printlogo


کد خبر: 277123تاریخ: 1402/11/28 00:00
سیدحسن نصرالله خطاب به اسرائیل: بهای خون غیرنظامیان خون خواهد بود، نه پایگاه‌های ارتش
جنگ تمام‌عیار با صهیونیست‌ها

دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی لبنان دیروز اعلام کرد: ما در جنگی تمام‌عیار با رژیم صهیونیستی قرار داریم. اکنون میدان جنگ گسترده شده و ما هیچ محدودیتی در هدف قراردادن نیروهای دشمن نداریم. دبیرکل حزب‌الله لبنان دیروز در مراسمی به مناسبت بزرگداشت رهبران شهید مقاومت لبنان صحبت کرد. 
سیدحسن نصرالله در این سخنرانی گفت: فداکاری‌های جنبش‌های مقاومت از یک حالت هیجانی یا یک واکنش موقت ناشی نمی‌شود، بلکه از آگاهی، بصیرت و شناخت اهداف ناشی می‌شود. وی با اشاره به حملات هوایی اخیر به جنوب لبنان از سوی رژیم صهیونیستی گفت: باید جلوی تجاوز به شهرهای نبطیه و صوانه گرفته شود، زیرا غیرنظامیان را هدف قرار داد و منجر به شهادت تعداد زیادی از آنها شد و ما می‌گوییم آنچه اتفاق افتاد عمدی بود. 
دبیرکل حزب‌الله تاکید کرد: ما در مرکز یک نبرد واقعی قرار داریم. ما در جبهه‌ای هستیم که بیش از 100 کیلومتر امتداد دارد و شهادت رزمندگان مقاومت بخشی از این نبرد است. نصرالله افزود: دشمن تاوان ریختن خون زنان و کودکان ما را در نبطیه و صوانه خواهد داد. 
نصرالله با اشاره به توان و دقت بالای موشکی حزب‌الله گفت: مقاومت لبنان توانست با استفاده از موشک‌های دقیق و نقطه‌زن خود کریات شمونه در ایلات اشغالی را هدف قرار دهد. 
وی خطاب به رژیم صهیونیستی گفت: خون، بهای خون غیرنظامیان خواهد بود نه پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی، زیرا وقتی موضوع به غیرنظامیان کشیده می‌شود، این موضوع برای ما از حساسیت خاصی برخوردار است. سیدنصرالله گفت که مقاومت دشمن را وادار کرد در یک بحران وجودی به سر برد که اوج آن توفان الاقصی بود. دبیرکل حزب‌الله افزود: تسلیم شدن یعنی ذلت، بردگی و تحقیر بزرگان ما، تحقیر فرزندان ما، تحقیر آبرو و اموال ما. 
نصرالله با انتقاد از ناتوانی کشورهای مسلمان در یاری رساندن به ملت فلسطین گفت: آیا این ذلت، ضعف و سستی کشورها نیست که با 2 میلیارد مسلمان نمی‌توانند برای مردم غزه دارو و غذا ارسال کنند؟ وی در ادامه گفت: از جمله وظایفی که بر دوش ما و بر دوش ملت‌های مسلمان و آزادگان جهان گذاشته شده، تبیین حقایق است. 
وی با اشاره به ادعاها و تبلیغات دروغین رژیم صهیونیستی درباره اقدامات مقاومت فلسطین در حمله 7 اکتبر گفت: رژیم صهیونیستی نتوانست حتی یک مدرک از دروغ‌هایی را که 7 اکتبر می‌گفت به دنیا ارائه دهد. 
نصرالله گفت: حتی کسانی که خود را دوست حماس می‌دانستند نیز بسیاری از دروغ‌های اسرائیل درباره توفان الاقصی را باور کردند. 
وی تصریح کرد: اگر ایالات متحده آمریکا، تسلیح و حمایت از اسرائیل را همین حالا متوقف کند، تجاوز و جنگ هم بلافاصله متوقف خواهد شد، چه نتانیاهو بخواهد چه نخواهد. نصرالله با بیان اینکه آمریکا بیشتر از اسرائیل بر هدف نابودی حماس اصرار می‌کند، تاکید کرد که مسؤول هر قطره خونی که در منطقه ریخته می‌شود، دولت آمریکاست و مقامات اسرائیل صرفا ابزارهای آن هستند. دبیرکل حزب‌الله در ادامه گفت: آنچه عملیات توفان الاقصی فاش کرد، این بود که هدف اسرائیل، در حقیقت کوچاندن و آواره کردن فلسطینیان و تشکیل دولت کاملا یهودی است. 
سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مسؤولیت امروز جلوگیری از کوچاندن فلسطینیان است. دبیرکل حزب‌الله گفت: هدف از محاصره نوار غزه، مرگ تدریجی و آرام غزه بود، بدون اینکه جهان بلرزد و تکان بخورد. رهبر مقاومت لبنان تاکید کرد: هدف اسرائیل، کوچاندن مردم کرانه باختری به اردن و مردم غزه به مصر و ساکنان مناطق اشغالی 1948 به لبنان است. وی خاطرنشان کرد مسؤولیت امروز جلوگیری از کوچاندن فلسطینیان است که این امر مستلزم رویارویی و نبرد بزرگ است. 
نصرالله ادامه داد: این آمریکاست که اجازه نمی‌دهد ارتش لبنان به سلاح‌ها و موشک‌هایی که بتواند موازنه بازدارندگی برای حمایت از لبنان را ایجاد کند، مجهز شود. دبیرکل حزب‌الله تاکید کرد: مقاومت در لبنان و فلسطین موازنه بازدارندگی اسرائیل را درهم شکست و وجهه آن را از بین برد. وی در ادامه گفت: زبان ما از توصیف مقاومت اسطوره‌ای و شجاعانه غزه و ایستادگی اسطوره‌ای مردم غزه ناتوان است. نصرالله اظهار داشت: اسرائیل و آمریکا انتظار نداشتند مقاومت لبنان، صاحب اراده و شجاعت برای گشودن جبهه‌ای در راستای حمایت از غزه باشد. 
وی تاکید کرد: هدف همه ما در محور مقاومت چه در سطح کشورها و چه ملت‌ها و جنبش‌ها و رزمندگان این است که در این نبرد، دشمن باید شکست بخورد. دبیرکل حزب‌الله اظهار داشت: منظور از شکست دشمن در این نبرد، شکست آن در رسیدن به اهدافش است. 
نصرالله تصریح کرد: هدف ما در محور مقاومت، وارد کردن بالاترین میزان از خسارت و تلفات به رژیم صهیونیستی در این نبرد است. باید شکست و عقب‌نشینی را بر دشمن در این نبرد تحمیل کنیم. وی گفت: طرف ذی‌ربط در مذاکرات سیاسی، گروه‌های فلسطینی هستند که به حماس این اختیار را منتقل کرده‌اند و ما درباره آنچه در مذاکرات جریان دارد، دخالت نمی‌کنیم. دبیرکل حزب‌الله تاکید کرد: برادران ما در حماس و دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین، نمایندگان جبهه‌های محور مقاومت هستند و تمام مواضع پشتیبانی نظامی و لجستیکی حامی آنها هستند. ما به منافع و امکانات و قدرت شما برای ایستادگی آگاه هستیم و به طور کامل در کنارتان هستیم.

Page Generated in 0/0058 sec