ورود نیروهای نظامی آمریکا و انگلیس به بندر «نشطون» یمن
تحرکات نظامی - امنیتی آمریکا در یمن
استاندار «المهره» یمن خبر داد گروهی از مربیان نظامی آمریکایی و انگلیسی وارد یکی از بندرهای جنوب شرق این کشور در مجاورت کشور عمان شده‌ و به این بندر تسلیحات نظامی انتقال داده‌اند. 
«القعطبی علی حسین الفرجی» استاندار «المهره» یمن، بعدازظهر دیروز (چهارشنبه)، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری «سبأ» از ورود نظامیان آمریکایی و انگلیسی به یکی از بندرهای جنوب شرق یمن خبر داد. 
استاندار المهره اظهار داشت: «کشورهای اشغالگر سعی دارند المهره را وارد درگیری کنند و آن را به باتلاق فساد بکشانند، چون مردم این استان حضور نظامی بیگانه را برنمی‌تابند». 
الفرجی اضافه کرد: «تشدید خشم مردم علیه حضور بیگانگان در المهره نشانه‌ای مبنی بر نزدیک بودن نبرد آزادسازی این استان از چنگ اشغالگران و مزدوران آنهاست». 
او در ادامه خبر داد: «محموله‌های بزرگ تسلیحاتی و مربیان نظامی انگلیسی و آمریکایی وارد بندر «نشطون» شده‌اند. کشورهای اشغالگر ورود مواد مخدر به این استان را برای هرج‌ومرج‌افکنی و پرت کردن حواس مردم از مواجهه با اشغالگران و طرح‌های مشکوک آنها تسهیل می‌کنند». 
 این اظهارات در حالی بیان شده است که روزنامه انگلیسی «تلگراف» اواخر سال گذشته خبر داده بود که «بن والاس» وزیر دفاع این کشور، نیروهای انگلیسی را از پایگاه «سفیلد» در استان «آلبرتای» کانادا که از سال ۱۹۷۲ مورد استفاده نیروهای انگلیسی بوده، به شهر ساحلی «الدقم» واقع در شرق کشور عمان انتقال خواهد داد و این پایگاه بزرگ‌ترین میدان آموزشی برای تانک‌های انگلیسی خواهد بود. 
از طرف دیگر، وبگاه «الخبر الیمنی» بتازگی به نقل از حساب توئیتری سفارت آمریکا در یمن گزارش داد «استیون فاگین» سفیر آمریکا در یمن در سفری غیرمنتظره وارد یمن شده و با مقامات محلی استان حضرالموت یمن دیدار و درباره چالش‌های این استان و آتش‌بس موقت فعلی در یمن با آنها صحبت کرده است.  در ادامه این گزارش به نقل از منابع مطلع آمده، سفر فاگین به حضرموت یک روز پس از دیدار «رشاد العلیمی» رئیس شورای ریاستی یمن در ریاض در چارچوب مقدمه‌چینی آمریکا برای ایجاد یک پایگاه نظامی در نزدیکی فرودگاه «الریان» انجام شده است.  امارات عربی متحده از سال ۲۰۱۶ فرودگاه الریان را به پایگاهی مشترک با نیروهای آمریکایی تبدیل کرده است. نیروهای آمریکایی در مناطق مختلف استان حضرموت، شبوه و المهره مستقر شده‌اند. این استان‌ها که علاوه بر موقعیت راهبردی، منبعی سرشار از نفت و گاز هستند، به محل طمع‌ورزی طرف‌های بین‌المللی تبدیل شده‌اند.  تاکنون اخبار متعددی درباره ایجاد پایگاه در یمن توسط کشورهای متجاوز یا متحدان آنها منتشر شده است. سال گذشته یک سایت یمنی خبر داد رژیم صهیونیستی با حمایت مالی امارات، احداث یک پایگاه نظامی جدید را در مجمع الجزایر سقطری کلید زده است.