: 1401/12/28 00:00
مقایسه لیست فعلی با قبلی
8 نفری که دیگر نیستند

امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم‌ ملی فوتبال ایران ۸ بازیکنی که همراه کارلوس کی‌روش در جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر حضور داشتند را به دلایل مختلف در فهرست مد نظرش برای شروع کار قرار نداده است.
اسامی بازیکنان تیم‌ ملی فوتبال ایران با سرمربیگری امیر قلعه‌نویی روز جمعه منتشر شد و بازیکنان دعوت شده باید خود را برای دیدار تدارکاتی با روسیه و کنیا در فروردین‌ آماده کنند.
در لیست امیر قلعه‌نویی نکات قابل توجهی دیده می‌شود، از جمله غیبت ۸ بازیکنی که همراه کارلوس کی‌روش در جام‌جهانی ۲۰۲۲ حضور داشتند و سرمربی جدید ترجیح داده است نفرات دیگری را به جای آنها دعوت کند.
این نفرات عبارتند از کریم انصاریفرد، سامان قدوس، علی کریمی، میلاد محمدی، ابوالفضل جلالی، مرتضی پورعلی گنجی، سیدمجید حسینی و امیر عابدزاده.
سایت فدراسیون فوتبال تنها درباره ۲ نفر از این بازیکنان توضیحاتی ارائه کرده است، یعنی سامان قدوس که خودش درخواست کرده به اردوی تیم‌ ملی دعوت نشود و سیدمجید حسینی، مدافع تیم کایسری‌اسپور ترکیه که در هفته‌های اخیر دچار مصدومیت شده بود.
پورعلی‌گنجی از پرسپولیس هم اخیراً آسیب دیده است اما فدراسیون فوتبال توضیحی درباره او نداده و احتمالا قلعه‌نویی نظر فنی مثبتی روی این بازیکن نداشته است؛ در حالی که پورعلی‌گنجی یکی از نفرات قابل اعتماد کارلوس کی‌روش بود و با بازگشت این مربی پرتغالی، به صورت ثابت در جام‌جهانی قطر به میدان رفت.
کریم انصاریفرد مهاجم ۳۲ ساله تیم‌ ملی هم که شرایط خوبی در باشگاه اومونیای قبرس دارد، از جمله نفراتی است که غیبتش در لیست قلعه‌نویی خودنمایی می‌کند، همچنین امیر عابدزاده که پای ثابت اردوهای تیم‌ ملی در دوره اسکوچیچ و کی‌روش بود و حتی در زمان سرمربیگری اسکوچیچ در مسابقات مختلف دروازه‌بان شماره یک تیم‌ ملی لقب گرفت.
میلاد محمدی، مدافع چپ تیم‌ ملی هم که اخیرا از بند مصدومیت رها شده و در تمرینات و لیست باشگاه آ.اک یونان حضور دارد، شانسی برای دعوت به تیم‌ ملی نداشته است.
بازیکن دیگری که شاید امید زیادی به دعوت از سوی قلعه‌نویی داشت، اللهیار صیادمنش بود. این بازیکن ۲۱ ساله پس از پشت سر گذاشتن یک دوره طولانی مصدومیت موفق شد به تیم هال‌سیتی بازگردد و در هفته‌های گذشته به صورت تعویضی برای این تیم در رقابت‌های چمپیونشیپ بازی کرد اما نتوانست اعتماد سرمربی جدید تیم‌ ملی را جلب کند.
با این حال اسامی جدیدی هم در لیست قلعه‌نویی دیده می‌شوند که در لیگ برتر ایران نفرات قابل اتکایی برای تیم‌های‌شان بوده‌اند؛ از حسین پورحمیدی دروازه‌بان آلومینیوم اراک گرفته تا امین حزباوی مدافع فولاد، شهریار مغانلو مهاجم سپاهان و رضا اسدی هافبک تراکتور. مهدی حسینی مس رفسنجان و محمد کریمی سپاهان هم مورد اعتماد کادر فنی جدید تیم‌ ملی قرار گرفته‌اند.
سامان فلاح و محمد عمری نیز در لیست تیم‌ ملی حضور داشتند که همانند مجید حسینی به دلیل گزارش پزشکی از شرایط جسمانی این بازیکنان و نیاز به تمرکز بر درمان کامل، از لیست خارج شدند ولی طبق تاکید سایت فدراسیون فوتبال در «ماتریس» بازیکنان تیم‌ ملی حضور دارند.

Page Generated in 0/0055 sec