لاپید: برای آزادی سربازان‌مان تلاش می‌کنیم
القسام تصویر سرباز اسیر اسرائیلی را منتشر کرد
گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی (حماس)، تصاویری از یکی از سربازان ارتش رژیم صهیونیستی در بند این گردان‌ها را منتشر و بار دیگر اخباری که درباره وخامت وضعیت سلامتی وی پخش شده بود را تایید کرد. به گزارش سایت شبکه خبری روسیا الیوم، گردان‌های عزالدین القسام در تلگرام تصاویری را منتشر کرد که نشان می‌دهد هشام السید، سرباز اسرائیلی در بستر بیماری قرار دارد و کپسول اکسیژن به وی وصل است. در این تصاویر همچنین کارت شناسایی هشام السید، تاریخ تولد و شماره نظامی وی نیز دیده می‌شود. از سوی دیگر، در واکنش به ویدئوی منتشر شده توسط گردان‌های القسام از هشام السید، رژیم صهیونیستی جنبش حماس را مسؤول اوضاع اسرای در بند خود دانست و مدعی شد بازداشت آنها «اقدامی خشونت‌بار و غیرقابل تصور» است. 
در همین راستا، یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شد: اسرائیل حماس را مسؤول اسرای در بند خود می‌داند. این ۲ بیمار دارای مشکلات روانی هستند و اسارت چند ساله آنها اقدامی «ظالمانه و غیرقابل» تصور است. لاپید همچنین گفت: همچنین اجساد ۲ سرباز اسرائیلی نزد جنبش حماس است. ما از جامعه جهانی می‌خواهیم که از حماس بخواهد طبق قوانین بین‌المللی رفتار و غیرنظامیان و شهروندان اسرائیلی را آزاد کند. 
وی در ادامه ادعا کرد: اسرائیل از هیچ تلاشی برای بازگرداندن سربازان ارتشش که در بند جنبش حماس هستند، فروگذار نخواهد کرد.
 گردان‌های القسام ۴ نظامی اسرائیلی به نام‌های ابراهام منگستو، هشام السید، هدار گولدن و آرون شائول را از زمان حمله اسرائیل به غزه در سال ۲۰۱۴ در اسارت دارد. پیش‌تر «ابوعبیده» سخنگوی گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس از وخامت حال یکی از نظامیان اسیر صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد طی ساعات آینده مدارکی رو خواهد کرد که این را ثابت می‌کند. به گفته منابع، به دنبال انتشار بیانیه حماس محافل داخلی رژیم صهیونیستی درباره وضعیت اسرا آشفته شده‌اند. در این راستا روزنامه معاریو نوشت: تعدادی از فعالان اسرائیلی از دولت اسرائیل خواسته‌اند اطلاعات واضح و مستندی را درباره وضعیت اسرا به خانواده‌های‌شان بدهد و به تخمین زدن و پیش‌بینی اکتفا نکند. از سوی دیگر، شبکه عبری‌زبان «کان» اعلام کرد برآوردهای نهادهای امنیتی اسرائیلی حاکی از آن است که این یک «جنگ روانی» از طرف حماس است و منابع رسمی دولتی از وزرای کابینه خواسته‌اند واکنشی به این اظهارات نشان ندهند. همچنین آویگدور لیبرمن، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی نیز در گفت‌وگو با شبکه ۱۳ گفت آنچه الان اهمیت دارد، حفظ آرامش است و نمی‌توان به اطلاعات منتشر شده توسط حماس درباره نظامیان اسیر اسرائیلی اعتماد کرد.