تساوی استقلال با ماشین‌سازی تبریز در هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال
سرد و بدون گل

استقلال که در هفته‌های اخیر نتایج مورد رضایت هوادارانش را کسب نکرده است، در هفته یازدهم لیگ برتر برابر تیم انتهای جدولی ماشین‌سازی متوقف شد اما یک پله صعود کرد. هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال دیروز با دیدار تیم‌های ماشین‌سازی و استقلال در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز پیگیری شد که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. شروع این دیدار با حملات میزبان همراه بود و این تیم توسط رضا خالقی‌فر 2 بار با شوت‌هایی محکم دروازه رحمتی را تهدید کرد اما ضربات او راهی به دروازه استقلال پیدا نکرد. بعد از این حملات، استقلال در دقیقه ۱۸ توسط مهدی قائدی صاحب یک موقعیت خوب درون محوطه جریمه شد که ضربه محکم او را دروازه‌بان ماشین‌سازی دفع کرد. در ادامه بازی افت کرد و استقلال نمایش قابل قبولی نداشت، ضمن اینکه علی کریمی در اواسط نیمه اول به دلیل مصدومیت از زمین بیرون رفت. شاگردان شفر در 2 دقیقه وقت اضافه نیمه اول چند کرنر روی دروازه ماشین‌سازی ارسال کردند اما نتوانستند خطری روی دروازه ایجاد کنند. در نیمه دوم شفر با به میدان فرستادن جابر انصاری جان تازه‌ای به تیمش داد و ثمره آن موقعیت‌های خوبی بود که نصیب استقلال شد. این تیم در دقیقه ۶۶ می‌توانست دروازه ماشین‌سازی را باز کند اما مدافعان حریف در چند مرحله مقابل توپ ایستادند. در دقایق پایانی شفر با بیرون کشیدن صیادمنش و به میدان فرستادن تیموری تلاش کرد نتیجه را تغییر دهد اما حملات کم‌رمق این تیم کارساز نبود و آبی‌های تهران به ششمین تساوی فصل خود دست پیدا کردند. استقلال با این تساوی 15 امتیازی شد و به رده ششم صعود کرد. ماشین‌سازی هم ۱۱ امتیازی شد.
تعویض عجیب
سرمربی استقلال در دقایق پایانی مسابقه یک مدافع چپ را جانشین مهاجم این تیم کرد. میثم تیموری نخستین حضور خود در ترکیب استقلال را در شرایطی تجربه کرد که آبی‌ها نیاز شدیدی به گلزنی در 10 دقیقه پایانی دیدار با ماشین‌سازی داشتند. با این وجود شفر ترجیح داد تیموری را جانشین صیادمنش کند تا دوباره شاهد تعویضی عجیب از سوی سرمربی استقلال باشیم. با حضور تیموری در زمین مسابقه، این بازیکن به پست مهاجم چپ رفت تا تبریزی دوباره مهاجم نوک شود و آبی‌ها با حضور او و انصاری در نوک به دروازه حریف حمله کنند.
شفر با شعار جدید آشنا شد
هواداران تبریزی استقلال خواهان جدایی شفر از استقلال شدند. وینفرد شفر، سرمربی استقلال در دیدار با ماشین‌سازی نیز نتوانست مشکلات این تیم را تمام کند تا حالا هواداران برای نخستین بار شعار دادن علیه شفر را در دستور کار خود قرار دهند.
نزدیک به هزار هوادار استقلال بعد از دقیقه 85 مسابقه و در شرایطی که نسبت به تغییر نتیجه و برد استقلال ناامید بودند، علیه وینفرد شفر شعار دادند و خواهان پایان همکاری او با استقلال شدند. سرمربی استقلال تا پیش از این همواره حمایت تمام و کمال هواداران را در کنار خود داشت اما روند نتایج او با استقلال باعث شده هواداران استقلال تحمل خود را از دست بدهند و شعار حیا کن، رها کن علیه او سر بدهند.