printlogo


کد خبر: 263168تاریخ: 1402/3/6 00:00
سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خبر داد
ایجاد ۴۰۰ هزار شغل در مناطق محروم

تلاش برای رفع تدریجی محرومیت در مناطق کم‌برخوردار ادامه دارد به طوری که دولت رسیدگی به مشکلات این مناطق را در اولویت قرار داده و جهادگران نیز برای حمایت از ساکنان چنین مناطقی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند. سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام از ایجاد ۴۰۰ هزار شغل در مناطق محروم توسط ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان سال خبر داد. اختتامیه ششمین گردهمایی مجریان طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت با حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بنیاد برکت و جمعی از مدیران ستاد اجرایی در مجتمع فرهنگی آدینه برگزار شد. 
عارف نوروزی، سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم اظهار داشت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در سال جاری برنامه‌ریزی اجرای حدود ۱۳۰ هزار طرح اشتغال‌زایی با ظرفیت ۴۰۰ هزار نفر اشتغال و با حجم سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومان را در دستور کار خود دارد که این سرمایه‌گذاری معمولاً از طریق ارائه تسهیلات تأمین و پرداخت می‌شود. 
وی تصریح کرد: سال گذشته موفق شدیم ۱۰۰ هزار طرح اشتغال‌زایی را با ۸ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در مناطق محروم اجرا کنیم که آن ۳۰۰ هزار بود. وی افزود: جامعه هدف طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام مردم مناطق محروم هستند؛ ما کسانی را که توانایی اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی دارند از طریق تسهیل‌گران شناسایی و به آنها تسهیلات و آموزش می‌دهیم و قرارداد می‌بندیم. این افراد در کارگاه‌های خرد بین ۳ تا ۴ نفر را هم مشغول به کار می‌کنند و در ادامه بسیاری از این کسب و کار‌ها رشد کرده و امروز جزو کارآفرین‌های موفق کشور شده‌اند. 
سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام گفت: این مدل موفق در بنیاد برکت الگوی خوبی است؛ از طریق اتصال سامانه بنیاد برکت با دولت، تمام اطلاعات شاغلان اعم از نام و نام خانوادگی و کد ملی و تلفن همراه آنان در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم ثبت می‌شود و مورد راستی‌آزمایی قرار می‌گیرد. مطابق بررسی‌های این وزارتخانه، بنیاد برکت در رتبه‌های نخست پایداری طرح‌های اشتغال‌زایی در مناطق محروم قرار دارد. 
محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت هم در این مراسم اظهار داشت: تمام تلاش‌های بنیاد برکت برای رفع فقر و اشتغال‌زایی در مناطق محروم متمرکز است و تا مطمئن نشویم کسب و کار‌های ایجاد‌شده پایدار است از حمایت از آنها دست نمی‌کشیم. ما شبکه حدود ۱۰۰۰ نفری برای راستی‌آزمایی پایدار بودن اشتغال‌ها در کل کشور داریم. 
وی گفت: بنیاد برکت سال گذشته ۱۰۱ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در کشور ایجاد و عملاً تعهد ۳۰۰ هزار شغل ستاد اجرایی فرمان امام به شورای عالی اشتغال را محقق کرد. ترکمانه افزود: ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار از طریق تبصره ۱۸ و ۱۶ قانون بودجه از طریق فرآیند‌های تسهیل‌گری بنیاد برکت جذب کردیم، همچنین ۷۰ میلیارد تومان هم از منابع مردمی و قرض‌الحسنه برای ایجاد اشتغال از طریق خیران جذب شد. 
مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: سال گذشته با توجه به لزوم تحقق شعار سال از ۱۰ درصد صنایع کوچک واقع در پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور حمایت ویژه کردیم. ترکمانه خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله سال جاری جشن خدمات‌رسانی و ورود به بیست‌هزارمین روستا را برگزار خواهیم کرد.

Page Generated in 0/0050 sec