printlogo


کد خبر: 277322تاریخ: 1402/12/3 00:00
برف و باران کشور را فرا می‌گیرد
ورود سامانه جدید بارشی از شنبه

پس از بارش‌های قابل توجه بهمن‌ماه در اغلب استان‌های کشور، پیش‌بینی  هواشناسی حکایت از بارش‌های مناسب سراسری از ابتدای هفته آینده دارد به طوری که رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به کشور از شنبه 5 اسفند و بارش برف و باران، وزش باد شدید موقت و کاهش محسوس دما خبر داده و می‌گوید بارش‌ها در کشور به صورت پراکنده در برخی مناطق کشور همچنان رخ می‌دهد. 
به گفته صادق ضیاییان، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، برای پنجشنبه‌ ۳ اسفند، در ارتفاعات مرکزی البرز و جمعه‌ 4 اسفند در برخی نقاط شمال غرب و  استان گیلان بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود. وی ادامه داد: شنبه 5 اسفند سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود و در مناطق شمال غرب، سواحل شمالی، شمال شرق، دامنه‌های جنوبی البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی و یکشنبه در اغلب مناطق کشور بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت، کاهش محسوس دما، در برخی نقاط گردوخاک و در استان‌های جنوبی رعد و برق رخ خواهد داد. ضیاییان در ادامه اضافه کرد تا روز جمعه خلیج ‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود. رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی روز‌های آینده گفت: آسمان تهران پنجشنبه سوم اسفند ابری، در بعضی ساعت‌ها بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و طی جمعه صاف، تا کمی ابری و غبار صبحگاهی از بعدازظهر وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای 14 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 
ضیاییان اظهار کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه (۳و۴ اسفند) شهرکرد و اردبیل با کمینه ۴- و ۳-  درجه سانتیگراد و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۷ و ۲۸  درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرم‌ترین مراکز استان‌ها هستند.

Page Generated in 0/0052 sec