مدیرکل دفتر موسیقی ارشاد:
مشکلات خود را حضوری اعلام کنید
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به حواشی به‌وجود آمده پیرامون فعالیت برخی هنرمندان، با اشاره به افزایش فعالیت موسیقایی کشور در ماه‌های اخیر گفت: فعالیت‌های موسیقایی از اسفندماه سال گذشته بعد از جشنواره موسیقی فجر با سرعت قابل توجهی در تهران و شهرستان‌ها انجام شده است. آمار فعالیت‌های موسیقی شامل‌ انتشار تک آهنگ‌ها، آلبوم‌ها، نماهنگ‌ها، اجراهای صحنه‌ای و سایر فعالیت‌ها بصورت مستمر و ماهانه ازسوی دفتر موسیقی اطلاع‌رسانی می‌شود.
محمد الله‌یاری در ادامه بیان کرد: اسفند و فروردین شرکت‌های تهیه و تولید آثار موسیقایی 570   تک‌آهنگ و 30 آلبوم موسیقی منتشر کردند. در حوزه اجراهای صحنه‌ای هم‌ در ۳ ماه گذشته چه در تهران و چه در شهرستان‌ها شاهد حضور پرتعداد و پرتکرار هنرمندان ژانر پاپ بوده‌ایم که با اقبال فراوان علاقه‌مندان آنها در تهران و شهرستان‌ها همراه بوده است. دفتر موسیقی با توجه به فعالیت «سامانه جامع موسیقی»، آمار حضور هنرمندان در اجراهای صحنه‌ای در سراسر کشور را در اختیار دارد. فقط در اردیبهشت‌ماه سال جاری با مجوز دفتر موسیقی و صرفا در تهران و فقط در سالن‌های با ظرفیت بیش از 1200نفر، 120  کنسرت موسیقی بزرگ برگزار شده که نشان از همت تهیه‌کننده‌ها و گروه‌های هنری و خوانندگان و از طرفی اقبال مردم به این اجراهاست.
الله‌یاری با بیان اینکه در این ۳ ماه در گونه پاپ اکثر هنرمندان بنام و سرشناس و مورد توجه مردم روی صحنه رفته‌اند به فعالیت تازه برخی هنرمندان با مساعدت دولت و نهادهای مرتبط بعد از چند سال اشاره کرد و گفت: در این چند ماه هنرمندانی نیز بعد از چند سال با نظر مساعد دولت و  نهادهای مرتبط فعالیت خود را از سر گرفتند که چند سالی اجرای صحنه‌ای نداشتند و این اقدام از سوی علاقه‌مندان‌شان مورد استقبال فراوان قرار گرفته است. همچنین هنرمندان جوانی نیز نخستین اجراهای خود را در این ۳ ماه تجربه کردند که باعث حضور هنرمندان جوان‌تر و علاقه‌مندان نوجوان و جوانان به آنها شده است.
این مدیر فرهنگی از بدیهی بودن احتمال بروز مشکلاتی در زمینه فعالیت‌های موسیقایی گفت و راه‌حل آن را مراجعه به دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت ارشاد دانست و گفت: بدیهی است در این حجم فراوان فعالیت در تهران و شهرستان‌ها گاه مشکلات و سوالات و سوءتفاهم‌هایی به وجود بیاید. در این میان راه سهل‌الوصول مراجعه به دفتر موسیقی است. کما فی‌السابق پذیرا و شنوای مسائل گروه‌های هنری هستیم. دوستان تقاضای فعالیت‌های خود را در سامانه ثبت کنند و پیگیر صدور مجوز خود چه از طریق سامانه یا مراجعه حضوری باشند. در این زمینه نگرانی وجود ندارد و اگر هم در هر برهه زمانی ملاحظه‌ای وجود داشته باشد با خواننده و تهیه‌کننده مربوطه در میان گذاشته خواهد شد.
او با درخواست از هنرمندان در پرهیز از دامن زدن به حواشی رسانه‌ای مطابق آنچه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته است، بیان کرد: تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر پرهیز از پرداختن به حواشی در رسانه‌ها و فضای مجازی، تسهیل و تسریع در فرآیند‌های پاسخگویی و گفت‌وگو برای تکریم هنرمندان و رفع سوءتفاهمات و افزایش نشاط هنری و اجتماعی است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: هنرمندان عزیز تنها از طریق دفتر موسیقی پیگیر امور مربوطه باشند.