printlogo


کد خبر: 265126تاریخ: 1402/4/29 00:00
هالیوود در اعتصاب
اوپنهایمر بدون فرش قرمز

با اعتصاب انجمن بازیگران در اعتراض به ناعادلانه بودن پرداخت‌ها و مقررات هالیوود، نخستین نمایش «اوپنهایمر» در آمریکا بدون فرش قرمز برگزار ‌شد. یونیورسال پیکچرز فرش قرمز نخستین نمایش «اوپنهایمر» ساخته کریستوفر نولان در آمریکا را به دلیل اعتصاب انجمن بازیگران لغو کرد.
اولین نمایش «اوپنهایمر» دوشنبه ۱۷ جولای در شهر نیویورک بود و انجمن بازیگران به دنبال فراخوان کمیته رهبری از ۱۴ جولای (جمعه) اعتصاب خود را آغاز کرده‌اند.
در بیانیه یونیورسال آمده بود: در حمایت از اعتصاب، سازندگان فیلم «اوپنهایمر» طبق برنامه‌ریزی اولیه در نیویورک حضور نخواهند یافت اما برای تجلیل از همه افرادی که در ساخت این فیلم برجسته سهیم بودند، فیلم نمایش داده خواهد شد. در بریتانیا نخستین اکران فیلم هفته گذشته انجام شد و بازیگران فیلم به دلیل همبستگی با اعتصاب - که آن زمان هنوز به صورت رسمی اعلام نشده بود- در نمایش فیلم حضور نیافتند. بازیگران «اوپنهایمر» مانند کیلیان مورفی، مت دیمون و امیلی بلانت روی فرش قرمز بریتانیا رفتند اما در نمایش فیلم شرکت نکردند. در این مراسم نولان به حضار اطلاع داد بازیگرانش نمایش را ترک کردند تا شروع به ساختن تابلو‌های اعتصاب کنند. فرش قرمز نخستین نمایش حتی یک ساعت زودتر برگزار شد تا اعضای بازیگر بتوانند بدون شکستن اعتصاب، به تبلیغ فیلم بپردازند. مت دیمون در فرش قرمز فیلم در بریتانیا به ورایتی گفته بود: ما در این مورد صحبت کردیم. اگر اکنون فراخوانی داده شود، همه آشکارا راه همبستگی را در پیش می‌گیرند و وقتی اعتصاب به طور رسمی اعلام شد، آن وقت ما در حال رفتن روی فرش قرمز بودیم، برای همین ساعتش را جلو کشیدیم، زیرا می‌دانیم در ثانیه‌ای که اعتصاب اعلام شود ما به خانه می‌رویم. دیمون افزوده بود: مجوز اعتصاب داده شده و ۹۸ درصد بازیگران عضو انجمن در برابر ۲ درصد به این کار رای دادیم، چون می‌دانیم رهبری انجمن ما بهترین منافع ما را در نظر دارند. امیلی بلانت، بازیگر بریتانیایی هم همین حرف‌ها را تایید کرده و گفته بود: بدیهی است ما در کنار همه بازیگران ایستاده‌ایم و در هر لحظه‌ای که تایید شود به خانه می‌رویم و در کنار هم می‌ایستیم تا همه به یک نتیجه منصفانه دست یابند. انتظار می‌رفت اگر اعتصاب شکل نگیرد، مورفی، بلانت و بیشتر گروه حاضر در فرش قرمز فیلم در آمریکا حاضر شوند. «اوپنهایمر» از ۲۱ جولای در سینما‌های سراسر آمریکا اکران می‌شود.

Page Generated in 0/0058 sec