اخبار
افزایش ساعات فعالیت مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک
رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور فراجا از افزایش ۲ ساعته زمان فعالیت مراکز تعویض پلاک در سراسر کشور از ۱۲ تا ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ خبر داد. سرهنگ علی محمدی در این باره اظهار کرد: با توجه به تدابیر رئیس پلیس راهور فراجا در راستای تسهیل در خدمات و افزایش رضایتمندی شهروندان در روزهای پایانی سال، از ۱۲ تا ۲۸ اسفند فعالیت کلیه مراکز شماره‌گذاری در سراسر کشور با ۲ ساعت افزایش، از ۷ صبح تا ساعت ۱۶ خواهد بود. وی با بیان اینکه ارائه خدمات به متقاضیان تا آخرین نفری که در مراکز شماره‌گذاری حضور دارند انجام خواهد شد، افزود: ساعت کاری مراکز تعویض پلاک در روزهای پنجشنبه نیز از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ ظهر است. سرهنگ محمدی به متقاضیان توصیه کرد: حتما راس ساعت رزرو شده به مرکزی که مشخص کرده‌اند برای دریافت خدمات مراجعه کنند؛ نه زودتر که معطل شده و نه دیرتر که نوبت خود را از دست بدهند.
***
مرد هزارچهره در دام پلیس فتا افتاد
رئیس پلیس فتای پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی که با جعل هویت‌های مختلف و خرید چک از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد خبر داد و گفت: متهم بیش از 40 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است. سرهنگ داوود معظمی‌گودرزی اظهار داشت: تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه کرده و اعلام داشتند فردی ناشناس با ارائه چک از آنها کلاهبرداری کرده است. این مقام انتظامی بیان کرد: مجرم از طریق سایت دیوار و شیپور دسته‌چک خریداری  و پس از آن با جعل کارت شناسایی ملی صاحبان چک اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد. وی با اشاره به اینکه متهم خود را پزشک متخصص معرفی می‌کرد، افزود: در ادامه تحقیقات سایبری مشخص شد مجرم پس از در اختیار گرفتن چک‌ها و جعل هویت صاحب چک، قربانیان خود را که عموما فروشندگان کالاهای گران‌قیمت پزشکی بودند و در سایت‌های آگهی محور آگهی منتشر کرده بودند شناسایی می‌کرد و پس از حضور در محل با ارائه یک برگ چک به تاریخ روز، کالای مورد نظر را تحویل می‌گرفت و از محل خارج می‌شد. سرهنگ معظمی‌گودرزی افزود: پلیس فتا این متهم اینترنتی را شناسایی و در یکی از مناطق جنوبی پایتخت دستگیر و از محل اختفای وی بیش از 100 فقره مدرک جعلی کشف شد.
***
ساخت خانه‌های بهداشت در مناطق محروم
بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مسکن ۸۴۵ معلول را در مناطق مرکزی کشور مناسب‌سازی کرده است. یاسر اشراقی، معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام در تشریح اقدامات این بنیاد در منطقه 3 کشوری شامل استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری گفت: مسکن ۸۴۵ معلول در این استان‌ها برای استفاده بهینه ساکنانش مناسب‌سازی شده است. اشراقی ادامه داد: در قالب پویش‌ «مثبت حرکت» نیز انواع تجهیزات توان‌بخشی از جمله ویلچر، واکر، تشک مواج، عصای جسمی حرکتی، عصای نابینایان، تشک و ویلچر به ۸۶۰ معلول اهدا شده است. معاون اجتماعی بنیاد 15 خرداد با اشاره به اقدامات دیگر حوزه سلامت این بنیاد در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: ‌هزار و ۶۴۷ کمک‌هزینه درمان به مبتلایان سرطان و بیماری‌های سخت‌درمان در این استان‌ها پرداخت شده است.  وی از پرداخت کمک‌هزینه خرید عینک به ۱۱۱ کودک مبتلا به تنبلی چشم خبر داد و افزود: ‌هزار و ۳۱۵ زوج نابارور نیز در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری برای دریافت تسهیلات درمان به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند. اشراقی عمران اجتماعی را یکی دیگر از حوزه‌های فعالیت بنیاد ۱۵ خرداد ذکر کرد و گفت: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) ۱۲۸ باب مدرسه با ۴۹۲ کلاس درس را در مناطق روستایی و محروم استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری ساخته است. به گفته معاون اجتماعی بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام، این بنیاد ۳۱ خانه بهداشت را نیز در ۱۹ شهرستان این استا‌ن‌ها افتتاح و تقدیم محرومان کرده است.
***
نخبگان علمی کشور تقدیر شدند
آیین افتتاح «دومین دوره بورسیه همراه نخبگان و تجلیل از مدال‌آوران جهانی المپیادهای علمی و رتبه‌های برتر کنکور» هفته گذشته با حضور مدیرعامل همراه اول و جمعی از نخبگان و رتبه‌های برتر کنکور سال‌جاری در سالن اجتماعات ساختمان ستاره ونک تهران برگزار شد. مهدی اخوان‌بهابادی، مدیرعامل همراه اول که در این مراسم حاضر بود به بیان خاطرات و تجربیات خود پرداخت و خطاب به نخبگان حاضر گفت: شما آیندگان این کشور هستید، بمانید و سرنوشت کشور را به سمت نقطه مطلوب تغییر دهید. در پایان این مراسم هم جوایز «رتبه‌های یک تا ۱۰ کنکور در رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی» و همچنین «مدال‌آوران المپیادی» اهدا شد.