اخبار
افتتاح شبکه رادیویی جدید
معاونت صدا با راه‌اندازی «رادیو تبیین» در تلاش است در مدت زمان 50 روز، صدای ایران قوی و مقتدر را به گوش جهانیان برساند. معاونت صدا در توضیح دلایل راه‌اندازی این شبکه چنین آورده است: «تلاش‌ها و نقشه‌های متعدد دشمن در دنیای بین‌الملل، نشان می‌دهد رسانه اصلی‌ترین زمین بازی برای قدرت‌های بزرگ قرارگرفته است، به همین دلیل رسانه‌ای که خود به عنوان قدرت ایفای نقش می‌کند باید مجهز و مسلط به جدیدترین ابزارها برای پیمودن این مسیر باشد. کلان راهبرد جهاد تبیین که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان نقشه راه و محوری‌ترین کلید واژه عملکری در حوزه‌های مختلف یاد کردند، می‌تواند در راستای بازنمایی صحیح و مکرر کارآمدی‌های انقلاب اسلامی در چارچوب گفتمان «ایران قوی و مقتدر» مسیر روشن و آفند رسانه‌ای را مهندسی کند تا هم واقعیات نظام اسلامی، روشنگری و هم هجمه شدید رسانه‌های معاند خنثی شود. از این رو معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران، با هدف‌گذاری رسانه‌ای برای حضور در این فضای بین‌المللی، اقدام به راه‌اندازی شبکه‌ای رادیویی با عنوان «رادیو تبیین» روی موج رادیوی فصلی این معاونت (99.5 مگاهرتز) با رویکردی تهاجمی، کنشگرانه، منظم و مترتب بر مطالبات عرصه اجتماع ایرانی برای جهاد تبیین کرده است.
رسالت اصلی این شبکه، تبیین کارکردهای جمهوری اسلامی، شناساندن وجوه ایران قوی و مقتدر، پیگیری خاص تاکیدات مقام معظم رهبری و تقویت موضع کنشگرانه و تهاجمی رسانه‌ای کشور در عرصه تهاجم ترکیبی و مقابله با نبرد نامحدود دشمن است.
«رادیو تبیین» از امروز ـ ۶ خرداد ـ تا ۲۷ تیر روی موج اف‌ام ردیف 95.5 مگاهرتز صدای ایران مقتدر را روی آنتن می‌برد. علاقه‌مندان می‌توانند با شماره تلفن ۰۹۰۳۹۱۳۴۷۴۴ در فضای مجازی و سامانه  ۳۰۰۰۰۹۵۵ به‌صورت پیامکی در ارتباط باشند. همچنین این شبکه رادیویی به‌ صورت ۲۴ ساعته زنده و تصویری در بستر برنامه کاربردی ایران صا نیز قابل دریافت است.
***
جبلی: صداوسیما کارنامه درخشانی در کشور‌های محور مقاومت دارد
رئیس رسانه ملی، با هدف رایزنی در راستای تعامل رسانه‌ای برای تبیین دستاوردهای محور مقاومت، به بیروت سفر کرد. پیمان جبلی در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی بیروت گفت: این سفر جهت همفکری و تعامل بهتر با رسانه‌ها و مسؤولان مختلف برای تبیین دستاورد‌های محور مقاومت است.
وی همچنین با اشاره به پوشش خوب، بهنگام و سریع رویداد‌های منطقه در شبکه‌های مختلف رسانه ملی از جمله شبکه‌های برون‌مرزی افزود: صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران کارنامه درخشانی در کشور‌های محور مقاومت دارد، بویژه در مواقع حساس از جمله در آزاد‌سازی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ میلادی و همچنین در پیروزی جنگ 33 روزه در لبنان بسیار موثر بوده است.
رئیس رسانه ملی با تاکید بر اینکه در دوران پیروزی‌های محور مقاومت، ایجاب پیوست رسانه‌ای تعامل و هم‌افزایی تمام کشور‌های محور مقاومت است، گفت: این سفر در جهت همفکری و تعامل بهتر با رسانه‌ها و مسؤولان مختلف برای تثبیت دستاورد‌های مقاومت است و امیدواریم این سفر سرآغاز جدی بر همکاری‌های رسانه‌ای در راستای تثبیت دستاوردهای مقاومت باشد. لبنان در سال ۲۰۲۳ میلادی از سوی اتحادیه عرب به عنوان پایتخت رسانه‌ای جهان عرب برگزیده شده است.
***
«گلستان‌خوانی برای کم‌حوصله‌ها» در بازار نشر
انتشارات نیستان چاپ دوم کتاب «گلستان‌خوانی برای کم‌حوصله‌ها» نوشته داوود غفارزادگان را منتشر و روانه بازار نشر کرد.
کتاب حاضر چهارمین دفتر از مجموعه «خرده مینا بر خاک» و گزیده گلستان سعدی است که در 3 بخش دیباچه (در بردارنده 85 حکایت)، نکته‌ها و تک‌بیت‌های نگاشته شده و فرصت بازخوانی یکی از شاهکارهای نثر کهن فارسی را در اختیار مخاطبان قرار داده است.
سایر جلدهای «مجموعه خرده مینا بر خاک» عبارتند از: «به رنگ طاووس، به رنگ کلاغ: گزیده اسرار التوحید»،‌ «امروز و دگر روز و سوم روز: گزیده تذکره‌الاولیا» و «داستان حسنک وزیر و نویسنده‌اش: گزیده تاریخ بیهقی».
 گزیده گلستان سعدی دفتر چهارم از مجموعه «خرده‌ مینا بر خاک» اثر داوود غفارزادگان در 88 صفحه رقعی به قیمت 58 هزار تومان از سوی انتشارات نیستان منتشر شده است.