سجادی و صالحی‌امیری با باخ دیدار کردند
تلاش برای رفع تعلیق جودو
رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در دیدار با «توماس باخ» خواستار رفع تعلیق جودو شد. سیدرضا صالحی‌امیری درباره اهمیت دیدار با رئیس کمیته بین‌المللی المپیک برای ورزش ایران اظهار داشت: نشست وزیر محترم ورزش و جوانان و اینجانب با رئیس کمیته بین‌المللی المپیک و معاونانش بسیار سازنده بود و روی ۳ محور اساسی بحث و تبادل نظر شد. 
رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: نخستین محور این بود که عنوان داشتیم کمیته ملی المپیک ایران در چارچوب منشور المپیک فعالیت‌های گسترده‌ای در سال‌های اخیر بویژه در ایام سخت کرونا و تحریم‌های ظالمانه داشت و توانست با کسب بیشترین سهمیه در ادوار المپیک در توکیو 2020 به نوعی جایگاه خود را برای المپیک پاریس 2024 ارتقای اساسی دهد. در همین راستا گزارشی از روند فعالیت‌های ۲ سال اخیر ورزش کشور و کمیته ملی المپیک ارائه شد که مورد توجه آقای باخ قرار گرفت. 
صالحی‌امیری در ادامه خاطرنشان کرد: نکته دوم که بسیار برای ما حائز اهمیت بود و مطرح شد، این بود که IOC همچنان حمایت‌های لازم را برابر برخی فشارهای غیرمنصفانه در قبال ورزش کشورمان داشته باشد. نکته سوم هم درباره انتظار ما از آقای باخ بود که مداخله موثری برای رفع تعلیق ظالمانه جودو داشته باشد تا این رشته المپیکی بتواند در بازی‌های آسیایی هانگژو و المپیک پاریس حضور داشته باشد، چرا که مسؤولان فدراسیون جودوی کشورمان به رغم تعلیق زحمات بسیاری کشیدند تا این رشته را در کشور زنده نگه دارند. رئیس کمیته ملی المپیک یادآور شد: نکته بعدی ملاحظاتی بود که رئیس کمیته بین‌المللی المپیک داشت راجع به مسائل مختلفی که ما با آن درگیر هستیم که متقابلا پاسخ‌های لازم داده شد اما آن چیزی که نتیجه جلسه بود، ابراز رضایت آقای توماس باخ و مدیران ارشد IOC از روند تحولات و توسعه ورزش قهرمانی در ایران و وفاق 2 دستگاه ورزش ایران (وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک) در چند سال اخیر بود و عنوان کرد فعالیت‌های ورزش ایران نشان‌دهنده روند رو به رشد آن است و بر این نکته تاکید داشت این همکاری مطلوبی که طی چند سال اخیر با IOC به وجود آمده است، تداوم داشته باشد. صالحی‌امیری همچنین درباره دیدار با دبیرکل فدراسیون جهانی ژیمناستیک گفت: در این دیدار وقایع یک سال اخیر ژیمناستیک و مسائل مختلفی که وجود داشت مورد بررسی قرار گرفت. البته پس از مرور اتفاقات پیش آمده، پاسخ‌های لازم به برخی دغدغه‌های مسؤولان فدراسیون جهانی داده شد. وی ادامه داد: در نهایت به این جمع‌بندی رسیدیم که با هماهنگی فدراسیون جهانی در نخستین فرصت ممکن انتخابات فدراسیون ژیمناستیک برگزار شود.