printlogo


کد خبر: 267094تاریخ: 1402/6/28 00:00
اخبار

باخت‌های عجیب عموزاد و گلیج
دیروز 2 نماینده کشتی کشورمان شانس رسیدن به مدال طلا را از دست دادند. رحمان عموزاد پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌شانزدهم وزن ۶۵ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل یانیس مادی از کامبوج با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله یک‌هشتم نهایی شد. وی در این مرحله برابر حریف خود به برتری ۱۲ بر صفر رسید و به یک‌چهارم نهایی صعود کرد. عموزاد در مرحله یک‌چهارم نهایی هم ۷ بر ۴ حریف آمریکایی خود را شکست داد و به نیمه نهایی صعود کرد و در نیمه نهایی ناباورانه شاهد باخت عموزاد به کشتی‌گیر مجارستانی بودیم تا او شانس رسیدن به مدال طلا را از دست بدهد.
در وزن ۹۷ کیلوگرم هم مجتبی گلیج پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۲ بنجامین هانیس از ایتالیا را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر یک تاکاشی ایشیگورو از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت اما در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۴ و ضربه فنی مغلوب عبدالرشید سعداله‌یف، قهرمان جهان و المپیک از روسیه شد و با توجه به باخت تانک روس، از دور مسابقات حذف شد. گلیج در شرایطی برابر تانک روس ضربه فنی شد که تا ۵ ثانیه مانده به پایان مبارزه ۴ بر ۲ از حریف پیش بود. 
 
***
 
تجمع طرفداران رونالدو در اطراف هتل برای استقبال از کاروان النصر
طرفداران فوتبال و رونالدو روز گذشته در اطراف هتل اسپیناس برای استقبال از کاروان النصر حضور یافتند. کاروان تیم فوتبال النصر برای دیدار با پرسپولیس از گروه E مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ظهر دیروز در میان استقبال پرشور هواداران ایرانی از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) وارد ایران شد. اتوبوس تیم فوتبال النصر در میان استقبال زیاد هواداران فوتبال که عمدتا طرفدار پرسپولیس و رونالدو بودند، از فرودگاه خارج شد. رونالدو ستاره پرتغالی تیم النصر در پاسخ به ابراز احساسات طرفداران ایرانی خود برای آنها دست تکان داد. در حالی که کاروان النصر با 2 اتوبوس فرودگاه را به سمت هتل اسپیناس ترک می‌کرد، تعدادی از هواداران رونالدو مقابل خیابان ورودی هتل اسپیناس پالاس جمع شده‌ بودند و منتظر دیدن این بازیکن بودند. پلیس به منظور تامین امنیت، هواداران را تا فاصله زیادی از هتل دور کرد اما ترافیک در خیابان‌های منتهی به هتل افزایش یافته بود. 
 
***
 
پاسخ رئیس کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی به یک سؤال مهم
بعد از مبارزه حسن یزدانی با دیوید تیلور، رئیس کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی گفت‌وگویی با مدرس ایرانی این اتحادیه داشت و درباره صحنه بحث‌برانگیز این مسابقه با او صحبت کرد. یکی از مهم‌ترین مبارزه‌های روز دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان، فینال بین حسن یزدانی و دیوید تیلور آمریکایی بود که بار دیگر با برتری تیلور به پایان رسید. 
وقت اول این مبارزه یک صحنه مشکوک داشت که چلنج اتفاق افتاد و هیات ژوری به بررسی صحنه پرداخت و در نهایت چلنج مورد نظر به سود تیلور اعلام شد و کشتی‌گیر آمریکایی فاصله خود را با حسن یزدانی زیاد کرد؛ فاصله‌ای که کشتی‌گیر کشورمان دیگر نتوانست جبرانش کند و در نهایت هم با ضربه فنی مبارزه ششم او مقابل حریف آمریکایی به پایان رسید. 
بعد از این اتفاق با چند داور سطح اول کشتی کشورمان صحبت کردیم که تأیید کردند رأی هیات ژوری کاملا درست بود و هرچند همه آنها همراه با مردم ایران از شکست کاپیتان تیم‌ ملی ناراحت شدند اما اظهار داشتند رأی هیات ژوری طبق خط به خط کتاب قانون داوری اتفاق افتاده است. با توجه به اینکه در طول مسابقات داوران اجازه مصاحبه ندارند، نمی‌توانیم صحبت‌های آنها را منتشر کنیم. 
بعد از مسابقه فینال 86 کیلوگرم، آنتونیو رئیس کمیسیون داوران اتحادیه جهانی کشتی، محمد مصلایی‌پور داور S1 و مدرس اتحادیه جهانی را فرا‌خواند و درباره صحنه مشکوک این مبارزه و درست بودن رای هیات ژوری صحبت کرد. در واقع رئیس هیات اتحادیه جهانی نیز بر نظر هیات ژوری صحه گذاشت. 
جالب اینجاست که حتی هیات ژوری می‌توانست 2 امتیازی را که به حسن یزدانی داد ندهد و فقط 4 امتیاز به تیلور بدهد چون در قانون تعریف شده اگر کسی که حمله انجام می‌دهد تغییر جهتی در حمله‌اش ایجاد نشود، امتیاز درشت برای اوست. دست تیلور تا آخرین لحظه باز نشده و 2 شانه حسن یزدانی هم کاملا به تشک چسبیده و امتیاز درشت برای دیوید تیلور بوده است، بنابراین هیچ اشتباه داوری‌ای در کشتی فینال 2 کشتی‌گیر اتفاق نیفتاده است. 

Page Generated in 0/0057 sec