printlogo


کد خبر: 263160تاریخ: 1402/3/6 00:00
قهرمانی حسن یزدانی در جام تختی
همان همیشگی

حسن یزدانی با اینکه در فینال وزن 86 کیلوگرم جام تختی کمی به دردسر افتاد اما در نهایت مطابق انتظارات به قهرمانی رسید. در فینال وزن 86 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد جام تختی، حسن یزدانی برابر هادی وفایی‌پور قرار گرفت. نابغه جویباری که در 2 کشتی قبلی خود به دردسر نیفتاد و توانست با امتیاز عالی و بدون از دست دادن حتی یک امتیاز به فینال برسد، در فینال حریفی به مراتب سخت‌تر را پیش رو داشت. وفایی‌پور که به امید رقم زدن یک شگفتی بزرگ روی تشک آمده بود، در همان ابتدا یک امتیاز گرفت تا رکورد حسن یزدانی از این بابت از دست برود. در ادامه هم در وقت اول، کشتی تقریبا نزدیک دنبال شد. وفایی‌پور که موفق به کسب دومین امتیاز هم شده بود، امید داشت بتواند کشتی را نزدیک پیش ببرد. 
حسن یزدانی که بشدت از سوی تماشاگران پرتعداد در سالن غدیر ارومیه تشویق می‌شد، توانست بعد از آن شوک دقایق ابتدایی حملات خود را شروع کرده و یکی پس از دیگری امتیازات را به نام خود ثبت کند. برخی امتیازات با توجه به فرار حریف از تشک به یزدانی داده می‌شد اما وفایی‌پور اعتراضات زیادی را به رای داوران نشان می‌داد و حتی یک چلنج ناموفق هم داشت.  
در نهایت این حسن یزدانی بود که مطابق انتظارات 12 بر 2 و با امتیاز عالی قبل از سوت پایان کشتی برنده شد و به عنوان قهرمانی جام تختی رسید. حالا حسن یزدانی ممکن است دیگر بدون حضور در مرحله نهایی انتخابی برای بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی انتخاب شود؛ اگرچه باید تکلیف علیرضا کریمی و مصدومیتش هم مشخص شود.

Page Generated in 0/0080 sec