اخبار
درخواست تحریم حضور رژیم صهیونیستی در جام‌جهانی جوانان
جنبش ضدصهیونیست اندونزی خواهان عدم حضور تیم رژیم غاصب در مسابقات جام‌جهانی جوانان شد. گروه «عمل الاقصی» (AWG) که یک جنبش بشردوستانه برای فلسطین است، شرکت تیم اشغالگر قدس در جام‌جهانی فوتبال زیر 20 سال به میزبانی اندونزی را محکوم کرد و خواهان تحریم این تیم از حضور در این مسابقات شد. این درخواست از سوی جنبش ضد صهیونیست در حالی رقم خورد که تیم فوتبال جوانان رژیم صهیونیستی اوایل این هفته به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی فوتبال زیر 19 سال اروپا 2022 در اسلواکی راه یافت. گروه AWG به دلیل حملات وحشیانه و مکرر رژیم اشغالگر اسرائیل و اعمال رفتار خشونت‌آمیز علیه کودکان و سالمندان فلسطینی این درخواست را کرد تا صهیونیست‌ها با ابزار ورزش نتوانند جنایت‌های خود را پوشش دهند. «محمد انشورالله» رئیس این گروه ضدصهیونیست اندونزی تاکید کرد این امتناع همچنین به دلیل تعهد مردم اندونزی است که مخالف انواع استعمار، مطابق اصول انسانیت و عدالت مندرج در قانون اساسی 1945 هستند. 
***
ناهید کیانی: بعد از المپیک نسبت به تکواندو دلسرد شده بودم
فنی‌ترین تکواندوکار آسیا تاکید کرد بعد از المپیک توکیو نسبت به این رشته دلسرد شده بود. ناهید کیانی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره کسب طلای مسابقات قهرمانی آسیا و سطح این رقابت‌ها اظهار داشت: به دلیل حضور چین، کره‌جنوبی، ازبکستان و تایلند با ترکیب کامل، سطح مسابقات بالا بود. این تیم‌ها از یکسری بازیکن جدید استفاده می‌کردند اما بازیکنان خوبی بودند که به ترکیب تیم ملی کشورشان رسیده بودند. خدا را شکر با تمام وجود مبارزات خود را انجام دادم و موفق به کسب مدال طلا شدم؛ طلایی که استارتی خوب در روز اول مسابقات بود و انگیزه‌ای برای بچه‌های دیگر شد. وی درباره کسب عنوان فنی‌ترین بازیکن مسابقات گفت: کسب عنوان فنی‌ترین بازیکن آسیا احساسی غیرقابل وصف است. وقتی به من گفتند در کنار یک بازیکن پسر کره‌جنوبی به عنوان فنی‌ترین بازیکن انتخاب شدم، خیلی خیلی خوشحال شدم. فنی‌ بودن در سطح آسیا افتخاری است که نمی‌توانم به این راحتی‌ها فراموش کنم و خیلی افتخار بزرگی است و هر چه بگویم باز هم نمی‌توانم حسم را بیان کنم. کیانی درباره بازگشت پرقدرت بعد از اتفاقات المپیک توکیو گفت: ناکامی در المپیک و اتفاقات عجیب و غریب و نادری که آنجا افتاد، باعث شد خیلی نسبت به تکواندو دلسرد شوم اما خدا را شکر با کمک اطرافیان بویژه دوست عزیزم که هر لحظه کنارم بود و حمایت کرد تا دوباره در مسیر قرار بگیرم، از فضای المپیک خارج شدم. این اعتماد‌ به‌ نفس باعث شد زودتر آن روزها را فراموش کنم و از لحاظ روحی خود را آماده کنم و از لحاظ فنی نیز خود را به کادر فنی سپردم که باعث شد برگردم. 
***
معروف با تیم والیبال فنرباغچه تمدید کرد
سیدسعید معروف، کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال ایران، قرارداد خود با تیم فنرباغچه در لیگ برتر ترکیه را برای یک سال دیگر تمدید کرد. سایت باشگاه فنرباغچه در این باره نوشت: قرارداد سعید معروف که به عنوان کاپیتان افسانه‌ای تیم ملی ایران شناخته می‌شود، برای یک سال دیگر تمدید شد. 
***
زیدان به یک شرط سرمربی پاری‌سن‌ژرمن می‌شود
ملاقاتی که سرمربی پیشین رئال‌مادرید با امیر قطر داشته، ممکن است نظر او را برای نشستن روی نیمکت مربیگری پاری‌سن‌ژرمن تغییر دهد. 
زین‌الدین زیدان که پیش از این احتمال سرمربیگری‌اش در پاری‌سن‌ژرمن را رد کرده بود، حالا ممکن است هدایت این تیم را بر عهده بگیرد؛ این در حالی است که گفته می‌شد پاریسی‌ها با «کریستف گالتیه» سرمربی پیشین نیس و لیل به توافق رسیده‌اند و این مربی فرانسوی قرار است جانشین «مائوریسیو پوچتینو» شود. بر همین اساس پیش‌تر «ناصر الخلیفی» رئیس قطری باشگاه پاریسی هم خبر حضور زیدان را به طور قطع رد کرده بود. حال بر اساس گزارش‌ موندو دپورتیو، سرمربی پیشین رئال‌مادرید در سفری که به دوحه داشته، با امیر قطر دیدار کرده و همین دیدار ممکن است نظر او را تغییر دهد و در نهایت یکی از پرافتخارترین بازیکنان و مربیان تاریخ فرانسه برای نشستن روی نیمکت PSG متقاعد شود. در این بین موندو مدعی است یکی از شروط اصلی زیدان برای قبول هدایت میلیونرهای پاریس، فروش نیمار است. ظاهرا امیر قطر «تمیم بن حمد آل‌ثانی» از حضور زیدان روی نیمکت پاری‌سن‌ژرمن ناامید نشده و قصد دارد هر طور شده او را برای حضور در این تیم متقاعد کند. مالک قدرتمند باشگاه پاری‌سن‌ژرمن با تمدید قرارداد کیلیان امباپه نمونه‌ای از نفوذ سیاسی و مالی خود را به نمایش گذاشت و حالا در نظر دارد با استخدام زیزو بار دیگر قدرت خود را نشان دهد. زیدان هدف اصلی‌اش نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال فرانسه بوده و با توجه به اینکه دیدیه دشان هم اعلام کرده پس از پایان مسابقات جام‌جهانی 2022 قطر از سمت سرمربیگری خروس‌ها کنار خواهد رفت، به نظر می‌رسد زیزو در ماه ژانویه به هدفش خواهد رسید اما ملاقاتی که او با امیر قطر داشته، حالا می‌تواند همه معادلات را تغییر دهد. پاری‌سن‌ژرمن پیشنهادی ۳ ساله با دستمزد 25 میلیون یورو در سال را به زیدان داده است. در کنار این، مدیران پاری‌سن‌ژرمن دست سرمربی پیشین رئال‌مادرید را به طور کامل برای تغییرات و ایجاد تیم مدنظرش برای فصل پیش‌ رو باز گذاشته‌اند و حتی به او گفته‌اند می‌تواند نیمار را هم بفروشد. اگر زیزو این پیشنهاد را قبول کند، در صدر مربیانی قرار می‌گیرد که بیشترین دستمزد دریافتی در سطح جهان را دارند.