printlogo


کد خبر: 261262تاریخ: 1402/1/14 00:00
نگاهی به برخی جنایات دشمنان ملت ایران
سیاهه‌ای پر از روسیاهی

محمدحسین مهدوی‌زادگان: حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر حکیم انقلاب اسلامی در نخستین روز سال نو، در اجتماع عظیم زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی، با تاکید بر ادعاها و تبلیغات باطل بدخواهان نظام و ملت ایران فرمودند: «جبهه دشمن سال‌هاست با صدای بلند اعلام می‌کند می‌خواهیم جمهوری اسلامی را به زانو درآوریم و در مقابل، رهبری می‌گوید «غلط می‌کنید». این تکرار نیست بلکه استقامت و ایستادن پای سخن حق طبق دستور پروردگار است».
دشمنی ماهوی و مطلق نظام سلطه، اعضا و متعلقات آن با انقلاب اسلامی و نظام مقدس برخاسته از آن، در طول ۴۵ سال اخیر مسبوق به سابقه و مستمر بوده است. به عبارت دقیق‌تر، تا زمانی که علل موجده و مبقیه انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا و عهد ناگسستنی ملت و اصل نظام و ولایت فقیه وجود دارد، دشمنی آمریکا، اتحادیه اروپایی و رژیم اشغالگر قدس و وابستگان آنها نیز به قوت خود باقی خواهد ماند. فراتر از آن، تجربه سال‌های گذشته و اخیر نشان داده اصرار و تاکید بر ثوابت، اصول و ارزش‌های انقلابی، راه اصلی مواجهه با توطئه دشمنان محسوب می‌شود. در این میان، شاهد ارسال سیگنال‌ها و نشانه‌های غلط‌انداز و البته هدفمندی هستیم که با هدف فریب افکار عمومی، از سوی دشمنان و بلندگوهای تبلیغاتی آنها مخابره می‌شود! به عنوان مثال، برخی مقامات غربی - که تقابل ذاتی آنها با نظام جمهوری اسلامی در جریان اغتشاشات پاییز ۴۰۱ به اوج رسید - مدعی هستند نیت آنها براندازی نظام و عبور از انقلاب اسلامی ایران نیست(!) در این خصوص کافی است نیم‌نگاهی به فهرست توطئه‌های آشکار و اصلی آمریکا و متحدانش علیه ایران اسلامی بیندازیم.
* تقویت گروه‌های تجزیه‌طلب تروریست مانند خلق عرب، کومله، دموکرات کردستان و دیگر گروه‌های متوحش و ضدایرانی و ترغیب آنها به کشتار گسترده ملت انقلابی ایران، نخستین اقدام آشکار دشمنان با هدف براندازی انقلاب و چندتکه کردن کشورمان بود. با این حال حضور بهنگام نهادهای انقلابی نوپا در صحنه و حمایت بی‌دریغ و گسترده ملت ایران از انقلابی که متعلق به آنهاست، جای تنفسی برای گروه‌های تجزیه‌طلب طی سال‌های ۵۸ و ۵۹ نگذاشت. پس از آن، دستگاه‌های امنیتی غرب و رژیم مجعول صهیونیستی تلاش زیادی با هدف بازتعریف و احیای این گروه‌های تجزیه‌طلب انجام دادند اما هر بار با بصیرت انقلابی ملت ایران مواجه شدند. فراموش نکنیم جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا همان فردی است که بارها تئوری تجزیه منطقه بر اساس مولفه‌های قومیتی و مذهبی را در دوران سناتوری خود در کنگره به اتاق‌های فکر و عملیات وزارت خارجه و سازمان‌های امنیتی این کشور ارائه کرده است! 
* اردیبهشت ۵۹، عملیات «پنجه عقاب» با هدف آزادسازی به اصطلاح دیپلمات‌های آمریکایی، از سوی «جیمی کارتر» رئیس‌جمهور منفور آمریکا و مشاور امنیت ملی وی یعنی «زبیگنیو برژینسکی» طراحی و وارد فاز اجرایی شد. در پی ناکامی دولت وقت آمریکا در اعمال فشار سیاسی - اقتصادی برای آزادی جاسوسان آمریکایی در تهران که توسط دانشجویان پیرو خط امام دستگیر شده بودند، کارتر تصمیم به انجام این عملیات گرفت. طی این عملیات، ۶ هواپیما و ۸ بالگرد نیروهای مسلح آمریکا وارد حریم هوایی ایران شدند اما توفان شن به‌مثابه امداد الهی، بالگردهای آمریکایی و متجاوزان را در هم کوبید. 
* پس از ناکامی تجزیه‌طلبان، دشمن آمریکایی از طریق حزب بعث عراق و رژیم دیکتاتور صدام ملعون، جنگ ۸ ساله‌ای را بر پیکره نظام نوپای ایران اسلامی تحمیل کرد. همپوشانی مطلق منافقین تروریست و رژیم صدام و خیانت آشکار برخی ژنرال‌های فراری ارشد وابسته به رژیم ستمشاهی در طول جنگ نیز نتوانست منجر به فائق آمدن قدرت نظام سلطه بر قدرت ملت انقلابی ایران شود. در سایه جانفشانی شهدا و رزمندگان دفاع‌مقدس، دشمنان بدون آنکه وجبی از خاک ایران عزیز را به تصرف درآورند، به جنگی که دیگر جز هزینه و شکست برای آنها چیزی به همراه نداشت، پایان دادند. 
* سال ۷۸ دشمنان که در کنار جنگ و تجزیه‌طلبی، به وضع و گسترش تحریم‌های ضدایرانی رو آورده بودند، تلاش کردند از طریق گفتمان‌سازی‌های بازدارنده(در مواجهه با  گفتمان  اصیل انقلاب اسلامی) و ترویج برخی الگوواره‌های مبتنی بر سبک زندگی پست‌مدرن و فاقد معنویت و اخلاق در جامعه دانشگاهی و هدایت برخی مطالبات دانشجویی به سوی براندازی نظام، این بار با سبک و سیاق متفاوتی وارد میدان نبرد با ملت و انقلاب اسلامی شوند.
* مشابه این رویکرد؛ ۱۰ سال بعد در سال ۸۸ امثال جرج سوروس، جین شارپ و کسانی که خود را صاحبان تئوری‌های انقلاب‌های رنگی می‌پنداشتند، فتنه‌گران داخلی را به سوی تحرکات براندازانه‌ای هدایت کردند که محصول آن - طبق محاسبه غرب - قاعدتا باید شکل‌گیری پدیده‌ای مانند انقلاب نارنجی در اوکراین یا انقلاب گل رز در گرجستان می‌بود! اما در هر ۲ فتنه لبیک ملت ایران به اشارات رهبر بصیر انقلاب اسلامی و حضور بی‌نظیر و گسترده آنها در حماسه‌های 23 تیر ۷۸  و 9 دی ۸۸، سخت‌ترین ضربه ممکن را بر پیکره دشمنان قسم‌خورده نظام و ملت وارد ساخت.
* سال 2013 میلادی/ 1391 خورشیدی، مقامات آمریکایی تصمیم گرفتند یکی از کریه‌ترین محصولات راهبردی خود را وارد معادلات امنیتی و عمومی منطقه غرب آسیا و حوزه جغرافیایی جهان اسلام سازند: داعش! 
سوق دادن تروریست‌های تکفیری و متوحش از اقصی ‌نقاط دنیا به سوی عراق و سوریه و تجمیع آنها تحت فرماندهی میدانی، امنیتی و مالی ۴ بازیگر اصلی (آمریکا، رژیم صهیونیستی، رژیم سعودی و دستگاه‌های امنیتی اروپا) بدترین جنایت غرب و مهره‌های منطقه‌ای آن علیه ملت‌های مسلمان محسوب می‌شد. بر اساس نقشه راه ترسیم ‌شده از سوی آمریکا و متحدانش، قرار بود داعش در مدت ۶ ماه حکومت‌های سوریه و عراق را نابود ساخته و ضمن از بین بردن راه‌های ارتباطی محور مقاومت، زمین‌های سوخته را در این کشورها تحویل موسسان غربی و صهیونیستی تروریسم تکفیری دهد اما این منظومه خطرناک عملیاتی، به صورت کامل از سوی فرمانده رشید لشکر اسلام شهید «حاج‌قاسم سلیمانی» و دیگر فرماندهان و مدافعان غیور حرم و جبهه مقاومت مورد رصد و تحلیل قرار گرفت. این قدرت تحلیل، با قدرت واکنش میدانی و عملیاتی فوری عجین شد و در نهایت، منتج به انهدام خلافت آمریکایی- صهیونیستی داعش در عراق و سوریه شد.
* دشمن آمریکایی که اضمحلال داعش در منطقه را مغایر از بین رفتن میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری مالی و فراتر از آن، انهدام طرح خاورمیانه جدید با محوریت واشنگتن و تل‌آویو قلمداد می‌کرد، در عملیاتی ناجوانمردانه سردار دل‌ها را به همراه چند تن از خالص‌ترین رزمندگان مقاومت از جمله شهید «ابومهدی مهندس» هدف تیر کینه خود قرار داد و به شهادت رساند اما مراسم‌ ۲۰ میلیونی تشییع پیکر مطهر حاج‌قاسم، تبدیل به نقطه آشکارساز بیعت ملت و انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن شد.
* اواخر تابستان سال 1401 دشمنان سناریوی دیگری را با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی طراحی و اجرا کردند و آن ترویج انگاره‌های فمینیستی و تبدیل آن به خمیرمایه اغتشاشات در ایران بود. به عبارت بهتر، این بار دشمنان تلاش کردند ۳ گروه هدف یعنی «زنان»، «نوجوانان» و «قومیت‌ها» را تبدیل به نمادهای براندازی نظام جمهوری اسلامی و به قول خود، وقوع انقلاب جدید در کشورمان کنند! غربی‌ها در اقدامی وقیح و البته مهندسی‌شده تلاش کردند نقاط قوت انقلاب را به نقاط ضعف آن مبدل سازند. پارلمان و شورای اروپا از یک سو و کنگره آمریکا و کاخ سفید از سوی دیگر، ضمن ایجاد ارتباطات مستمر با گروه‌های تروریست و برانداز منفوری مانند تجزیه‌طلبان کومله، منافقین کوردل، مقامات سابق ساواک، سلطنت‌طلبان متوحش و حتی برخی سلبریتی‌هایی که در حساس‌ترین برهه زمانی انقلاب، راه خود را از ملت مظلوم و مقاوم ایران جدا کردند، «اغتشاش» و «اعتصاب» را تبدیل به جزء لاینفک حیات فردی و اجتماعی ایرانیان کنند اما این بار نیز بصیرت بی‌همتای ملت ایران و آگاهی و بصیرت تبلوریافته در هر ۳ گروه هدف، سبب شد دشمنان در پیچیده‌ترین عملیات ترکیبی خود از ابتدای انقلاب تاکنون نیز زمینگیر شوند. 
* در کنار این موارد نباید تحریم‌های موسوم به داماتو، آیسا، کاتسا، یوترن، سوئیفت و حتی تحریم اقلام پزشکی و دارویی را نادیده انگاشت. هدف از این تحریم‌های مستمر و عمیق، دامن زدن به گسترش نارضایتی در ایران و وادارسازی کشورمان به عقب‌نشینی از اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی بوده است. قطعا مقامات آمریکایی و اروپایی و مزدوران ضدانقلاب که در آن سوی مرزها سودای تسلط بر خاک مقدس و پاک ایران را در ذهن معیوب و مغشوش خود می‌پرورانند، این خواسته احمقانه را با خود به گور خواهند برد.

Page Generated in 0/0058 sec